انجیر

انجیر و خواص آن

انجیر خشک،انجیر به انگلیسی،انجیر در بارداری،انجیر و دیابت،انجیر سیاه

انجیر میوه خوشمزه و پر خاصیتی است که بدنیست خواصش را بدانید.

لازم به ذکر است که بدانید که طبع انجیر گرم و تر است ، غنی از ویتامینهای مختلف مانند B1 ، این میوه ضد چربی و اوره خون است و میتوان گفت که تصفیه کننده ی خون می باشد. البته به دلیل ویتامین و آنتی بیوتیک هایی که دارد استفاده از آن در دوره نقاهت بسیار مفید و موثر است به ویژه اگر در 10 صبح و 5 عصر استفاده شود. بهتر است بدانید که انجیر نرم کننده ی سینه و روده نیز می باشد.

انجیر،خواص انجیر
انجیر برای کسانی که تنگی نفس دارند خوب و مفید می باشد .بهتر است بدانید که انجیر دارای آهن ، برم ، منگنز ، آهک و گوگرد می باشد.لازم به ذکر است که خوردن انجیر قبل از غذا موجب تحریک اشتها می شود و محیط را برای هضم غذا سهل می گردد.در واقع کسانی که یبوست دارند قبل از غذا انجیر میل کنند. کسانی که می خواهند چاق شوند صبح ناشتا انجیر با کمی رازیانه میل نمایید.

انجیر،خواص انجیر
قابل ذکر است که انجیر از ریزش مو جلوگیری می نماید.لازم به ذکر است که انجیر + گردو محرک شهوت می باشد.در واقع انجیر بوی بد دهان را از بین می برد. لازم به ذکر است که سوخته میوه انجیر با روغن کنجد موهای سفید را مشکی می نماید.(سفید شدن مو در جوانی)در واقع سوخته انجیر + گلیسیرین دندانها را سفید و محکم می نماید.

انجیر،خواص انجیر
بهتر است بدانید که جوشانده انجیر برای ذات الریه ، ذات الجنب ، آسم ، تنگی نفس ، سرماخوردگی های مکرر مفید می باشد. در واقع برای درمان یبوست های شدید انجیر را شب در شیر خیسانده صبح ناشتا میل فرمایید.بهتر است بدانید که انجیر حالت تشنگی و تب را از بین می برد.و البته شیر را به انجیر یک مایع پنیر خوبی می باشد.

انجیر،خواص انجیر

با دانستن خواص این میوه حتما آن را در سبد میوه خود بگنجانید.

بد نیست که بدانید که انجیر، قند زیادی دارد.در واقع 50 درصد انجیر خشک را قند تشکیل داده است. همچنین منبع خوبی از پتاسیم ، منیزیم ، کلسیم ، فسفر و ویتامین های C , B , A می باشد. در واقع انجیر منبع غنی فیبر غذایی می باشد. البته لیگنین یک نوع فیبرغذایی غیرمحلول است که به مقدار زیاد در انجیر وجود دارد و نقش عمده ای در جلوگیری و برطرف کردن یبوست دارد.جالب است بدانید که انجیر منبع غنی فیبر غذایی و نیز منبع خوبی از منیزیم ، کلسیم ، فسفر و ویتامین های C , B , A می باشد.

انجیر چاق كننده است و برای آنهایی كه می خواهند وزن اضافه كنند بسیار مفیدو موثر است . بدین منظور می توان آن را با شیر مخلوط كرد و در بین غذاها میل نمود.
لازم به ذکر است که برای درمان ناراحتی های سینه حدود 20 گرم از خرما ، عناب ، انجیر خشك و مویز را با هم مخلوط كرده و آسیاب می نمایند. سپس این پودر را با یك لیتر آب می جوشانند تا حجم آن به نصف برسد .از این جوشانده می توان به مقدار سه فنجان در روز مصرف نمایید.  قابل ذکر است که جوشانده انجیر خشک درمان كننده التهاب مجاری دستگاه تنفسی ، كلیه ، ذات الریه ، ذات الجنب ، سرخك ،مخملك و آبله می باشد .

انجیر مانع تولید استروژن می ‏شود

فيبرها حركات روده را تسهيل مي كنند و يبوست را از بين مي برند. سبزي ها و ميوه هاي تازه، كاهو، كلم ، حبوبات، نخود، هويج، سويا، نان سبوس دار ، برنج، انجير، آلو و زردآلو داراي فيبر زيادي هستند.

برای تخفیف علائم سندروم پیش از قاعدگی می‌توان از راه‌های زیر بهره برد؛ مصرف روزانه یک مولتی ویتامین اسید فولیک و مکمل کلسیم، قرص آهن، ورزش آهسته(مثل یوگا و مدیتیشن)، مصرف غلات سبوس‌دار، گوشت‌ها، تخم مرغ، جگر، اسفناج تازه، جعفری، حبوبات (مثل عدس و لوبیانخود سبز، نان سبوس دار ، آجیل، خشکبار (مثل انواع برگه، برگه آلو و هلو و زرد آلو ، توت خشک، انجیر خشک و کشمش)، خوابیدن هشت ساعت در شب، کم کردن استرس و…

انجیر و خواص آن

هلو

سیب

کیوی