جو

جو و خواص آن

خواص جو،خواص جو دوسر،خواص پرک،خواص جو دو سر برای مو،خواص جو دو سر برای مو

جو گیاهی است که در موردخواصش مطالب زیادی شنیده ایم. قابل ذکر است که جو گیاهی است علفی و یکساله که ارتفاع آن بسته به انواع متفاوت آن تا یک متر می‌رسد. البته ناگفته نماند که این ماده غذایی دارای خواص دارویی فراوانی می باشد که به بعضی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

جو،خواص جو

قابل ذکر است که برگ‌های آن متناوب و باریک و دراز و به رنگ سبز تیره می باشد. در واقع جو از نظر کاشت به دو دسته تقسیم می‌گردد، جو بهاره و جو پائیزه.البته جو بهاره در بهار کشت می‌شود و احتیاج به سرمای زمستان ندارد و قبل از زمستان دانه می‌دهد در حالی که جو پائیزه در پائیز کشت می‌گردد و نیازمند سرمای زمستان می باشد

جو،خواص جو

با خواص دارویی جو آشنا شوید

جو خاصیت کمک کردن به هضم غذا را دارد.جو سطح کلسترول بد را کاهش می‌دهد و کم می کند.قابل ذکر است که  از مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی – عروقی پیشگیری می نماید.در واقع جو از نارسایی قلبی پیشگیری می‌ نماید.بهتر است بدانید که جو شما را از مبتلا شدن به دیابت محافظت می‌کند.

جو،خواص جو

بهتر است بدانید که غله جو به خاطر داشتن فیبر رژیمی فراوان، به هضم غذا کمک بسیار خوبی می‌نماید. در واقع این ماده غذایی با تحریک باکتری‌های مفید در روده خطر مبتلا شدن به هموروئید و سرطان روده را کم می کند. جو حاوی یک ماده پایین آورنده کلسترول، به نام “اسید پروپیونیک ” است که توسط فیبر نامحلول موجود در خود تولید می‌ گردد.

جو،خواص جو

لازم به ذکر است که جو برای سلامت قلب نیز دارای خواص فراوانی می باشد. البته این ماده غذایی از آن‌جا که سطح کلسترول را کاهش می‌دهد، باعث کاهش خطر مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی – عروقی و نارسایی‌های قلبی هم می‌شود. بدنیست بدانید که جو سرشار از ماده معدنی منیزیم است و کمبود منیزیم نیز موجب افزایش مقاومت سلول به انسولین شده و به بالا رفتن قند خون و در نتیجه دیابت منجر می‌ گردد.جو را با خواص فراوانش فراموش نکنید.

باید توجه کرد که مصرف خوراکی‌هایی مثل انواع شکلات، کاکائو، آجیل، گندم، عدس، بادام زمینی، انواع سس، غذاهای حاضری و سرخ کردنی، کره بادام زمینی و جو باعث تحریک بیماری تبخال می‌شود و باید از خوردن آن‌ها در هنگام ابتلا جلوگیری کرد. اگر تبخال روی بینی و در نواحی نزدیک به چشم بروز کرده باشد، تبخال بزرگ باشد و قرمزی آن دارای کانون‌های عفونی و چرکی باشد، فرد مبتلا با حالت افزایش حرارت بدن و تب و لرزه همراه باشد، بجای روطبت و ترشحات معمول سطحی چروک خورده داشت، با سردرد و دردهای عضلانی همراه باشد و یا اینکه ضایعات پوستی مثل تبخال در ناحیه تناسلی دیده شود، باید سریعاً به پزشک مراجعه و از هرگونه خوددرمانی پرهیز کرد.از تماس فیزیکی با افرادی که ضایعات فعال دارند خودداری شود.

در رژیم لاغری خوب و پیشرفته جو یکی از اجزای اصلی رژیم لاغری است

تخم مرو در دشتها ،حاشیه و مابین جو و گندم که بصورت دیم و به امید بارش باران کشت میشود بصورت خودرو رشد میکند و بویی بسیار خوش دارد.

جو و خواص آن

مطالب مرتبط:

عصاره مالت جو مفید برای درمان یبوست

لوبیا سفید

لوبیا

نخود

دانه سویا