لوبیاچشم بلبلی

لوبیاچشم بلبلی و خواص آن

لوبیا چشم بلبلی پلو،لوبیا چشم بلبلی خواص،لوبیا چشم بلبلی به انگلیسی،لوبیا چشم بلبلی پلو با مرغ

لوبیا چشم بلبلی ریزمیزه و خوش طعم کمی مورد کم لطفی قرار گرفته است خواص آن را بدانید و بیشتر مصرف کنید.قابل ذکر است که دانه ی لوبیا چشم بلبلی به عنوان مدر و برای تقویت معده استفاده می گردد و پخته و آب پز آن را می خوردند و عقیده دارند ضمن این كه غذای خوبی است برای از بین بردن كرم معده نیز موثر و مفیداست.جالب است بدانید که گیاهی است از خانواده بقولات و تا حال ۲۰ گونه مختلف از آن شناسایی شده است. گونه معروف و رایج ان كه برای مصرف میوه و ثمر ان به طور سبز یا خشك كاشته می شد.
لوبیا چشم بلبلی،خواص لوبیا چشم بلبلی

 مشخصات لوبیا چشم بلبلی : جالب است بدانید که لوبیای چشم بلبلی از نظر خانواده گیاهی نزدیك به لوبیا است. گیاهی است یكساله مخصوص مناطق گرمسیر . ساقه آن قایم و افراشته ، برگهای آن مركب به طول حدود ۱۵ سانتی متر ، برگچه ها ی ان ناز ك ، بیضی ، نوك تیز و دارای بریدگی می باشد. بدنیست بدانید که گلهای آن زرد یا زرد مایل به قرمز كنار برگها ظاهر می شد. البته میوه ان نیام مثل لوبیا وغلاف ان دراز كه طول ان در بعضی ارقام مثلا در دولیك اسپرژ تا ۹۰ سانتی متر میرسد كه در ان ۴۰ – ۱۰ دانه قرار دارد.قابل ذکر است که  این گیاه در مناطق گرم اسیا و امریكا و جنوب اروپا و جنوب ایران و در هندوستان میروید . البته در ایران در بلوچستان می روید و در سایر مناطق گرم ایران پرورش داده می شود. بسیار مقاوم به خشكی می باشد.

لوبیا چشم بلبلی،خواص لوبیا چشم بلبلی

خواص و كاربرد لوبیل چشم بلبلی: جالب است بدانید که در هندوستان از دانه ی لوبیا چشم بلبلی به عنوان مدر و برای تقویت معده استفاده می گردد و پخته و آب پز آن را می خودند و عقیده دارندکه  ضمن این كه غذای خوبی است برای از بین بردن كرم معده نیز موثر ومفیداست .

لوبیا چشم بلبلی،خواص لوبیا چشم بلبلی

ولی در مورد دانه های گیاه در اكثر منابع گفته شده است كه به عنوان تونیك و مقوی معده ،ارامبخش ، ضد اسپالم برای معالجه ی كولیك و وبا  ، تب بر ، كاهش دهنده ی حرارت در موارد افتاب زدگی  قاعده اور ضد سمی باشدو مفید است.
لوبیا چشم بلبلی،خواص لوبیا چشم بلبلی
و جالب است بدانید که در موارد مسمومیت ها ی ناشی از خوردن الكل و بریاق و پادرهر برای مسمومیت های گیاهی ، ایش دویا  مفید است ، تشنگی را كاهش میدهد به ویژه تشنگی در دیابت را تسكین می دهد به علاوه برای معالجه ی اسهال مفید است .حالا که خواصش را دانستید بیشتر مصرف کنید.

زیاده روی در مصرف چربی به خصوص چربی های ترانس و اشباع شده دیر یا زود زنگ سکته را به صدا در خواهد آورد. چربی ها باعث افزایش کلسترول بد خون و کاهش کلسترول خوب خون می شوند. کلسترول بد خون در جداره ی رگ ها تجمع کرده و باعث می شوند که قلب برای تنظیم کردن خون در بدن به زحمت بیفتد. این مسئله به افزایش فشار خون، تصلب شرایین، سکته قلبی یا سکته مغزی منجر می شود. توصیه می کنیم در آشپزخانه از روغن زیتون، سویا، کانولا و کلزا استفاده کنید. ماهی، مرغ، بوقلمون، حبوبات از جمله لوبیا را دریابید. مصرف لبنیات پرچرب را کنار گذاشته و از انواع کم چرب استفاده کنید. در حین خرید از انتخاب محصولات غذایی که حاوی چربی های ترانس هستند بپرهیزید.

برای کنترل و پیشگیری از نقرس مصرف ماهی آزاد، ماهی قزل آلا و غذاهای دریایی دیگر را محدود کنید. این توصیه در مورد حبوباتی مانند عدس، لوبیا، نخودفرنگی و غیره، همچنین تخم مرغ، شیر و پنیر نیز صادق است.

برای تخفیف علائم سندروم پیش از قاعدگی می‌توان از راه‌های زیر بهره برد؛ مصرف روزانه یک مولتی ویتامین اسید فولیک و مکمل کلسیم، قرص آهن، ورزش آهسته(مثل یوگا و مدیتیشن)، مصرف غلات سبوس‌دار، گوشت‌ها، تخم مرغ، جگر، اسفناج تازه، جعفری، حبوبات (مثل عدس و لوبیانخود سبز، نان سبوس دار ، آجیل، خشکبار (مثل انواع برگه، برگه آلو و هلو و زرد آلو ، توت خشک، انجیر خشک و کشمش)، خوابیدن هشت ساعت در شب، کم کردن استرس و…

کسانیکه به بیماری‌های قلبی مبتلا هستند، بهتر است بهتر است برای جلوگیری از سکته قلبی این خوراکی‌ها را مصرف کنند: سیب زمینی شیرین (نوعی سیب زمینی که مغز آن نارنجی رنگ است)، شربت نارنج، سبزیجات برگ‌دار سبز، انواع هویج، کلم و سبزیجات (در صورت پخت با حرارت ملایم و مدت کوتاه پخته شود)، کدو تنبل کنسرو شده یا پخته شده، مرغ یا بوقلمون بدون چربی، ماکارونی و سس گوجه کم چرب، سیر و پیاز، پیتزای مرغ، پسته، گردو، بادام، روغن زیتون، شیر بدون چربی، پرتقال همراه با قسمت های سفید رنگ داخل آن، انگور سیاه یا انگور قرمز، میوه های خشک به خصوص زرد آلو خشکه، خرما و آلو خشکه، طالبی، غذا های حاوی نخود و لوبیا، گل کلم.در مقابل نیز از صرف کردن این نوع غذاها باید پرهیز کرد:چربی‌های مضر مثل چربی گوشت و چربی‌های بالای حیوانی، گوشت قرمز، غذاهای سرخ‌کردنی، بستنی، شیرینی، نمک(درصورتیکه فشار خون بالا دارید)، چیپس و مواردی از این قبیل.

لوبیا چشم بلبلی باعث ایجاد گاز شکم می شود

لوبیاچشم بلبلی

مطالب مرتبط:

لوبیا قرمز

لوبیا

لوبیا سفید

لوبیا سبز

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.