خواص درمانی مصرف سماق و کبد چرب برای درمان این بیماری

خواص درمانی مصرف سماق و کبد چرب برای درمان این بیماری

خواص درمانی مصرف سماق و کبد چرب برای درمان این بیماری  سماق و کبد چرب ،سماق و چربی کبد،سماق کبد چرب،سماق برای کبد چرب،خواص سماق در کبد چرب،آیا سماق برای کبد چرب …

مضرات و خواص انجیر برای دیابت و سرماخوردگی و یبوست و زن باردار

مضرات و خواص انجیر برای دیابت و سرماخوردگی و یبوست و زن باردار

انجیر انجیر ،انجیر خشک،خواص انجیر خشک،خواص انجیر خشک در طب سنتی،خواص انجیر خشک چیست،خواص انجیر خشک طب سنتی،خواص انجیر خشک برای کودکان،خواص انجیر خشک با شیر،خواص انجیر خشک برای لاغری،خواص انجیر خشک …

اثر آلوئه ‌ورا بر پوسیدگی دندان

اثر آلوئه ‌ورا بر پوسیدگی دندان

اثر آلوئه ‌ورا بر پوسیدگی دندان خواص آلوئه ‌ورا,فواید آلوئه ‌ورا,آلوئه ‌ورا درمانی,خاصیت آلوئه ‌ورا,خواص آلوئه ‌ورا درمانی,خواص آلوئه ‌ورا برای پوست,خواص آلوئه ‌ورا برای مو,خواص آلوئه ‌ورا برای جوانی,خواص آلوئه ‌ورا …

انار و خواص آن

انار ساوه،خواص رب انار،خواص انار در بارداری،خواص انار ترش،خواص انار سیاه،خواص انار برای پوست،خواص انار شیرین

لازم به ذکر است که آب انار برای پیشگیری از سرطان بسیار مفید و موثر است، در واقع سلامت قلب را بهبود می بخشد و حتی می تواند توان جنسی را تقویت و بهتر نماید جالب است بدانید که متخصصان تغذیه تاکید کرده اند که آب انار همچنین می تواند چربی های اطراف معده و شکم را در زنان و مردان چاق کاهش دهد و به لاغر شدن آنها کمک کند. پس یک میوه موثر در لاغری است و توصیه می شود.

انار، خواص انار
گفتنی است که این متخصصان در یک آزمایش یک ماهه ثابت کردند، میزان تشکیل سلول های چربی در اطراف شکم در افرادی که آب انار مصرف می کنند، کاهش می یابد و کمتر می شود. کسانی که آب انار می نوشند، فشار خون آنها پایین می آید و لذا خطر بروز حملات قلبی و سکته مغزی و بیماری کلیوی در این اشخاص نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا یافته است .در واقع پزشکان عقیده دارند که آب انار می تواند مقدار اسید چرب موجود در خون موسوم به اسید چرب را کاهش می دهد. آزمایشات قبلی که روی انسان و حیوانات انجام گرفته، نشان داده است که مقدار زیادی از این اسید چرب، ذخیره چربی را در اطراف شکم افزایش می دهد و در نتیجه باعث تشدید احتمال مبتلا شدن به بیماری قلبی و دیابت نوع دوم می گردد.

انار، خواص انار
رسول اکرم  (ص)می فرماید که : انار مهتر همه میوه هاست و هر کس یک انار بخورد ،چهل پگاه شیطان خویش را به خشم می آورد .

امام صادق (ع):میوه صد و بیست گونه است و مهتر همه آنها انار است .”

رسول اکرم  (ص): هر کس اناری را کامل بخورد ،خداوند قلب او را چهل شب نورانی می کند.

پیامبر خدا (ص): انار بخورید زیرا هیچ دانه ای از آن در معده جای نمی گیرد ،مگر این که چهل روز قلب را نورانی می سازد و شیطان را بیرون می راند .
امیرالمو منین (ع):درهر دانه انار چون درمعده جای می گیرد ،حیاتی برای قلب و فروغی برای نفس است و شیطانی را که وسواس نام دارد چهل شب بیمار می نماید.
امام صادق (ع): چهار چیز ،طبع را اعتدال می بخشد انارسورانی ،خرما نارس پخته شده ،بنفشه و کاسنی .

امام صادق (ع):هرکس در هنگام خفتن یک انار بخورد ،تا صبح جانش در امان خواهد بود

امام صادق (ع) :برشما باد انار چرا که هیچ گرسنه ای آن را نمی خورد ،مگر این که وی را بسنده است و هیچ سیری آن را نمی خورد

مگر این که غذا را بروی گوارا می کند

انار، خواص انار

امام موسی کاظم (ع): هرکس روز جمعه یک انار بخورد آن انار ،دل اورا تا چهل پگاه نورانی می دارد اگر دو انار بخورد تا هشتاد روز و اگر سه انار بخورد تا صد و بیست روز و نیز وسوسه شیطان از او دور می شود و هرکس وسوسه شیطان از او دور شود ،خداوند را نافرمانی نمی کند و هر کس خداوند را نافرمانی نکند خدای اورا به بهشت در می آورد و به بهشت می رود.

انار، خواص انار
امام موسی کاظم (ع): از جمله چیزهایی که آدم به فرزندش سفارش کرده است  ،این بود که به او فرمود :بر تو باد انار ،اگر گرسنه شدی و آن را بخوردی بسنده ات کند و اگر در حالی که سیر بودی آن را خوردی غذا رابرتو گوارا سازد .انار میوه بهشتی است .

قابل توجه است که خوردن انگور از هر نوعی به دلیل فیتوکمیکال هایی که دارد باعث می شود آنزیم هایی که در کبد نقش سم زدایی دارند، بیشتر تولید شده و اصطلاحا سبب تصفیه خون و سم زدایی از آن شود. انار و تمشک هم همانند انگور همین خاصیت را دارند.

خوردن انار با گلپر بسیار رایج است

محصول اصلی باغ ارم شیراز انار است

کسانی که آب انار می نوشند، فشار خون آنها پایین می آید و لذا خطر بروز حملات قلبی و سکته مغزی و بیماری کلیوی در این اشخاص نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا یافته است

درمان چربی خون ؛ ورزش کردن و دویدن، کاهش وزن، سیگار نکشیدن، مصرف روغن‌های خوب و مناسب(مثل روغن زیتون تصفیه شده، روغن حیوانی و روغن کنجد)، اجتناب از مصرف زیاد برخی مواد غذایی(مثل سیب زمینی، آرد، شکر، برنج سفید و…)، حجامت، استفاده از گوشت سفید، سیر، شوید، شاهتره، کاسنی، عرق خارشتر، عرق بید، عناب، قره قات، بنفشه، انار، اسپرزه، کدو، خیار، ترشک، بر هندی، کاهو و تخم کاهو، قدومه، سپستان و سماق.

انار

مطالب مرتبط:

سیب

پرتقال

خرمالو

آخرین بروز رسانی در : شنبه 23 مرداد 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.