زعفران

زعفران و خواص آن

زعفران یکی از مفیدترین و گران ترین گیاهانی است که در ایران رویش پیدا می کند.بدانید که زعفران گیاهى است گرمسیرى و در نقاطى که آب وهوایى معتدل داشته باشد و داراى تابستان هاى گرم و خشک و آفتابى و پاییز و زمستان نسبتا ملایم دارد به خوبى رشد مى نماید . موضوع کاشت زعفرون امکان دارد کهدر همه شرایط صادق نباشد زیرا احتمال دارد گیاه زعفرون به صورتى با محیط سازگار نگردد. چنانچه در همدان که در ردیف شهرهاى سردسیرى ایران است زراعت زعفران نتایج رضایت بخشى داده است.

زعفران،خواص زعفران

روش کاشت زعفران در ایران چگونه است ؟

گل زعفران هدیه اى به انسان:

بهتر است بدانید که با چیدن گل زعفرون هدیه اى به انسان عرضه مى شود که با لطافت و بوى خوشش خستگى کار روزانه را از تن آن ها بیرون خواهد کرد.دیگر با زعفرون ایرانی نگران سفره غذاى خود نباشید:با استفاده از زعفرون ایرانی میتوانید به سفره غذایی تان رنگ و رویی خاص دهید.به یاد داشته باشید که زعفرون به جهت طعم، بو و رنگ و رنگ زرد خاص خود به عنوان یک افزودنى در سفره غذایى هر ایرانى نقش مهمى را ایفا مى کند. زعفرون ایرانی در غذاها به ویژه همراه با برنج مصرف مى گردد.

اندامهاى مختلف گیاه زعفران یا طلاى سرخ را بشناسید :

بدانید که زعفران ایرانی، کیمیایی که رنگ می بخشد

چمچه: بهتر است بدانید اولین اندامى که از زعفرون در سطح خاک دیده مى شود و زعفرون در برخى ارقام بلند یا متوسط یا کوتاه دیده مى شود.

برگ:اصولا زعفرون برگ هاى نوک تیزى دارد که روى آنها تیره تر و زیرشان روشن تر است.

زعفران،خواص زعفران

کلاکه: به یاد داشت باشید کلاکه زعفرون سه شاخه است، طول آن ها نسبت به گلبرگ متفاوت است و لبه آن حالت چین خورده دارد.

خامه زعفرون : در واقع زرد رنگ است که در برخى گونه ها کم رنگ یا پر رنگ مى باشد. این تفاوت رنگ به نسبت کارتنویید موجود در آن بستگى دارد.

گلبرگ یا کاسبرگ: گلبرگ زعفرون هر کدام سه تا و ضخامت آن ها مى تواند کم یا زیاد باشد.

سوخ( پیاز): و البته پیاز زعفرون امکان دارد گرد یا تو رفته باشد و داراى الیاف قهوه اى رنگ است که بسیار فشرده بوده و رنگ سفید پیاز به وضوح دیده مى شود.
روش دم کردن زعفران را یاد بگیرید:
بهتر است بدانید که زعفرون را با یا بدون قند و شکر ساییده و در آن سه قالب یخ مى اندازیم، میگذاریم در هواى آزاد تا آب شود. وقتى کاملا حل شد آن را در شیشه کوچک ریخته و در یخچال نگهدارى مى کنیم این زعفرون بسیار خوشرنگ خواهد شد و هر زمان خواستیم استفاده مى کنیم. کسانى که در مناطق مرطوب هستند باید زعفرون را قبل از ساییدن ٣٠ ثانیه در ماکروویو گرم کنند تا خشک شود بعد آن را سرد و بعد پودر نمایند

یک فنجان سلامتى با زعفرون ایرانی (طلاى سرخ):

بهتر است بدانید که با استفاده از زعفرون ایرانی میتوانید یک دمنوش گیاهی تهیه نمائید

زعفران،خواص زعفران

به یاد داشته باشید چاى زعفرون از تجمع کلسترول در رگ ها جلوگیرى مى کند و به این ترتیب از بیمارى هاى قلبى جلوگیرى مى کند. زعفران حاوى موادى است که به آن کروستین مى گویند که فشار خون را پایین مى آورد به این ترتیب از بیمارى هاى قلبى جلوگیرى مى نماید.

کاهش در قاعدگى: چاى زعفرون به عنوان یک محرک براى تحرک قاعدگى در زنان که عادت ماهیانه ى منظم ندارند بسیار مناسب است. دم کرده ى گیاه زعفرون براى کاهش خون ریزى رحم، کاهش درد ناشى از قاعدگى به کار برده مى شود.

کسانى که از بى خوابى رنج مى برند مى توانند با یک فنجان چاى زعفرون ایرانی یک خواب راحت برای خود فراهم کنند.

از طرز تهیه دمنوش زعفرون تا خواص زعفران و موارد منع مصرف زعفرون :
طرز تهیه دمنوش زعفران:
آب را در ظرف مناسبى بریزید، زعفرون و عسل را اضافه و مخلوط کنید و اجازه دهید مواد روى حرارت مستقیم حدود ۵ دقیقه به آرامى بجوشد و سپس مخلوط را از صافى عبور داده و در فنجان بریزید و سرو کنید.

خواص دمنوش با زعفران ایرانی:
جالب است بدانید که دمنوش زعفرون خاصیت اشتها آور داشته و در بهبود عملکرد دستگاه گوارشى دارد و به هضم غذا و رفع نفخ معده کمک مى کند. دمنوش زعفرون نیز ادرار آور بوده و مثانه را پاک مى نماید .

زعفران،خواص زعفران

موارد منع مصرف دمنوش زعفران:

در واقع استفاده از دمنوش زعفران در دوران باردارى نباید مصرف شود زیرا موجب سقط جنین مى شود.

اندازه نگه دار که اندازه نکوست!
این ضرب المثل در مورد زعفران هم صدق مى کند. در واقع مصرف هر گیاهى در کنار تمام خوبى هایى که دارد، مى تواند مشکلاتى را هم براى مصرف کننده در پى داشته باشد. معمولا توصیه مى گردد بیشتر از ٢ گرم زعفران در طول روز مصرف نشود.

پس حتما در مصرف روزانه خود مقداری زعفران (بیش از دو گرم نشود )را قرار دهید.

قابل ذکر است که برای معطر کردن چای سبز می توان به آن مقداری گل یاس، گل سرخ، گل بهار نارنج, نارنج، نعنا، هل، لیمو خشک یا تازه، چند پر زعفران (بسته به علاقه و ذائقه ) را به صورت ترکیبی یا به تنهایی اضافه نمود.

گفتنی است که گرد طباشیر برای استحکام دندان و سوختگی با آتش نافع و در ترکیب با سکنجبین برای برطرف کردن ناراحتی های روانی و دلتنگی مفید و انفیه آن با روغن بنفشه برای تقویت بینایی مجرب است.لازم به ذکر است که مداومت آن مضر باء و مصلح آن عسل و مصطکی است و گویند برای ریه مضرمی باشد که مصلح آن صبر یا عناب است ولی در سرد مزاجان مصلح آن با زعفران تعدیل می گردد.

اگر با مصرف غذای خاصی احساس می‌کنید که مشکل تنگی نفس تشدید می‌گردد، باید آن غذا را از برنامه غذایی خود حذف کنید. انواع فلفل، زعفران، کرفس، انگور و خربزه از غذاهایی هستند که ایجاد حساسیت می‌کنند.

لیست غذاهایی که در آنها زعفران استفاده می شود

خورش ماست

خورش ماست , خورش ماست اصفهانی ها , طرز تهیه خورش ماست , طرز تهیه خورش ماست اصفهانی

زعفران