شوید

شوید و خواص آن

شوید پلو،شوید به انگلیسی،شوید پلو با گوشت،شوید پلو با ماهی،خواص شوید،خواص شوید برای لاغری

شوید سبزی معطر و خوش طعمی است که هم کنار غذا و هم در بسیار از غذاها قابل استفاده است . بهتر است بدانید که شوید گیاهی است یکساله یا دوساله که گاهی ارتفاع آن به یک متر هم میرسد .التبه ریشه آن راست و مخروطی شکل و سفید است . در واقع این گیاه در بیشتر نقاط دنیا از جمله قسمتهای جنوب اروپا ،‌مصر ،‌آمریکا و چین پرورش داده می شود . لازم به ذکر است که میوه شوید بیضوی ،‌مسطح وب طول 4 میلیمتر و عرض 3 میلیمتر است .بدنیست بدانید که  رنگ آن قهوه ای روشن و در سطح آن برجستگیهایی به رنگ زرد و در کناره های آن لبه بال مانندی به رنگ زرد روشن مشاهده می شود .

شوید،خواص شوید
درباره خواص دارویی شوی چقدر می دانید؟ لازم به ذکر است که تخم شوید اثرات درمانی فراوانی دارد ازجمله بعنوان ضد تشنج ،‌ضد درد، نفخ شکم ، ادرار آور و برای تقویت معده کاربردی است. بدنیست بدانید که برای کسانیکه اشتهای زیادی به غذا ندارند و لاغر هستند تخم شوید بهترین دارو محسوب می شود زیرا اشتها را زیاد کرده معده را تقویت می کند و انرژی به بدن می دهد . البته تخم شوید را می توان برای ناراحتی معده ، بی خوابی و ضد گاز معده بکار برد . لازم به ذکر است که خانمهای شیر ده که شیر آنها کم است باید حتما روی چند بار دم کرده تخم شوید یا در تخم شوید بخورند و در غذای خود مصرف کنند بطور معجزه آسائی شیر آنها زیاد می شود.

شوید،خواص شوید
جالب است بدانید که طب گیاهی ایران خواص فراوانی را برای شوید قائل است مثلا در مورد درد شدید و ورم معده از دم کرده شوید استفاده می کردند که اثر تسکین فوری دارد . بهتر است بدانید که از شوید برای دل درد در حیوانات نیز استفاده می شود و دام داران قدیم بخوبی به این موضوع واقف بودند . مثلا برای گوسفند و بز کافی است که مقدر 30 گرم تخم شوید به آنها داد که نفخ و دل درد را آرام می کند.
بدنیست بدانید که در مورد بیمارانی که مبتلا به استفراغ شدید هستند و هیچ غذایی حتی آب را نمی توانند در معده خود نگاهدارند بهترین درمان شوید است . این نوع بیماران باید دم کرده شوید را آهسته آهسته میل نمایند.

شوید،خواص شوید
بدنیست بدانید که در چین حتی شوید را برای کمردردهایی که بعلت انقباض عضلانی باشد بکار میبرند . جالب است بدانید که یک نسخه قدیمی چینی برای باد فتق نیز از تخم شوید استفاده می کنند. لازم به ذکر است که همچنین افرادی که دارای بیماری چربی خون میباشند از علف شوید و تخم آن برای درمان بیماری استفاده نمایند که نحوه استفاده تخم شوید به صورت جوشانده میباشد که روزانه باید به مقدار دو استکان مصرف نمایند و عرق شوید یک استکان بعد از نهار و شام میل شود.

شوید،خواص شوید

این گیاه پر خاصیت را حتما برای مواردی که ذکر شد میل کنید.

درمان چربی خون ؛ ورزش کردن و دویدن، کاهش وزن، سیگار نکشیدن، مصرف روغن‌های خوب و مناسب(مثل روغن زیتون تصفیه شده، روغن حیوانی و روغن کنجد)، اجتناب از مصرف زیاد برخی مواد غذایی(مثل سیب زمینی، آرد، شکر، برنج سفید و…)، حجامت، استفاده از گوشت سفید، سیر، شوید، شاهتره، کاسنی، عرق خارشتر، عرق بید، عناب، قره قات، بنفشه، انار، اسپرزه، کدو، خیار، ترشک، بر هندی، کاهو و تخم کاهو، قدومه، سپستان و سماق.

شوید و خواص آن

گشنیز

مرزه

ریحان

جعفری