!-- -->

به

به و خواص آن

خواص برگ به،خواص به لیمو،خواص به در دوران بارداری،خواص به،خواص به در بارداری

خواص غذايي به را بشناسید

قابل ذکر است که به سرشار از ويتامين‌هاي A و B و C و همچنين قند و پپتين می باشد.در واقع  جالب است بدانید که به رسيده، داراي طبيعتي معتدل است، در حالي كه دانه آن يا همان به‌دانه طبيعتي سرد و تر دارد.

خواص به،به

خواص درماني به را بشناسید

لازم به ذکر است که به براي درمان بسياري از بيماري‌ها از جمله عفونت‌هاي روده‌اي و ورم حاد روده، اسهال مخصوصا از نوع خونی(اسهال خونی)، سوزش مجاري ادرار، تنگي نفس، سردرد های مزمن و التهاب‌هاي مختلف بسیار کارساز و کاربردی است . در واقع مي‌گويند با خوردن به، عرق بدن خوشبو مي‌ گردد. به یاد داشته باشید خانم‌ها در دوران  بارداری براي جلوگيري از سقط جنين به مصرف مي‌ نمایند.

 

خواص به،به

فواید خوردن به را می دانید

خوردن به اثرات مثبتی بر فکر و ذهن افراد می گذارد.باعث احیای روحیه و موچب شادی است.جالب است بدانید که از بین برنده افسردگی ناشی از انواع سردردهااست دارای خاصیت تقویت کننده قلب، کبد و معده است. برای جلوگیری از التهاب پلک و استراحت چشمان خسته مناسب است  به این طریق که چند قاچ به تازه را روی محل درد قرار دهید.

خواص به،به

خواص آب به را می دانید

باعث جلوگیری از خونریزی می شود.به جلوی تهوع و استفراغ غیر ارادی را خواهد گرفت .سر درد را رفع می کند.خاصیت این را داردکه از بین برنده تشنگی باشد.

خواص به،به

خواص هسته میوه به (به دانه) را می دانید

به دانه برای درمان ذات الریه، گلودرد، صدای گرفته و خشن مفید است.خاصیت ضد تب دارد و مفید برای اسهال است .می توانید به را رنده کرده خشک کنید و به عنوان دم نوش در فصل های سرد سال استفاده کنید.

 به و خواص آن

مطالب مرتبط:

به دانه

خواص برگ به