رازیانه

رازیانه و خواص آن

رازیانه و لاغری،رازیانه به انگلیسی،رازیانه چیست،رازیانه در بارداری،رازیانه و کیست تخمدان

با خواص رازیانه چقدر آشنا هستید؟

بهتر است بدانید که رازیانه به عنوان یک هضم کننده عالی برای از بین بردن درد شکمی، گاز و نفخ می باشد.البته ساقه تازه رازیانه را می توان شبیه به کرفس خورده شود، دانه رازیانه طعم معطر و دوست داشتنی دارد برای ماهی و غذاهای دیگر می باشد.لازم است بدانید که  اگر با خوردن سبزیجاتی ، مانند کلم، مشکل هضم دارید سعی کنید دانه رازیانه بیافزایید.

رازیانه،خواص رازیانه

جالب است بدایند که رازیانه اثر زیاد کننده ی شیر را در زنان شیرده دارد و بدین منظور می توان از دم کرده ئ رازیانه استفاده نمود. لازم به ذکر است که بگوییم رازیانه اشتها آور و مقوی است. همچنین نفخ و گاز معده را برطرف می کند.قابل ذکر است که قاعده آور است.بهتر است بدانید که استفاده موضعی آب برگ های رازیانه، ناراحتی و خستگی مفرط چشم را از بین می برد. این گیاه که ادرارآور است، با تکرر ادرار سموم بدن را برطرف می کند.در واقع جوشانده ریشه رازیانه ملین و مسهل است.

رازیانه،خواص رازیانه
بهتر است بدانید که روغن تخم رازیانه کرم روده را برطرف می کند.در واقع حالت تهوع را رفع می کند.برای رفع  کردن آسم ، سرفه و تنگی نفس از دم کرده تخم رازیانه به مقدار سه فنجان در روز استفاده کنید .برای رفع اسهال رازیانه را با زیره سبز به نسبت مساوی دم کرده و میل کنید.رازیانه بعلت داشتن هورمون زنانه رشد دختران را جلو می اندازد.

رازیانه،خواص رازیانه
طرز استفاده از رازیانه را بشناسید:
دم کرده رازیانه :مقدر یک قاشق چایخوری رازیانه را کوبیده و در یک لیوان آب جوش بریزید و آنرا بمدت 10 دقیقه دم نماییدو سپس میل کنید.دم کرده برگ رازیانه :30 گرم برگ رازیانه را در یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت ده دقیقه دم کنید . این دم کرده مقوی اعصاب بوده و هضم غذا را سریع تر می نماید.

رازیانه،خواص رازیانه

هشدارها :
در واقع رازیانه چون گرم است لذا برای گرم مزاجها خوب نیست و اینگونه افراد باید آنرا با سکنجبین میل نمایند.افراط در مصرف رازیانه معده را سست کرده و تشنج می آورد.حالا که با خواص رازیانه آشنا شدید در زمان مناسب از آن استفاده کنید.

رازیانه سرشار از استروژن است

برای درمان آب مروارید دانه های خشک رازیانه را کوبیده و بجوشانید، پس از جوشاندن، صاف کرده و آب آن را داخل چشم بچکانید.

طریقه درست کردن دم کرده مارچوبه : چند شاخه مارچوبه را در داخل یک لیتر آبجوش بریزید و مقداری هم رازیانه و جعفری به آن اضافه کنید و بگذارید مدت پنج دقیقه دم بکشد . از این دم کرده به مقدار دو تا سه فنجان در روز برای تسکین و آرامش قلب استفاده کنید .

نصف قاشق سیاه دانه آسیاب شده را با نصف قاشق انیسون (دانه هایی شبیه رازیانه دارد) و سه تکه میخک کوبیده شده، مخلوط کنید و با یک لیوان شیر بجوشانید (بهتر است کمی عسل خالص نیز اضافه کنید). یک فنجان از این معجون دارویی را می توانید در هنگام شروع سردرد و میگرن بنوشید. با روغن سیاه دانه، گیجگاه و شقیقه خود را چرب کنید تا از سردرد خلاص شوید.

رازیانه و خواص آن

مطالب مرتبط:

کنجد

فلفل سیاه

زنجبیل

هل

میخک