!-- -->

لوبیا

لوبیا و خواص آن

لوبیا،خواص لوبیا،لوبیا چیتی،لوبیا سبز،لوبیا پلو مجلسی،لوبیا قرمز،لوبیا سفید

لازم به ذکر است که لوبیا به دو دسته قرمز و سفید تقسیم می گردد که جالب اینجاست که طبیعت لوبیای قرمز گرم و تر و طبع لوبیای سفید معتدل می باشد. در واقع نکته مهم این است که خوردن خوراک لوبیا از سقط شدن جنین جلوگیری می کند و همچنین نطفه و رحم را تقویت می نماید ، بهتر است بدانید که کسانی که قصد بارداری دارند خوردن لوبیا را فراموش نکنند زیرا رحم را برای نگهداری جنین آماده می کند و بسیار مفید است .

لوبیا،خواص لوبیا

بهتر است بدانید که لوبيا موجب زیاد شدن شير مادر مي‎گردد.همچنین   لوبيا از رقيق شدن خون جلوگيري مي‎كند و مقاومت بدن را در برابر بيماري‎هاي عفوني بالا خواهد برد.قابل ذکر است که خوراك لوبيا موجب تقويت حافظه مي‎گردد.بهتر است بدانید که كساني كه كم خون هستند از خوراك لوبيا استفاده كنندبرایشان مفید می باشد.

لوبیا،خواص لوبیا

بهتر است بدانید که لوبيا را مي‎توان به جاي گوشت هم استفاده كرد و بسیار مفید است . قابل ذکر است که براي برطرف شدن سنگ مثانه 200 گرم لوبيا سبز را در يك ليتر آب با كمي نمك پخته ميل کنید 3 روز مرتب به عنوان صبحانه ناشتا ميل شودتا موثر واقع شود. بدنیست بدانید که  كساني كه خام گياه‎خوار هستند هيچ وقت از جوانه خام لوبيا استفاده نكنند زيرا سمي است و خطرناک است ، زيرا در لوبياي خام ماده سمي اسيد سيانيدريك توليد مي‎شود كه در اثر طبخ اين ماده از بين خواهد رفت .
لوبیا،خواص لوبیا
حوب است بدانید که خوردن خوراك لوبيا موجب صاف شدن صدا مي‎شود. قابل ذکر است که كساني كه زياد سفيدپوست هستند مي‎توانند لعاب لوبيا را به پوست خود بمالند و آن گاه در معرض آفتاب قرار گيرند تا پوست آنها برنزه شود. جالب است بدانید که  يك ضماد خوب براي سوختگي است لوبيا را بپزيد سپس نرم كنيد به صورت ضماد روي سوختگي بگذاريد.بهتر است بدانید که شب‎ها لوبيا كم بخوريد چون توليد نفخ مي‎كند و نفاخ است و باموجب خواب‎هاي پريشان مي‎گردد. قابل ذکر است که خوردن لوبيا به خاطر ماده اينوزيت آن سبب جلوگيري از ريزش مو مي‎شود.

لوبیا،خواص لوبیا

جالب است بدانید که لوبيا داراي انسولين گياهي مي‎باشد. در واقع مادراني كه در دوران بارداري و دوران شيردهي در غذاي خود لوبيا را قرار مي‎دهند باعث بلندشدن قد كودک خود مي‎گردد. بهتر است بدانید که لوبيا ضد سوداست.در واقع كساني كه سكته مغزي كرده‎اند در غذاي خود لوبيا را قرار دهند. جالب است که خوراك لوبيا فشارخون را پايين مي‎آورد. قابل ذکر است که خوردن لوبيا از سرطان مخصوصاً سرطان سينه جلوگيري مي‎كند.

زیاده روی در مصرف چربی به خصوص چربی های ترانس و اشباع شده دیر یا زود زنگ سکته را به صدا در خواهد آورد. چربی ها باعث افزایش کلسترول بد خون و کاهش کلسترول خوب خون می شوند. کلسترول بد خون در جداره ی رگ ها تجمع کرده و باعث می شوند که قلب برای تنظیم کردن خون در بدن به زحمت بیفتد. این مسئله به افزایش فشار خون، تصلب شرایین، سکته قلبی یا سکته مغزی منجر می شود. توصیه می کنیم در آشپزخانه از روغن زیتون، سویا، کانولا و کلزا استفاده کنید. ماهی، مرغ، بوقلمون، حبوبات از جمله لوبیا را دریابید. مصرف لبنیات پرچرب را کنار گذاشته و از انواع کم چرب استفاده کنید. در حین خرید از انتخاب محصولات غذایی که حاوی چربی های ترانس هستند بپرهیزید.

برای کنترل و پیشگیری از نقرس مصرف ماهی آزاد، ماهی قزل آلا و غذاهای دریایی دیگر را محدود کنید. این توصیه در مورد حبوباتی مانند عدس، لوبیا، نخودفرنگی و غیره، همچنین تخم مرغ، شیر و پنیر نیز صادق است.

برای تخفیف علائم سندروم پیش از قاعدگی می‌توان از راه‌های زیر بهره برد؛ مصرف روزانه یک مولتی ویتامین اسید فولیک و مکمل کلسیم، قرص آهن، ورزش آهسته(مثل یوگا و مدیتیشن)، مصرف غلات سبوس‌دار، گوشت‌ها، تخم مرغ، جگر، اسفناج تازه، جعفری، حبوبات (مثل عدس و لوبیانخود سبز، نان سبوس دار ، آجیل، خشکبار (مثل انواع برگه، برگه آلو و هلو و زرد آلو ، توت خشک، انجیر خشک و کشمش)، خوابیدن هشت ساعت در شب، کم کردن استرس و…

کسانیکه به بیماری‌های قلبی مبتلا هستند، بهتر است بهتر است برای جلوگیری از سکته قلبی این خوراکی‌ها را مصرف کنند: سیب زمینی شیرین (نوعی سیب زمینی که مغز آن نارنجی رنگ است)، شربت نارنج، سبزیجات برگ‌دار سبز، انواع هویج، کلم و سبزیجات (در صورت پخت با حرارت ملایم و مدت کوتاه پخته شود)، کدو تنبل کنسرو شده یا پخته شده، مرغ یا بوقلمون بدون چربی، ماکارونی و سس گوجه کم چرب، سیر و پیاز، پیتزای مرغ، پسته، گردو، بادام، روغن زیتون، شیر بدون چربی، پرتقال همراه با قسمت های سفید رنگ داخل آن، انگور سیاه یا انگور قرمز، میوه های خشک به خصوص زرد آلو خشکه، خرما و آلو خشکه، طالبی، غذا های حاوی نخود و لوبیا، گل کلم.در مقابل نیز از صرف کردن این نوع غذاها باید پرهیز کرد:چربی‌های مضر مثل چربی گوشت و چربی‌های بالای حیوانی، گوشت قرمز، غذاهای سرخ‌کردنی، بستنی، شیرینی، نمک(درصورتیکه فشار خون بالا دارید)، چیپس و مواردی از این قبیل.

لوبیا باعث ایجاد گاز شکم می شود

لوبیا

مطالب مرتبط:

لوبیا سبز

جوانه ماش و خواص آن

جوانه گندم و طرز تهیه جوانه گندم