تاریخ انتشار : 2 فروردین 1396 - 14:17

کیوی

کیوی و خواص آن

کیوی در بارداری،کیوی و لاغری،کیوی خواص،خواص کیوی برای پوست ،خواص کیوی برای زنان باردار

قابل ذکر است که کیوی سرشار از ویتامین C می باشد. در واقع مقدار پتاسیم آن از نظر وزنی تا حدی کمتر از موز می باشد. همچنین دارای ویتامین A’E’کلسیم’آهن و اسید فولیک می باشد. یک عدد کیوی متوسط ۴۶ کالری انرژی را دارا می باشد.

کیوی،خواص کیوی

قابل توجه است که کیوی دارائ مقادیر زیادی آنزیم حل کننده پتاسیم به نام پاپایین است که از نظر تجاری برای نرم کردن گوشت مفید می باشد اما احتمال دارد برای بعضی افراد حساسیت زاباشد. به خصوص افرادی که به آناناس حساسیت دارند مستعد حساسیت به این میوه نیز می باشند. این آنزیم با پختن میوه به سرعت از بین می رود.

کیوی،خواص کیوی

قابل ذکر است که به این ترتیب استفاده از کیوی خام در دسرهای حاوی شیر یا هر فراورده لبنی دیگر نامناسب می باشد.چون این آنزیم در عرض چند دقیقه در حالی که بوی بسیار بدی تولید می کند شروع به حل کردن پروتئین شیر می نماید.جالب است بدانید که متأسفانه آنزیمهای کیوی در معده به وسیله اسید معده از بین می رود.اما اسید معده بعد از خوردن غذاهای گوشتی و لبنی زیاد’ مقداری خنثی می شود و آنزیمهای کیوی می توانند مدت کوتاهی فعالیت کنند و این زمان کافی می باشد تا مواد پروتئینی در اثر این آنزیمها به قطعات کوچکتری تجزیه گردند و این امر عمل هضم غذاهای سنگین را در معده و روده سهل تر می کند.

کیوی،خواص کیوی

واقعیت این است که کیوی مانند قرص آسپرین موجب رقیق شدن خون شده از ایجاد پلاک در خون جلوگیری می نماید.گفتنی است که این میوه به دلیل خاصیت کاهندگی که بر سطح تری گلیسیرید دارد ‘ غلظت خون را کاهش می دهد و از تنگ شدن عروق و بروز انواع سکته ها جلوگیری خواهد نمود. قابل توجه است  که ویتامین C در کاهش علائم بیماری آسم بسیار موثر است . مطالعات نشان داده کودکانی که در هفته ۷تا۵ عدد از این میوه میل می کنند دارای علائم تنفسی کمتری نسبت به کودکانی هستند که در هفته فقط ۱ عدد میل می کنند.

کیوی،خواص کیوی

بهتر است بدانید که کیوی سیستم حفاظتی بدن را تقویت می کند و از بروز سرطان جلوگیری می نماید پس میوه بسیار موثری می باشد.در واقع کیوی با داشتن ویتامین C و اسید قهوه ‘ دو ماده اساسی ضد سرطان در اختیارتان می گذارد.مصرف کیوی را به شما و کودکتان توصیه می کنیم .

اگرشما حساسیت دارید به: گرده درخت birch گرده ragweed سبزه و چمن گردهmugwort ممکن است به کیوی آلرزی غذایی پیدا کنید

به یاد داشته باشید نوشیدن مخلوط آب هویج با آب توت فرنگی یا پرتقال یا لیمو یا کیوی تمام ویتامین C مورد نیاز روزانه ئ شما را تامین می‏ نماید.بدون اینکه نیاز به دریافت مکمل ویتامینی داشته باشید.

واقعیت این است که خیلی ها از ترس بوی دهان از مصرف پیاز خام اجتناب می کنند. با این حال مقابله با بوی بد دهان بعد از خوردن پیاز خام کار چندان سختی نیست. کافی است مقداری جعفری، موز یا کیوی بخورید. بعد از مصرف سیر یا پیاز مقداری جعفری خام بجوید. خواهید دید که موثر واقع شده است. پیاز را سعی کنید درکنار غذا یا داخل غذاهای خود مصرف نمایید.

راه‌های درمان؛ نوشیدن شیر موز، آجیل و شیر قبل از خواب، مصرف کیوی و آلبالو، ورزش یوگا و…

وجود پیاز در خورش داوود پاشا باعث طعم بسیار خوب این غذا می شود و دارای خواص درمانی خوبی است مانند : ضد سرطان و ضد دیابت بودن.با کلسترول خون مقابله کردن.یکی از عناصر اصلی رژیم لاغری است.از بوی بد دهان از خوردن پیاز نترسید با خوردن جعفری و  موز و کیوی می توانید با آن مقابله کنید.برای رفع افسردگی مفید است.

کیوی و خواص آن

مطالب مرتبط:

پرتقال

انار

سیب

آناناس

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. Hertz, Thomas Ditofrifm, Jenny Levison, Brad Cunard, Joe Roberts, Plemon El-Amin, Bob Williams, Gary Price, John Dewberry, Bill Tush, Milton Little, Hope Arbery, Bo Jackson, Lisa Borders, Tom Key, Bob

بستن تبلیغ
بستن تبلیغ