گلپر

گلپر و خواص آن

گلپر،خواص گلپر,گلپر به انگليسي,گلپر چیست,گلپر به ترکی,گلپر in english,گلپر در دوران بارداری,

گلپر در غذا,گلپر در بارداری,گلپر  خواص آن,خواص خوردن گلپر و انار

 حتما طعم عالی گلپر را وقتی با انار میل می کنیم به خاطر دارید گلپر خواص ویژه ای دارد.بهتر است بدانید که گلپر گیاهی چند ساله از تیره جعفری است که اغلب در نقاط مرتفع کوهستان های ایران و نقاط دیگر می روید، با ریشه های ضخیم و برگ های کاملا بریده که پیشینیان برای آن خواص بسیاری گفته اند، از جمله اینکه موجب نیروی بدن می گردد ولی متاسفانه زیاد مورد توجه قرار نگرفته است.  در واقع گلپر گیاهی گلدار، علفی و چندساله از تیره چتریان است. این گیاه، بومی ایران است و در ناحیه های نمناک کوهستانی ایران و مناطق پیرامونی می روید.گفتنی است که گل های آن سفید مجتمع به صورت چتر در انتهای ساقه های گل دهنده در قسمت بالای گیاه ظاهر می گردد.البته میوه آن تخم مرغی، کمی ضخیم و معطر به رنگ سبز تیره به طول 1/5 تا سانتی متر می باشد.

گلپر،خواص گلپر

جالب است بدانید که برگ های آن با چاک های عمیق به شکل پنجه غاز شبیه برگ آنژلیکا، به طوری که این چاک ها برگ را به چند نیمه برگ تقسیم می نمایند و هر نیمه برگ نوک تیز و دندانه دار می باشد.

خواص دارویی گلپر بشناسید

در واقع گیاهی است مقوی معده و سایر اندام های دستگاه گوارش و دفع کننده نفخ دستگاه گوارش، ترشحات معده را زیاد کرده و سموم بدن را برطرف می نماید. بهتر است بدانید که ضدعفونی کننده و میکروب کش قوی است، خوردن آن شیر زنان را زیاد می کند، خوردن آن به میزان کم، باعث نشاط و شادی شده و در هضم غذا موثر می باشد.

گلپر،خواص گلپر

واقعیت این است که گلپر برای کمردرد رطوبی نیز مفید بوده و می توان آن را همراه با غذاها میل نمود.قابل ذکر است که گلپر قطع کننده بلغم و دفع کننده باد و نفخ شکم است، بهترین دارو برای معالجه هیستری می باشد، در ریشه آن خواص بی شماری نهفته، اگر از تشنج و ناراحتی های عصبی رنج می برید از آن استفاده نمایید.

گلپر،خواص گلپر

درواقع خوردن گلپر ذهن را باز و حافظه را زیاد و نسیان را کم می کند و ابلهی و حماقت را از بین می برد. برای فلج، لقوه و بی حسی اعضا مفید می باشد.

مضرات گلپر

بهتر است بدانید که مصرف مقدار زیاد گلپر سبب سقط جنین می شود. از این رو زنان باردار در خوردن زیاد آن مجاز نیستند.

گلپر،خواص گلپر

پس در مصرف گلپر افراط نکنید.

گلپر