کپشن گذاری و انتشار تیزر در اینستاگرام

کپشن گذاری و انتشار تیزر در اینستاگرام

کپشن گذاری و انتشار تیزر در اینستاگرام اینستاگرام شبکه اجتماعی که از سال 2010 کار خود را آغاز کرد و در مدت خیلی زودی توانست میلیون ها نفر انسان بر روی کره …

روش احیای رزین تبادل یونی

روش احیای رزین تبادل یونی

روش احیای رزین تبادل یونی رزین تبادل یونی همانگونه که از نامش پیداست با روش تبادل یونی، کاتیونها و آنیونهای موجود در آب را حذف می کند. رزین ها با استفاده از …

بررسی موثر ترین راه ها و روش های طرح دعوا برای مطالبه چک

بررسی موثر ترین راه ها و روش های طرح دعوا برای مطالبه چک

بررسی موثر ترین راه ها و روش های طرح دعوا برای مطالبه چک همان طور که می‌دانید، دارنده چک می‌تواند برای وصول وجه چکی که فاقد وصف کیفری است به دادگاه محل …

آیا خودارضایی به چشم‌ها آسیب می‌زنه؟ خودارضایی و نابینایی؛ رابطه‌ای پنهان اما واقعی

چکیده : چیزی که مطمئنا خودارضایی بهش آسیب می‌زنه چشم‌هاته! زیاده‌روی در این کارها باعث استرس اکسیداتیو می‌شه و به لایه‌های داخلی چشم که محل قرار گرفتن سلول‌های حساس نوری مثل رنگدانه‌ها هستن، آسیب می‌زنه.

 

عوارض خودارضایی بر چشم

چه شایعات غریبی در مورد اثرات خودارضایی روی چشم‌ها وجود داره. از نابینایی و کوری گرفته تا رشد موهای کف دست یا حتی دیوانگی! اکثر این شایعات از دیدگاه علمی رد شدن. اما با این حال، بر اساس داده‌های جدید، به نظر میاد یه رابطه واقعی بین خودارضایی و فشار داخل چشمی وجود داره.

افزایش فشار چشم بعد از رابطه جنسی

براساس تحقیقات و داده‌های چند ساله، فعالیت جنسی اعم از رابطه زناشویی یا خودارضایی، باعث افزایش قابل توجه فشار داخل چشم می‌شه. این اثر کاملا ثابت و قابل تکرار بوده و ربطی به حالت بدن، مدت زمان یا سایر عوامل نداشته.

مثلا من چندین سال که فشار چشم‌ها رو در موقعیت‌های مختلف از جمله قبل و بعد از فعالیت جنسی اندازه شده است. نتایج نشون میده که بعد از انزال، فشار چشم‌هام به طور قابل توجهی بالاتر از قبل میره.

پس کاملا می‌شه نتیجه گرفت که خودارضایی و فعالیت‌های جنسی منجر به انزال، می‌تونن روی فشار چشم تاثیر بگذارن. پس اگر به رنبال راهی برای ترک خودارضایی هستید سایت رهایی به شما کمک میکند

رابطه انرژی جنسی و فشار چشم

خودارضایی و بینایی

طبق نظریه‌های قدیمی مثل آیورودا و طب سنتی چینی، بین انرژی جنسی بدن ما و سلامتی، ارتباط نزدیکی وجود داره. **این سیستم‌ها معتقدن که تلف کردن این انرژی باارزش از طریق خودارضایی یا انزال، می‌تونه به سلامتی بدن لطمه بزنه**.

در همین راستا، شواهد من هم نشون میده که روش‌های خاصی برای مدیریت و تبدیل این انرژی جنسی به انرژی معنوی وجود داره که می‌تونه باعث کاهش فشار چشم بشه.

به عبارت دیگر، انزال و هدر رفتن انرژی جنسی ممکنه فشار چشم رو افزایش بده، اما تبدیل و هدایت درست این انرژی می‌تونه به کاهش فشار چشم کمک کنه.

کنترل انرژی جنسی؛ راهی برای سلامت چشم‌ها

براساس یافته‌های جدید، یکی از تکنیک‌های خاص تمرکز روی انرژی جنسی بدون انزال، نه تنها از افزایش فشار چشم بعد از فعالیت جنسی جلوگیری می‌کنه، بلکه حتی باعث کاهش فشار چشم هم میشه.

پس  به نظر میاد اگه بتونیم روی تکنیک‌های مدیریت این انرژی تمرکز کنیم، می‌تونیم از خطرات افزایش فشار چشم و در نتیجه آسیب‌های احتمالی به چشم، جلوگیری کنیم.

فراتر از شایعات قدیمی

در گذشته شایعاتی مثل ایجاد نابینایی یا دیوانگی توسط خودارضایی وجود داشت که از نظر علمی رد شدن. اما داده‌های جدید نشون میده که حداقل در مورد بیماری‌هایی مثل گلوکوم که فشار چشم نقش مهمی داره، این شایعات ریشه در واقعیت دارن.

پس به جای دست‌کم گرفتن این موضوع، بهتره با درک درست چگونگی مدیریت انرژی جنسی، از افزایش فشار چشم و مشکلات ناشی از اون جلوگیری کنیم.

این فقط یه شایعه قدیمی نیست. داده‌های علمی واقعی وجود داره که نشون میده خودارضایی بیش از حد می‌تونه خطراتی برای سلامت چشم‌ها داشته باشه. پس هوشیارانه عمل کنید و بر انرژی‌های بدنتون تسلط داشته باشید تا از چشم‌های سالم و دید روشنی لذت ببرید.

چه حرف‌های اشتباهی در مورد اثرات خودارضایی روی چشم‌ها می‌شنویم. خیلی‌ها فکر می‌کنن که این کار باعث می‌شه چشم‌هات ضعیف بشه و دیدت تار شه. اما واقعیت اینه که **هیچ ارتباط مستقیمی بین خودارضایی و مشکلات چشمی وجود نداره**.

منبع : https://rahaie.com/masturbation-and-vision

علل واقعی مشکلات بینایی

اگه متوجه شدی دیدت تار یا ضعیف شده، **ممکن علل واقعی این مشکل جاهای دیگه هم باشه. گاهی اوقات کم آبی بدن، کمبود ویتامین‌ها یا زیاد نگاه کردن به صفحه‌های دیجیتال می‌تونه باعث ایجاد مشکلاتی مثل خشکی چشم و تاری دید بشه.پس بهتره روی مدیریت استرس و رژیم غذایی متعادل تمرکز کنی. زیاد از چشم‌هات کار نکشی و در صورت بروز هر گونه مشکلی، حتما با یه چشم‌پزشک مشورت کنی.  

علل واقعی مشکلات چشمی

اگه متوجه شدی چشم‌هات دچار مشکل شدن، بهترین کار اینه که علت اصلی رو پیدا کنی. برای این کار می‌تونی موارد زیر رو بررسی کنی:

📺 آیا زیاد از گوشی یا رایانه استفاده می‌کنی؟ چشم‌ها برای مدت طولانی به صفحه‌های دیجیتال حساسن.

💡 آیا زیر نور کم یا نور فلورسنت می‌خونی؟ این نورها به چشم‌ها آسیب می‌زنن.

🥤 آیا آب کافی می‌نوشی؟ کم‌آبی می‌تونه باعث خشکی چشم بشه.

🥕 آیا رژیم غذایی متعادلی داری؟ کمبود ویتامین‌ها مثل ویتامین A و B مضر برای چشم‌هاست.

👓 آیا منظم چشم‌هات رو چک می‌کنی؟ گاهی یه بیماری پزشکی می‌تونه باعث مشکل بشه.

چگونه از چشم‌هامون محافظت کنیم؟

مراقبت از چشم

برای حفظ سلامت چشم‌ها می‌تونی از این راهکارها استفاده کنی:

 • 🌱 **رژیم غذایی سالم و سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌ها رو رعایت کن**. مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه می‌تونه خیلی کمک‌کننده باشه.
 • 💦 **آب کافی بنوش تا از کم آبی و خشکی چشم‌ها جلوگیری بشه**.
 • 😎 **هر از گاهی از عینک آفتابی با فیلتر UV استفاده کن تا از اشعه مضر محافظت بشی.**
 • 💻 **هنگام کار با رایانه و گوشی، هر یک ساعت حداقل 20 ثانیه به نقطه‌ای دور نگاه کن تا چشم‌هات استراحت کنن.**
 • 🥊 **تمرینات ورزشی مناسبی انجام بده تا خون بهتر در بدنت گردش کنه.**

زیاده‌روی در خودارضایی و تاثیرش بر چاقی و بینایی

اینکه زیاده روی کنی در فعالیت های جنسی و این چیزا، اصلا روی وزنت تاثیر مستقیم نداره. وزنت رو نه بالا می‌بره، نه پایین. اما خب یه چیزی هست که ازش آسیب می‌بینه، اونم چشم‌های نازنینته.

چشم‌های ما یه لایه داخلی دارن که توش سلول‌های حساس به نور مثل رنگدانه‌ها قرار گرفتن. حالا اگه زیادی ور بری با این کارا، باعث می‌شه استرس اکسیداتیو بیاد و به این لایه آسیب بزنه. یعنی اون سلول‌های حساس رو خراب می‌کنه. پس چشم‌هات دیگه اونقدر خوب کار نمی‌کنن.

اما در عوض، خوابت بهم می‌ریزه. وقتی خواب کافی نداشته باشی، متابولیسمت کند می‌شه. این ممکنه باعث بشه کم کم وزنت کم بشه. اما خودِ اون فعالیت‌های جنسی، مستقیما روی وزنت تاثیری نداره. فقط خوابت رو بهم می‌ریزه که ممکنه کم کم لاغر بشی.

# دید تار و ذرات چشمی؛ همه چیز درباره اثرات منفی زیاده‌روی در خودارضایی

کسایی که زیادی خودارضایی می‌کنن باید حواسشون به چشم‌هاشون هم باشه. مشکلاتی مثل دید تار و وجود ذرات شناور در چشم می‌تونه از عوارض جانبی خودارضایی بیش از حد باشه.

دید تار؛ عارضه خودارضایی بیش از حد

خودارضایی و تاری دید

معمولا اگه چشم‌هات دچار دید تار بشه، دکترا می‌تونن علت رو تشخیص بدن و درمانش کنن. چه آب مروارید باشه، چه گلوکوم، چه مشکلات دیابتی یا پیری چشم. اما گاهی این دید تار ناشی از خستگی جنسی و خودارضایی بیش از حده که متاسفانه کمتر تشخیص داده میشه.

 چرا دید ما تار می‌شه؟

زیاده‌روی در خودارضایی باعث ایجاد استرس اکسیداتیو در چشم‌ها می‌شه و به لایه داخلی چشم که محل قرارگیری سلول‌های حساس به نور یعنی مژک‌ها و مخروط‌هاست، آسیب می‌زنه. این سلول‌ها مسئول تصویرسازی و پردازش نور در چشم‌هامون هستن.

وقتی این سلول‌ها آسیب می‌بینن، کارایی لازم برای پردازش تصاویر رو از دست می‌دن. **در نتیجه ما دید تار و مبهمی خواهیم داشت**.

 ذرات چشمی چیه و از کجا میاد؟

**ذرات چشمی یا همون eye floaters، یه نوع لکه‌های تار، خط‌ها یا ابرهایی هستن که در دید ما دیده می‌شن**. وقتی زیاده‌روی در خودارضایی باعث کاهش ترکیبات شیمیایی مهم مثل C3G در چشم‌ها می‌شه، این ترکیبات نمی‌تونن به خوبی تصاویر رو پردازش کنن. **در نتیجه این ذرات تار و رنگی رو داخل چشم‌هامون می‌بینیم**.

خیلی از افراد فکر می‌کنن این ذرات توهم بینایی هستن، اما واقعیت اینه که کاملا واقعی و حاصل آسیب به چشم‌هان. کسانی که دچار خستگی جنسی هستن، حتی در عرض 30 دقیقه بعد از انزال می‌تونن این ذرات رو داخل چشم‌هاشون ببینن.

مراحل پیشرفت مشکل

متاسفانه این مشکلات با گذشت زمان و ادامه زیاده‌روی در خودارضایی، **پیشرفت می‌کنن و به چند مرحله تقسیم می‌شن**:

 1. ابتدا شخص شروع به دیدن کمی ذره می‌کنه.
 2. در مرحله شدید، ذرات بیشتر و بزرگ‌تر می‌شن.
 3.  در مرحله اعتیاد، سردردهای شدید هم اضافه می‌شن.
 4. و در آخرین مرحله یا اعتیاد شدید، همه این عوارض در بالاترین حد خودشون هستن.

چه کار کنیم؟ راه‌های طبیعی درمان

اگه شما هم از این مشکلات رنج می‌برید، **نشانه اینه که بدنتون از حالت تعادل خارج شده**. برای برگردوندن تعادل طبیعی باید:

1. **سطح ترکیبات مفید مثل C3G رو در چشم‌ها افزایش بدید**.
2. **و سطح هورمون‌های التهابی رو کاهش بدید**.

 • یکی از راه‌های خوب، مصرف گیاهان دارویی مخصوص درمان دید تار و ذرات چشمیه. این گیاهان می‌تونن تعادل طبیعی هورمون‌ها رو برای بدنتون برگردونن.
 • یه روش دیگه هم هست که می‌تونید در خونه انجام بدید**. اون هم درست کردن چای گیاهی مخصوص برای این مشکل با گیاهانی مثل بابونه و انگور فرنگی هست.

پس **اگه شما هم دچار چنین عوارضی شدین، سریع اقدام کنید و به بدنتون کمک کنید تا به حالت طبیعی برگرده**. یادتون باشه که سلامتی چشم‌هاتون اولویت اصلی شما باید باشه.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 26 فروردین 1403

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.