!-- -->

توت خشک

 توت خشک و خواص آن

توت خشک به انگلیسی،توت خشک چاق کننده است؟،توت خشک و دیابت،توت خشک خواص،توت خشک کالری

جالب است بدانید که توت خشک پرخاصيت و پركالري است.داراي آنتي اكسيدان، فيبر، انواع ويتامين، تانن، املاح معدني، پكتين و سقز می باشد.لازم به ذکر است که قند موجود در توت خشک براي كساني كه مبتلا به مرض قند هستند ضرری ندارد و مضر نمی باشد. بدنیست بدانید که درخت توت از درختان بزرگ و مرتفعي است كه ارتفاع آن به 20 متر و قطرش به يك متر مي‌رسد. اين درخت بومي چين است و در چين مركزي و شرقي به صورت بومي وجود دارد. توت قرن‌ها پيش به اروپا برده شده است . اين درخت در آمريكا در اوايل دوران استقلال اين كشور به عنوان منبع غذايي براي كرم ابريشم مورد استفاده قرار گرفته است و کرم ابریشم از آن تغذیه می کرده است در واقع پوست شاخه‌هاي جوان نيز براي بسته‌بندي و بستن پيوند مورد استفاده قرار مي‌گيرد.لتبه برگ درخت توت سفيد، به عنوان تنها غذاي كرم ابريشم، اهميت اقتصادي خاصی ‌دارد و گاه درخت توت اساسا به همين منظور كاشته مي‌شودتا کرم ابریشم را تغذیه کند.

توت خشک،خواص توت خشک
توت پرخاصيت را بهتر بشناسید

لازم به ذکر است که توت ميوه‌اي پرخاصيت و البته پركالري و انرژی می باشد. البته يكصد گرم توت كه تقريبا معادل يك فنجان است حاوي 61 كالري انرژي است.جالب است بدانید که هر فنجان توت حاوي 0.9 گرم پروتئين است. البته بايد توجه داشت كه پروتئين توت، پروتئين گياهي می باشد.بدنیست بدانید که ميزان كلسيم توت قابل توجه می باشد.

توت خشک،خواص توت خشک

بهتر است بدانيد ميزان توصيه شده‌ كلسيم 800 ميلي‌گرم در روز می باشد.جالب است بدانید که توت همچنين حاوي مقادير بالايي آب، فيبر، تانن و منيزيم در خود می باشد.

توت خشک،خواص توت خشک

خواص درماني توت خشک

قند موجود در توت سفيد براي كساني كه مبتلا به مرض قند هستند ضرر ندارد.به همين علت به آنها توصيه مي‌شود به جاي قند، چای را با توت خشك بخورند.اين ميوه خوشمزه داراي آنتي‌اكسيداني به نام آنتوسيانيد می باشد. در واقع آنتي‌اكسيدان موجود در اين ميوه فوايد بسياري براي سلامتي دارد كه يكي از آنها كاهش ميزان كلسترول بد خون و جلوگيري از مبتلا شدن به بيماري‌هاي قلبي و عروقي می باشد.جالب است بدانید که نقش ديگر آنتي‌اكسيدان‌ها پيشگيري از سرطان است،به همين دليل مصرف توت خشک براي پيشگيري از سرطان پیشنهاد می شود.

توت خشک،خواص توت خشک

توت سفيد خشک شده حاوي فيبر فراواني است، به همين دليل ملين خوبي است. توت خشک در سهل كردن جريان ادرار نيز نقش مفیدی دارد.مصرف توت خشک وزن را كاهش مي‌دهدو شما را لاغر می نماید. در واقع توت حاوي مقدار قابل توجهي ويتامين c و آهن است،از اين رو مصرف آن براي كساني كه كم‌خوني دارند پیشنهاد مي‌شود.ويتامين A موجود در توت باعث رشد ناخن‌ها و تقويت چشم شما و برای کودکان مفید است

مصرف توت خشک را به جای قند به شما توصیه می کنیم .

برای تخفیف علائم سندروم پیش از قاعدگی می‌توان از راه‌های زیر بهره برد؛ مصرف روزانه یک مولتی ویتامین اسید فولیک و مکمل کلسیم، قرص آهن، ورزش آهسته(مثل یوگا و مدیتیشن)، مصرف غلات سبوس‌دار، گوشت‌ها، تخم مرغ، جگر، اسفناج تازه، جعفری، حبوبات (مثل عدس و لوبیانخود سبز، نان سبوس دار ، آجیل، خشکبار (مثل انواع برگه، برگه آلو و هلو و زرد آلو ، توت خشک، انجیر خشک و کشمش)، خوابیدن هشت ساعت در شب، کم کردن استرس و…

 توت خشک و خواص آن

مطالب مرتبط:

انجیر خشک

قیسی

کنجد