5 قلق در انتخاب یک ویولن خوب

5 قلق در انتخاب یک ویولن خوب

ویولن یکی از محبوبترین سازهای کلاسیک در کل جهان است. ممکن است در پی خرید ویولن به عنوان مبتدی باشید و یا  با آن آشنایید و در پی تعویض و خرید ویولن جدیدی هستید، توصیه ما به شما این …

آموزش کسب درآمد دلاری از کانال تلگرام

آموزش کسب درآمد دلاری از کانال تلگرام

چکیده : جذب کاربران به راحتی انجام نمی شود مخصوصا اگر بدون هیچ گونه اطلاعاتی وارد این مشاغل شوید ممکن است مدت ها طول بکشد تا به موفقیت و اهداف خود برسید ، …

سیر تا پیاز عمل بینی با دکتر ضیغمی

سیر تا پیاز عمل بینی با دکتر ضیغمی

جراحی بینی که در حال حاضر متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده ، محبوب ترین عمل زیبایی در نظر گرفته می شود ؛ به خصوص در کشور ما. رسیدن به نتیجه …

چکیده : یکی از مهم‌ترین سوالاتی که قبل از سفر هوایی برای مسافران مطرح می‌شود؛ ساعت حضور در فرودگاه است. اینکه چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید؛ تا حدودی بستگی به این دارد که پرواز خارجی یا داخلی در پیش دارید.

 

چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشیم؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که قبل از سفر هوایی برای مسافران مطرح می‌شود؛ ساعت حضور در فرودگاه است. اینکه چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید؛ تا حدودی بستگی به این دارد که پرواز خارجی یا داخلی در پیش دارید. مقدمات سفر هوایی با توجه به مقررات بین‌المللی برای سفرهای خارجی با جدیت بیشتری انجام می‌شود و زمان بیشتری نیاز دارد. در ادامه این مطلب با ما باشید تا بهترین زمان رفتن به فرودگاه قبل از پروازهای داخلی و خارجی را بررسی کنیم.

چند ساعت قبل پرواز داخلی در فرودگاه باشیم؟

در پروازهای داخلی مدت زمان سوار شدن به هواپیما نسبت به پروازهای بین‌المللی کمتر بوده و با سخت‌گیری کمتری انجام می‌شود. بهترین زمان رسیدن به فرودگاه برای پروازهای داخلی 2 ساعت قبل از پرواز است. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که حتما مسیر رسیدن تا فرودگاه را بررسی کنید و ترافیک و شلوغی مسیر را نیز در نظر داشته باشید. مراحل قبل از سوار شدن به هواپیما برای پروازهای داخلی را در ادامه آورده‌ایم.

مرحله اول؛ بررسی فیزیکی در پروازهای داخلی

پس از رفتن به فرودگاه و ورود به سالن مربوطه باید وسایل و چمدان‌های خود را در مکان مخصوص گذاشته تا از لحاظ فیزیکی بررسی شود. بازرسی در این مرحله معمولا 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد و سپس از گیت عبور خواهید کرد. بهتر است اشیای غیر مجاز همراه خود نداشته باشید تا بررسی شما سریع‌تر انجام شود.

مرحله دوم؛ دریافت کارت پرواز داخلی

پس از بررسی فیزیکی باید به باجه‌های ورود مراجعه کرده و پس از تحویل مدارک شناسایی و بلیط هواپیما، کارت پرواز خود را دریافت کنید. مدت زمان توقف در این مرحله به خلوت یا شلوغ بودن فرودگاه بستگی دارد و معمولا بین 40 دقیقه تا یک ساعت و نیم زمان می‌برد.

مرحله سوم؛ سالن انتظار

بعد از دریافت کارت پرواز باید به سالن انتظار بروید و منتظر بمانید. در این مرحله مجددا اطلاعات کارت پرواز شما با شناسنامه و مدارک شناسایی تطابق داده می‌شود. پس از اطمینان از صحت اطلاعات، آماده پرواز می‌شوید.

زمان بسته شدن گیت پروازهای داخلی

زمان بسته شدن گیت در پروازهای داخلی معمولا 30 تا 40 دقیقه قبل از پرواز است. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که اگر در زمان بسته شدن گیت وارد فرودگاه شوید؛ کارت پرواز شما صادر نخواهد شد.

چند ساعت قبل پرواز خارجی در فرودگاه باشیم؟

در پروازهای خارجی معمولا تشریفات قبل از سوار شدن به هواپیما با دقت بیشتری انجام می‌شود و زمان بیشتری می‌طلبد. بنابراین اگر پرواز خارجی در پیش دارید؛ بهتر است 3 تا 4 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوید. اگر کمتر از یک ساعت مانده به پرواز خودتان را به فرودگاه برسانید؛ احتمال اینکه از پرواز جا بمانید زیاد است. مراحل آماده شدن در پروازهای خارجی به صورت زیر است:

  1. بررسی فیزیکی در پروازهای خارجی ممکن است تا 40 دقیقه زمان ببرد.

  2. پس از طی این مرحله باید به باجه کنترل مدارک پرواز مراجعه کنید تا پس از تحویل مدارک شناسایی و وزن کردن چمدان، کارت پرواز برای شما صادر شود. این مراحل معمولا بین 40 تا یک ساعت و نیم زمان می‌برد.

  3. در مرحله بعدی باید با در دست داشتن قبض عوارض خروج از کشور و گذرنامه مسافران به باجه‌های کنترل گذرنامه مراجعه کنید. اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد؛ این مرحله نیز حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.

گیت پروازهای خارجی نیز 40 تا 45 دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شود. بنابراین بهتر است تا یک ساعت مانده به پرواز تمام کارهای مربوط به سفر خارجی را انجام داده و آماده پرواز باشید.

چک این آنلاین، جایگزین مناسب برای صف های طولانی

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که 24 ساعت قبل از پرواز امکان چک-این آنلاین وجود دارد که باعث رهایی از صف‌های طولانی قبل از پرواز می‌شود.

با چک این آنلاین، مسافر طی یک بازه زمانی مشخص قبل از سفر وارد وب‌سایت ایرلاین می‌شود و بلیط پرواز خود را تأیید می‌کند. این راه‌حل خیال مسافران پروازهای داخلی و خارجی را از صف طولانی باجه کارت پرواز راحت می‌کند.

جمع بندی

بهتر است برای پروازهای خارجی 3 تا 4 ساعت و برای پروازهای داخلی تا 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. همچنین زمان بسته شدن گیت در پروازهای داخلی و خارجی معمولا 40 تا 45 دقیقه قبل از پرواز است. اگر شما هم قصد دارید با خرید بلیط هواپیما سفر کنید؛ می‌توانید با مراجعه به سایت قاصدک 24، بلیط سفر خود را به صورت آنلاین خریداری کنید. قاصدک 24 تمامی خدمات سفر نظیر خرید بلیط، رزرو هتل، خدمات ویزا و خرید بیمه مسافرتی را به صورت آنلاین و با پشتیبانی 24 ساعته ارائه می‌دهد.

سوالات متداول در مورد ساعت حضور در فرودگاه قبل از پرواز

  1. چند ساعت قبل از پروازهای داخلی در فرودگاه حاضر شویم؟ بهترین زمان حضور در فرودگاه برای پروازهای داخلی 2 ساعت قبل از ساعت پرواز است.

  2. چند ساعت قبل از پروازهای خارجی در فرودگاه حاضر شویم؟ بهترین زمان حضور در فرودگاه برای پروازهای خارجی 3 تا 4 ساعت قبل از ساعت پرواز است.

  3. زمان بسته شدن گیت فرودگاه در پروازهای داخلی چه موقع است؟ 30 تا 40 دقیقه قبل از ساعت پرواز

  4. زمان بسته شدن گیت فرودگاه در پروازهای خارجی چه موقع است؟ 40 تا 45 دقیقه قبل از ساعت پرواز

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 15 فروردین 1403

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.