خواص و مضرات مصرف سیب‌ زمینی ترش ایرانی برای دیابت

خواص و مضرات مصرف سیب‌ زمینی ترش ایرانی برای دیابت

سیب زمینی ترش ,سیب زمینی ترش,سیب زمینی ترش چیست,سیب زمینی ترش غذا,سیب زمینی ترش خواص,سیب زمینی ترش ایرانی,سیب زمینی ترش چیه,سیب زمینی ترش و دیابت توضیحاتی در مورد سیب زمینی ترش سیب …

پیچ امین الدوله تب بر است

پیچ امین الدوله تب بر است

پیچ امین الدوله تب بر است خواص پیچ امین الدوله,فواید پیچ امین الدوله,پیچ امین الدوله درمانی,خاصیت پیچ امین الدوله,خواص پیچ امین الدوله درمانی,خواص پیچ امین الدوله برای پوست,خواص پیچ امین الدوله برای …

خواص و تاثیر کاکائو در بدنسازی بهمراه شیر

خواص و تاثیر کاکائو در بدنسازی بهمراه شیر

خواص و تاثیر کاکائو در بدنسازی بهمراه شیر کاکائو در بدنسازی ،شیر کاکائو در بدنسازی ، تاثیر کاکائو در بدنسازی ، کاکائو بدنسازی ، خواص شیر کاکائو در بدنسازی ،خواص کاکائو در …

انار و خواص آن

انار ساوه،خواص رب انار،خواص انار در بارداری،خواص انار ترش،خواص انار سیاه،خواص انار برای پوست،خواص انار شیرین

لازم به ذکر است که آب انار برای پیشگیری از سرطان بسیار مفید و موثر است، در واقع سلامت قلب را بهبود می بخشد و حتی می تواند توان جنسی را تقویت و بهتر نماید جالب است بدانید که متخصصان تغذیه تاکید کرده اند که آب انار همچنین می تواند چربی های اطراف معده و شکم را در زنان و مردان چاق کاهش دهد و به لاغر شدن آنها کمک کند. پس یک میوه موثر در لاغری است و توصیه می شود.

انار، خواص انار
گفتنی است که این متخصصان در یک آزمایش یک ماهه ثابت کردند، میزان تشکیل سلول های چربی در اطراف شکم در افرادی که آب انار مصرف می کنند، کاهش می یابد و کمتر می شود. کسانی که آب انار می نوشند، فشار خون آنها پایین می آید و لذا خطر بروز حملات قلبی و سکته مغزی و بیماری کلیوی در این اشخاص نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا یافته است .در واقع پزشکان عقیده دارند که آب انار می تواند مقدار اسید چرب موجود در خون موسوم به اسید چرب را کاهش می دهد. آزمایشات قبلی که روی انسان و حیوانات انجام گرفته، نشان داده است که مقدار زیادی از این اسید چرب، ذخیره چربی را در اطراف شکم افزایش می دهد و در نتیجه باعث تشدید احتمال مبتلا شدن به بیماری قلبی و دیابت نوع دوم می گردد.

انار، خواص انار
رسول اکرم  (ص)می فرماید که : انار مهتر همه میوه هاست و هر کس یک انار بخورد ،چهل پگاه شیطان خویش را به خشم می آورد .

امام صادق (ع):میوه صد و بیست گونه است و مهتر همه آنها انار است .”

رسول اکرم  (ص): هر کس اناری را کامل بخورد ،خداوند قلب او را چهل شب نورانی می کند.

پیامبر خدا (ص): انار بخورید زیرا هیچ دانه ای از آن در معده جای نمی گیرد ،مگر این که چهل روز قلب را نورانی می سازد و شیطان را بیرون می راند .
امیرالمو منین (ع):درهر دانه انار چون درمعده جای می گیرد ،حیاتی برای قلب و فروغی برای نفس است و شیطانی را که وسواس نام دارد چهل شب بیمار می نماید.
امام صادق (ع): چهار چیز ،طبع را اعتدال می بخشد انارسورانی ،خرما نارس پخته شده ،بنفشه و کاسنی .

امام صادق (ع):هرکس در هنگام خفتن یک انار بخورد ،تا صبح جانش در امان خواهد بود

امام صادق (ع) :برشما باد انار چرا که هیچ گرسنه ای آن را نمی خورد ،مگر این که وی را بسنده است و هیچ سیری آن را نمی خورد

مگر این که غذا را بروی گوارا می کند

انار، خواص انار

امام موسی کاظم (ع): هرکس روز جمعه یک انار بخورد آن انار ،دل اورا تا چهل پگاه نورانی می دارد اگر دو انار بخورد تا هشتاد روز و اگر سه انار بخورد تا صد و بیست روز و نیز وسوسه شیطان از او دور می شود و هرکس وسوسه شیطان از او دور شود ،خداوند را نافرمانی نمی کند و هر کس خداوند را نافرمانی نکند خدای اورا به بهشت در می آورد و به بهشت می رود.

انار، خواص انار
امام موسی کاظم (ع): از جمله چیزهایی که آدم به فرزندش سفارش کرده است  ،این بود که به او فرمود :بر تو باد انار ،اگر گرسنه شدی و آن را بخوردی بسنده ات کند و اگر در حالی که سیر بودی آن را خوردی غذا رابرتو گوارا سازد .انار میوه بهشتی است .

قابل توجه است که خوردن انگور از هر نوعی به دلیل فیتوکمیکال هایی که دارد باعث می شود آنزیم هایی که در کبد نقش سم زدایی دارند، بیشتر تولید شده و اصطلاحا سبب تصفیه خون و سم زدایی از آن شود. انار و تمشک هم همانند انگور همین خاصیت را دارند.

خوردن انار با گلپر بسیار رایج است

محصول اصلی باغ ارم شیراز انار است

کسانی که آب انار می نوشند، فشار خون آنها پایین می آید و لذا خطر بروز حملات قلبی و سکته مغزی و بیماری کلیوی در این اشخاص نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا یافته است

درمان چربی خون ؛ ورزش کردن و دویدن، کاهش وزن، سیگار نکشیدن، مصرف روغن‌های خوب و مناسب(مثل روغن زیتون تصفیه شده، روغن حیوانی و روغن کنجد)، اجتناب از مصرف زیاد برخی مواد غذایی(مثل سیب زمینی، آرد، شکر، برنج سفید و…)، حجامت، استفاده از گوشت سفید، سیر، شوید، شاهتره، کاسنی، عرق خارشتر، عرق بید، عناب، قره قات، بنفشه، انار، اسپرزه، کدو، خیار، ترشک، بر هندی، کاهو و تخم کاهو، قدومه، سپستان و سماق.

انار

مطالب مرتبط:

سیب

پرتقال

خرمالو

آخرین بروز رسانی در : شنبه 23 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.