تمشک آبی

تمشک آبی و خواص آن

تمشک آبی در ایران،خواص تمشک آبی،چای تمشک آبی،ژله تمشک آبی،تمشك آبي

جالب است بدانید که تمشک آبی از آن دسته میوه هاست که هم ظاهر متفاوتی دارد و هم برای سلامتی بسیار مفید است. لازم به ذکر است که متخصصان مي‌گويند میل کردن تمشك آبي به دليل مقابله با رشد سلول‌هاي چربي مي‌تواند راه‌كاري موثر براي مقابله با چاقي افراد باشدو در لاغر شدن به آنها کمک کند.

تمشک آبی،خواص تمشک آّبی

بهتر است بدانید که شواني موگ متخصص و فارغ التحصيل دانشگاه «تگزاس وومن» كه اين تحقيق را انجام داده در آزمايشات خود از بافت‌هاي كشت شده از موش‌ها در آزمايشگاه استفاده نموده است. قابل ذکر است که به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس، موگ روي «پلي‌فنول‌هاي» موجود در اين ميوه مطالعه كرده و به خاصيت اين تركيب براي مقابله و مبارزه با محتوي چربي در بدن پي برده است. جالب است بدانید که  تمشك آبي سرشار از نوعي ترکيب به نام «آنتوسيانين» است که عامل رنگ آبي اين ميوه است. در واقع اين ترکيب، التهاب را کاهش خواهد داد، از بدن در برابر سرطان محافظت مي‌نماید و براي سلامت چشم، عروق سرخرگی و مغز نيز موثر و مفید است.

تمشک آبی،خواص تمشک آّبی

قابل ذکر است که ميوه‌هايي که مانند تمشك آبي رنگ آبي و قرمز پررنگ دارند سرشار از آنتي اکسيدان می باشندکه خاصيت ضد پيري و ضد التهاب دارند. توت فرنگي، تمشک، تمشک آبي، انار و آلبالو همه در اين دسته از ميوه‌ها قرار گرفته اند و بسیار در جوان سازی موثر هستند. لذا گزارش، مصرف تمشك آبي مي‌تواند از بدن شما در برابر افزايش فشار خون محافظت نماید. تمشك آبي حاوي تركيب زيست فعال آنتوسيانين‌ تاثير ضد فشار خوني دارد.واقعیت این است که متخصصان علوم تغذيه در يك تحقيق جديد خاطرنشان كردند كه تمشك آبي براي مقابله با چاقي بسیار مفید است.

تمشک آبی،خواص تمشک آّبی

بهتر است بدانید که آنتوسيانين‌ها متعلق به خانواده تركيبات زيست فعالي به نام فلاوونوئيدها هستند كه در بیشتر انواع توت‌ها و تمشك‌ها، آب پرتقال خونی، انگور فرنگي سياه و تمشك آبي به فراوانی  يافت مي‌شوند. انواع ديگري از فلاوونوئيدها در ساير ميوه، سبزيجات، دانه‌ها و گياهان پیدا مي‌شوند. در واقع اين تركيبات نقش مفيدي در كاهش خطر بروز بيماريهاي قلبي و عروقي دارند.

تمشک آبی،خواص تمشک آّبی

مصرف این میوه مفید و پر از خاصیت را به شما توصیه می کنیم .

تمشک آبی و خواص آن

مطالب مرتبط:

توت فرنگی

توت سفید

توت خشک

شاه توت

تمشک آبی
5 (100%) 20 votes

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.