توت فرنگی

توت فرنگی و خواص آن

توت فرنگی های وحشی،توت فرنگی روی خامه،توت فرنگی کوچولو،توت فرنگی در بارداری،توت فرنگی گلخانه ای

لازم به ذکر است که بدانید توت فرنگی میوه ای که سرشار از خواص می باشد. البته از سری خواص آن میتوان به درمان اسهال ، ناراحتی مجرای ادرار ، سنگ کلیه و آرامش دهنده بودن آن اشاره نمود. برگ این میوه مدر است. همچنین قابل توجه است که این میوه خاصیت ضد ویروسی دارد و در هنگام ابتلا به بیماری های ویروسی ، خوردن این میوه پیشنهاد می شود. جالب است بدانید که جوشانده برگ توت فرنگی برای استسقاء مفید و موثر می باشد (هر چهار ساعت 1 قاشق مرباخوری).
بدنیست بدانید که خوردن توت فرنگی بعضی از ویروس ها را از بین خواهد برد.

توت فرنگی،خواص توت فرنگی
قابل ذکر است که توت فرنگی از سرطان جلوگیری می نماید.بهتر است بدانید که توت فرنگی موجب کاهش کلسترول خون می شود.در واقع خوردن توت فرنگی با کمی عسل یبوست را برطرف می کند. بهتر است بدانید که توت فرنگی حاوی ویتامین های A و B و C می باشد.بدنیست بدانید که در توت فرنگی مقدار زیادی آهن ، ید و آهک وجود دارد. به یاد داشته باشید که مبتلایان به نقرس قبل از غذا توت فرنگی بخورند.بهتر است کسانی که سل دارند و یا روماتیسم و اشخاص ضعیف از توت فرنگی استفاده کنند یک ساعت قبل از غذا

توت فرنگی،خواص توت فرنگی
بهتر است بدانید که زیاده روی در خوردن توت فرنگی امکان دارد ایجاد تب کند.به یاد داشته باشید که کسانی که بیماری حساسیت دارند با احتیاط مصرف کنند. لازم به ذکر است که افرادی که آسم دارند همچنین کم بخورند.  بدنیست بدانید که از ماسک توت فرنگی برای شفافیت پوست می توان استفاده کرد. توت فرنگی عمل خون سازی را در بدن تقویت می سازد و کم خونی را برطرف می نماید. در واقع توت فرنگی ترمیم کنندة استخوان های شکسته است.بهتر است بدانید که ماسک توت فرنگی لک های صورت را از بین می برد و همچنین توت فرنگی چاق کننده نیست بنابراین افراد چاق با خیال راحت بخورند.

توت فرنگی،خواص توت فرنگی
بهتر است بدانید که بهترین روش خوردن توت فرنگی این است که آنها را کاملاً بشویید سپس به مدت یک ساعت در شربت قند قرار دهید و آن گاه مجدداً بشویید و میل نمایید در این صورت امکان داردکمتر به میکروب و انگل آلوده باشد. به یاد داشته باشید که جوشانده ریشة و برگ توت فرنگی برای تصلب شرائین مفید است 10 تا 15 گرم در 150 سی سی آب می باشد.

توت فرنگی،خواص توت فرنگی
به خاطر داشته باشیدکسانی که فشار خون دارند از جوشاندة ریشه و برگ توت فرنگی استفاده نمایند.  اگر توت فرنگی را محلول کرده و صورت را بشوییم چین و چروک پوست را رفع می کند. جالب است بدانید که در حالیکه توت فرنگی برای افراد چاق ضررندارد ولی لاغرها را چاق و فربه می کند.

برای مقابله با اسید اوریک خون میوه و سبزیجات مفیدند. برای همین لازم است که میوه و سبزیجات زیاد و متنوعی در طول روز مصرف کنید. توصیه می‌کنیم مصرف گیلاس، توت فرنگی، انگور، کرفس، چغندر، آرتیشو، لوبیا سبز، سیب زمینی، سبزیجات برگ سبز و جعفری را در الویت برنامه‌ی غذایی خود قرار دهید. توصیه می‌کنیم همچنین ویتامین C و مواد غذایی سرشار از فیبر را دریابید. باید بدانید که فیبرها به دفع اوره کمک زیادی می‌کنند. برای مقابله با نقرس باید مایعات زیادی بنوشید.توصیه می‌کنیم آب، آب سبزیجات تازه و آب مرکبات را در الویت قرار دهید. لازم است که روزانه دو لیتر از این مایعات را میل کنید.

یک توت فرنگی را که در فریزر بوده به مدت چند دقیقه روی پلکتان قرار دهید.برای رفع خستگی و درمان چشم درد بسیار موثر است.

برای درمان کم کاری تیروئید از این گروه حتما استفاده کنید(مثل سیب زمینی و توت فرنگی، آناناس، هندوانه، موز و هلو)

درمان جرم دندان ؛ جویدن برگ‌های مریم گلی، ترکیب روغن خردل و پودر زرد چوبه و نمک، ماساژ دندان با ترکیب پودر گیاه زنبق و نعناع، مصرف میوه‌ها و سبزیجات(مثل هویج، توت فرنگی، کرفس و سیب)، مسواک زدن(حداقل دو بار در روز) و استفاده از خمیردندان ضد جرم.

توت فرنگی

مطالب مرتبط:

شاه توت

آلبالو

گیلاس

زغال اخته