تاریخ انتشار : 21 ژوئن 2017 - 20:47

زعفران

زعفران و خواص آن

زعفران,زعفران سحرخیز,زعفران ایران,زعفران وفانيلا,زعفران in english,زعفران ادمان,

زعفران خواص,کاشت زعفران,کشت زعفران,صادرات زعفران,خواص دارو درمانی زعفران

زعفران یکی از مفیدترین و گران ترین گیاهانی است که در ایران رویش پیدا می کند.بدانید که زعفران گياهى است گرمسيرى و در نقاطى كه آب وهوايى معتدل داشته باشد و داراى تابستان هاى گرم و خشك و آفتابى و پاييز و زمستان نسبتا ملايم دارد به خوبى رشد مى نماید . موضوع کاشت زعفران امکان دارد کهدر همه شرايط صادق نباشد زيرا احتمال دارد گياه زعفران به صورتى با محيط سازگار نگردد. چنانچه در همدان كه در رديف شهرهاى سردسيرى ايران است زراعت زعفران نتايج رضايت بخشى داده است.

زعفران،خواص زعفران

روش کاشت زعفران در ایران چگونه است ؟

گل زعفران هديه اى به انسان:

بهتر است بدانید که با چيدن گل زعفران هديه اى به انسان عرضه مى شود كه با لطافت و بوى خوشش خستگى كار روزانه را از تن آن ها بيرون خواهد کرد.ديگر با زعفران ایرانی نگران سفره غذاى خود نباشيد:با استفاده از زعفران ایرانی میتوانید به سفره غذایی تان رنگ و رویی خاص دهید.به یاد داشته باشید که زعفران به جهت طعم، بو و رنگ و رنگ زرد خاص خود به عنوان يك افزودنى در سفره غذايى هر ايرانى نقش مهمى را ايفا مى كند. زعفران ایرانی در غذاها به ويژه همراه با برنج مصرف مى گردد.

اندامهاى مختلف گیاه زعفران یا طلاى سرخ را بشناسید :

بدانید که زعفران ایرانی، کیمیایی که رنگ می بخشد

چمچه: بهتر است بدانید اولين اندامى كه از زعفران در سطح خاك ديده مى شود و زعفران در برخى ارقام بلند يا متوسط يا كوتاه ديده مى شود.

برگ:اصولا زعفران برگ هاى نوك تيزى دارد كه روى آنها تيره تر و زيرشان روشن تر است.

زعفران،خواص زعفران

كلاكه: به یاد داشت باشید كلاكه زعفران سه شاخه است، طول آن ها نسبت به گلبرگ متفاوت است و لبه آن حالت چين خورده دارد.

خامه زعفران: در واقع زرد رنگ است كه در برخى گونه ها كم رنگ يا پر رنگ مى باشد. اين تفاوت رنگ به نسبت كارتنوييد موجود در آن بستگى دارد.

گلبرگ يا كاسبرگ: گلبرگ زعفران هر كدام سه تا و ضخامت آن ها مى تواند كم يا زياد باشد.

سوخ( پياز): و البته پياز زعفران امکان دارد گرد يا تو رفته باشد و داراى الياف قهوه اى رنگ است كه بسيار فشرده بوده و رنگ سفيد پياز به وضوح ديده مى شود.
روش دم کردن زعفران را یاد بگیرید:
بهتر است بدانید که زعفران را با یا بدون قند و شكر ساييده و در آن سه قالب يخ مى اندازيم، ميگذاريم در هواى آزاد تا آب شود. وقتى كاملا حل شد آن را در شيشه كوچك ريخته و در يخچال نگهدارى مى كنيم اين زعفران بسيار خوشرنگ خواهد شد و هر زمان خواستيم استفاده مى كنيم. كسانى كه در مناطق مرطوب هستند بايد زعفران را قبل از ساييدن ٣٠ ثانيه در ماكروويو گرم كنند تا خشك شود بعد آن را سرد و بعد پودر نمایند

يك فنجان سلامتى با زعفران ایرانی (طلاى سرخ):

بهتر است بدانید که با استفاده از زعفران ایرانی میتوانید یک دمنوش گیاهی تهیه نمائید

زعفران،خواص زعفران

به یاد داشته باشید چاى زعفران از تجمع كلسترول در رگ ها جلوگيرى مى كند و به اين ترتيب از بيمارى هاى قلبى جلوگيرى مى كند. زعفران حاوى موادى است كه به آن كروستين مى گويند كه فشار خون را پايين مى آورد به اين ترتيب از بيمارى هاى قلبى جلوگيرى مى نماید.

كاهش در قاعدگى: چاى زعفران به عنوان يك محرك براى تحرك قاعدگى در زنان كه عادت ماهيانه ى منظم ندارند بسيار مناسب است. دم كرده ى گياه زعفران براى كاهش خون ريزى رحم، كاهش درد ناشى از قاعدگى به كار برده مى شود.

كسانى كه از بى خوابى رنج مى برند مى توانند با يك فنجان چاى زعفران ایرانی يك خواب راحت برای خود فراهم کنند.

از طرز تهيه دمنوش زعفران تا خواص زعفران و موارد منع مصرف زعفران:
طرز تهيه دمنوش زعفران:
آب را در ظرف مناسبى بريزيد، زعفران و عسل را اضافه و مخلوط كنيد و اجازه دهيد مواد روى حرارت مستقيم حدود ٥ دقيقه به آرامى بجوشد و سپس مخلوط را از صافى عبور داده و در فنجان بريزيد و سرو كنيد.

خواص دمنوش با زعفران ایرانی:
جالب است بدانید که دمنوش زعفران خاصيت اشتها آور داشته و در بهبود عملكرد دستگاه گوارشى دارد و به هضم غذا و رفع نفخ معده كمك مى كند. دمنوش زعفران نيز ادرار آور بوده و مثانه را پاك مى نماید .

زعفران،خواص زعفران

موارد منع مصرف دمنوش زعفران:

در واقع استفاده از دمنوش زعفران در دوران باردارى نبايد مصرف شود زيرا موجب سقط جنين مى شود.

اندازه نگه دار كه اندازه نكوست!
اين ضرب المثل در مورد زعفران هم صدق مى كند. در واقع مصرف هر گياهى در كنار تمام خوبى هايى كه دارد، مى تواند مشكلاتى را هم براى مصرف كننده در پى داشته باشد. معمولا توصيه مى گردد بيشتر از ٢ گرم زعفران در طول روز مصرف نشود.

پس حتما در مصرف روزانه خود مقداری زعفران (بیش از دو گرم نشود )را قرار دهید.

قابل ذکر است که براي معطر كردن چای سبز مي توان به آن مقداري گل ياس، گل سرخ، گل بهار نارنج, نارنج، نعنا، هل، ليمو خشك يا تازه، چند پر زعفران (بسته به علاقه و ذائقه ) را به صورت تركيبي يا به تنهايي اضافه نمود.

گفتنی است که گرد طباشیر برای استحکام دندان و سوختگی با آتش نافع و در ترکیب با سکنجبین برای برطرف کردن ناراحتی های روانی و دلتنگی” href=”http://www.jesarat.com/sms/%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D9%84%D8%AA%D9%86%DA%AF%DB%8C/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”>دلتنگی مفید و انفیه آن با روغن بنفشه برای تقویت بینایی مجرب است.لازم به ذکر است که مداومت آن مضر باء و مصلح آن عسل و مصطکی است و گویند برای ریه مضرمی باشد که مصلح آن صبر یا عناب” href=”http://www.jesarat.com/jujube/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”>عناب است ولی در سرد مزاجان مصلح آن با زعفران تعدیل می گردد.

اگر با مصرف غذای خاصی احساس می‌کنید که مشکل تنگی نفس تشدید می‌گردد، باید آن غذا را از برنامه غذایی خود حذف کنید. انواع فلفل، زعفران، کرفس، انگور و خربزه” href=”http://www.jesarat.com/melon/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”>خربزه از غذاهایی هستند که ایجاد حساسیت” href=”http://www.jesarat.com/food-allergies/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”>حساسیت می‌کنند.

لیست غذاهایی که در آنها زعفران استفاده می شود

خورش ماست

خورش ماست , خورش ماست اصفهانی ها , طرز تهیه خورش ماست , طرز تهیه خورش ماست اصفهانی

زعفران

بستن تبلیغ