تاثیر صد در صدی یادگیری زبان های خارجه در موفقیت های تحصیلی

تاثیر صد در صدی یادگیری زبان های خارجه در موفقیت های تحصیلی

تاثیر صد در صدی یادگیری زبان های خارجه در موفقیت های تحصیلی در قرن بیست و یک با توجه به پیشرفت های تکنولوژی و سطح سواد اجتماعی افراد، پیچیدگی های بسیاری در …

حقایق و دلایل اصلی معروفیت آیسان اسلامی

حقایق و دلایل اصلی معروفیت آیسان اسلامی

اگر در اینستاگرام فعالیت و جستجو کرده باشید، حتما تعداد زیادی از بلاگرها و شاخ های اینستاگرامی را مشاهده می کنید که تعداد زیادی دنبال کننده دارند. یکی از شاخ های اینستاگرامی که …

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر طراحی سایت با نرم افزارهای مختلفی انجام می شود که هر کدام کارایی ها و ویژگی های منحصر به فردی دارند. …

ماساژ ورزشی ، تکنیکی است که برای آماده سازی بدن برای فعالیت بدنی و همچنین تسریع روند ریکاوری بعد از ورزش استفاده می شود.  این نوع ماساژ نوعی اثر مکانیکی بر عضلات، استخوان‌ها و مفاصل فردی است که به طور فعال در فعالیت های ورزشی شرکت می‌کند تا توانایی‌های بدنی خود را بهبود بخشد و او را برای انجام فعالیت‌های بدنی زیاد آماده کند.
وجه تمایز اصلی ماساژ ورزشی ، شدت بالای ضربه است. اغلب از تکنیک های پرانرژی (ضربه زدن، مالش) با سرعت سریع استفاده می شود . از آنجایی که  تلاش زیادی برای انجام حرکات این ماساژ بر روی  یک توده عضلانی بزرگ نیاز است، به همین دلیل است که متخصصان اغلب از ماساژورهای ویژه با قدرت بالا استفاده می کنند.

تکنیک های ماساژ ورزشی

– مالش که با حرکات سبک و صاف با کف دست ها در امتداد بدن انجام می شود ، در نتیجه بدن آرام شده و برای یک جلسه ماساژ آماده می شود.
– ورز دادن که شامل گرفتن متوالی و بالا بردن بافت عضلانی با نوک انگشتان یا فالانژها است که  گردش خون را بهبود می بخشد و تون عضلانی را افزایش می دهد.
– فشردن که تکنیکی شبیه مالش اما به شکل شدیدتر است.   این حرکت به طور موثر عضلات را گرم می کند و آنها را برای بار آماده می کند.
– مالش شدیدتر که با مالش با سرعت سریع با افزایش نیروی فشار است.  عضلات را گرم می کند و اسپاسم را برطرف می کند.
– لرزش (پرکاشن) که شامل ضربه زدن سریع مداوم است ، گردش خون و جریان لنفاوی را بهبود می بخشد و تنش و درد را تسکین می دهد.

انواع ماساژ ورزشی

تکنیک ماساژ بستگی به نتیجه ای دارد که ماساژ درمانگر می خواهد به دست آورد. بر اساس این اصل، ماساژ ورزشی به انواع زیر تقسیم می شود:

ماساژ تمرینی

ماساژ تمرینی قبل از فعالیت بدنی و 4-6 ساعت بعد از آن انجام می شود.  این ماساژ قبل از تمرین برای گرم کردن عضلات، آماده سازی آنها برای کار و افزایش عملکرد ورزشکار مورد نیاز است. همچنین ماساژ تمرینی باعث افزایش انعطاف و تحرک مفاصل و کاهش خطر آسیب در حین ورزش می شود.  اگر بعد از تمرین بدنی در مورد ماساژ صحبت کنیم، هدف آن تثبیت نتیجه تمرین، پراکندگی اسید لاکتیک و افزایش تون عضلانی است.
تکنیک های اساسی این نوع ماساژ شامل  مالش، ورز دادن، لرزش و  فشردن است.
این نوع ماساژ با شدت متوسط انجام می شود، اما عضلاتی که بیشترین بار را دارند باید بسیار با دقت ماساژ داده شوند.  مدت زمان ماساژ از 20 تا 60 دقیقه است.

ماساژ مقدماتی

ماساژ مقدماتی (پیش شروع) بلافاصله قبل از مسابقه انجام می شود و برای فعال کردن نیروهای بدن قبل از بار و رفع استرس روانی مورد نیاز است.  ماساژ مقدماتی زمان گرم کردن را کاهش می دهد، عضلات را تقویت می کند، آنها را انعطاف پذیرتر و متحرک می کند و سیستم قلبی عروقی و تنفسی را فعال می کند.
تکنیک های اساسی این ماساژ شامل مالش، ورز دادن و لرزش است. ماساژ مقدماتی باید پر انرژی و شدید باشد و 10  دقیقه قبل از مسابقه انجام شود .

ماساژ ترمیمی

ماساژ ترمیمی پس از فعالیت بدنی انجام می شود و  خستگی و استرس روحی را برطرف می کند، عضلات را شل می کند و درد را از بین می برد.
ماساژ ترمیمی به دو مرحله تقسیم می شود. مرحله اول (10-12 دقیقه) بین کلاس ها و تمرین انجام می شود و مرحله پایانی 2 ساعت بعد از تمرین و حدود یک ساعت به طول می انجامد.

ماساژ ورزشی چگونه انجام می گیرد؟

این تکنیک نیاز به آموزش ویژه برای کسب تخصص و تبحر و رعایت قوانین زیر دارد:

– قبل از شروع جلسه، ورزشکار باید برای انجام این عمل آماده شده و دوش بگیرد.
– ماساژ ورزشی کمک می کند تا ورزشکار راحت ترین و آرام ترین حالت را به خود بگیرد.
ضروری است که حرکات ماساژ به سمت غدد لنفاوی انجام شود .
– بهتر است این روش را با حرکات ملایم ماساژ مقدماتی شروع کنید و به تدریج قدرت و سرعت آنها را در طول عمل افزایش دهید.
– لازم است ماساژ ورزشی را با گروه های عضلانی اصلی (کمر، گردن، بازوها، پاها) شروع کنید.
– این تکنیک شامل استفاده از حرکات نسبتاً قوی است
این ماساژ نه تنها برای حرفه ای ها مفید است بلکه برای افراد مبتدی نیز موثر است .  به عنوان مثال، افرادی که بدنسازی را به عنوان یک سرگرمی انجام می دهند، اغلب از گرفتگی عضلات و رکود اسید لاکتیک رنج می برند .  ماساژ ورزشی می تواند آنها را از این مشکل نجات دهد، استقامت را در حین تمرین افزایش دهد و روند ریکاوری بعد از اعمال بدنی را تسریع بخشد.

فواید ماساژ ورزشی

این نوع روش مزایای زیادی برای ورزشکاران حرفه ای و آماتور به همراه دارد. انجام ماساژ ورزشی به روش های زیر به بدن کمک می کند:
– بهبودی سریع از هماتوم و رگ به رگ شدن . به لطف ماساژ، گردش خون بهبود می یابد، که منجر به بازسازی بهتر بافت می شود.
– تحمل استرس را افزایش می دهد. ماساژ می تواند اثربخشی کلاس ها را افزایش دهد.
– خستگی را کاهش می دهد.  ورزشکاران می توانند مدت طولانی تری تمرین کنند و در عین حال کمتر خسته شوند، استقامت افزایش می یابد.
– بافت ها به سرعت بازسازی می شوند. پس از تمرین شدید، ورزشکاران و آماتورها احساس درد نمی کنند.
– خاصیت ارتجاعی عضلات را افزایش می دهد.  به همین دلیل، در طول تمرین، احتمال میکروتروما منجر به درد کاهش می یابد.
– تن بدن با بهبود خون رسانی به جریان لنفاوی افزایش می یابد.

انجام مساژ ورزشی ، نیازمند داشتن مهارت و تخصص است که طی سالها و با شرکت در دوره های آموزش ماساژ ، حاصل می شود.
ماهدیس ، آموزشگاه ماساژ در کرج است که دوره های مختلف ماساژ را با ارائه مدرک بین المللی برای علاقمندان برگزار می کند.
افرادی که دوره های آموزشی را در آموزشگاه ماهدیس با موفقیت بگذرانند، ضمن دریافت مدرک معتبر فنی و حرفه ای ، می توانند در مراکز ارائه خدمات ماساژ و باشگاه های ورزشی ، مشغول به فعالیت شوند. آموزش ماساژ و کسب مهارت های آن ، می تواند راهی برای ورود به بازار کار باشد. 09128632325

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 14 فروردین 1403

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.