کیوی

کیوی و خواص آن

کیوی در بارداری،کیوی و لاغری،کیوی خواص،خواص کیوی برای پوست ،خواص کیوی برای زنان باردار

قابل ذکر است که كيوي سرشار از ويتامين C مي باشد. در واقع مقدار پتاسيم آن از نظر وزني تا حدي كمتر از موز می باشد. همچنين داراي ويتامين A’E’كلسيم’آهن و اسيد فوليك مي باشد. يک عدد كيوي متوسط ۴۶ كالري انرژی را دارا می باشد.

کیوی،خواص کیوی

قابل توجه است که كيوی دارائ مقادير زيادي آنزيم حل كننده پتاسيم به نام پاپايين است كه از نظر تجاري براي نرم كردن گوشت مفيد می باشد اما احتمال دارد براي بعضي افراد حساسیت زاباشد. به خصوص افرادی كه به آناناس حساسيت دارند مستعد حساسيت به اين ميوه نيز می باشند. اين آنزيم با پختن ميوه به سرعت از بين می رود.

کیوی،خواص کیوی

قابل ذکر است که به اين ترتيب استفاده از كيوی خام در دسرهاي حاوي شير يا هر فراورده لبني ديگر نامناسب می باشد.چون اين آنزيم در عرض چند دقيقه در حالي كه بوي بسيار بدي توليد مي كند شروع به حل كردن پروتئين شير مي نمايد.جالب است بدانید که متأسفانه آنزيمهاي كيوي در معده به وسيله اسيد معده از بين مي رود.اما اسيد معده بعد از خوردن غذاهاي گوشتي و لبني زياد’ مقداري خنثي مي شود و آنزيمهاي كيوي مي توانند مدت كوتاهي فعاليت كنند و اين زمان كافي می باشد تا مواد پروتئيني در اثر اين آنزيمها به قطعات كوچكتري تجزيه گردند و اين امر عمل هضم غذاهاي سنگين را در معده و روده سهل تر مي كند.

کیوی،خواص کیوی

واقعیت این است که كيوي مانند قرص آسپرين موجب رقيق شدن خون شده از ايجاد پلاك در خون جلوگيري مي نماید.گفتنی است که اين ميوه به دليل خاصيت كاهندگي كه بر سطح تري گليسيريد دارد ‘ غلظت خون را کاهش می دهد و از تنگ شدن عروق و بروز انواع سكته ها جلوگيري خواهد نمود. قابل توجه است  كه ويتامين C در كاهش علائم بيماري آسم بسيار موثر است . مطالعات نشان داده كودكاني كه در هفته ۷تا۵ عدد از اين ميوه میل مي كنند داراي علائم تنفسي كمتري نسبت به كودكاني هستند كه در هفته فقط ۱ عدد میل می کنند.

کیوی،خواص کیوی

بهتر است بدانید که كيوي سيستم حفاظتي بدن را تقويت مي كند و از بروز سرطان جلوگيري مي نمايد پس میوه بسیار موثری می باشد.در واقع كيوی با داشتن ويتامين C و اسيد قهوه ‘ دو ماده اساسي ضد سرطان در اختيارتان مي گذارد.مصرف کیوی را به شما و کودکتان توصیه می کنیم .

اگرشما حساسیت دارید به: گرده درخت birch گرده ragweed سبزه و چمن گردهmugwort ممکن است به کیوی آلرزی غذایی پیدا کنید

به یاد داشته باشید نوشيدن مخلوط آب هويج با آب توت فرنگي يا پرتقال يا ليمو يا کيوی تمام ويتامين C مورد نياز روزانه ئ شما را تامين مي‏ نماید.بدون اينکه نياز به دريافت مکمل ويتاميني داشته باشيد.

واقعیت این است که خیلی ها از ترس بوی دهان از مصرف پیاز خام اجتناب می کنند. با این حال مقابله با بوی بد دهان بعد از خوردن پیاز خام کار چندان سختی نیست. کافی است مقداری جعفری، موز یا کیوی بخورید. بعد از مصرف سیر یا پیاز مقداری جعفری خام بجوید. خواهید دید که موثر واقع شده است. پیاز را سعی کنید درکنار غذا یا داخل غذاهای خود مصرف نمایید.

راه‌های درمان؛ نوشیدن شیر موز، آجیل و شیر قبل از خواب، مصرف کیوی و آلبالو، ورزش یوگا و…

وجود پیاز در خورش داوود پاشا باعث طعم بسیار خوب این غذا می شود و دارای خواص درمانی خوبی است مانند : ضد سرطان و ضد دیابت بودن.با کلسترول خون مقابله کردن.یکی از عناصر اصلی رژیم لاغری است.از بوی بد دهان از خوردن پیاز نترسید با خوردن جعفری و  موز و کیوی می توانید با آن مقابله کنید.برای رفع افسردگی مفید است.

کیوی و خواص آن

مطالب مرتبط:

پرتقال

انار

سیب

آناناس

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. Hertz, Thomas Ditofrifm, Jenny Levison, Brad Cunard, Joe Roberts, Plemon El-Amin, Bob Williams, Gary Price, John Dewberry, Bill Tush, Milton Little, Hope Arbery, Bo Jackson, Lisa Borders, Tom Key, Bob