مضرات و خواص قهوه سبز و طریقه مصرف برای لاغری

مضرات و خواص قهوه سبز و طریقه مصرف برای لاغری

مضرات و خواص قهوه سبز و طریقه مصرف برای لاغری مضرات و خواص قهوه سبز و طریقه مصرف برای لاغری در سایت جسارت خواص قهوه سبز ،خواص قهوه سبز برای لاغری،خواص قهوه …

مضرات و خواص ذرت مکزیکی بوداده علوفه ای شیرین در بارداری

مضرات و خواص ذرت مکزیکی بوداده علوفه ای شیرین در بارداری

ذرت ذرت,خواص ذرت,ذرت مکزیکی,ذرت در بارداری,ذرت مکزیکی مخصوص,ذرت شیرین,ذرت رنگی,ذرت علوفه ای,ذرت پخته,ذرت بو داده,ذرت مکزیکی در خانه,طرز تهیه ذرت مکزیکی در خانه همانطور که می دانید ذرت یکی از غلات مهم …

مضرات و خواص برگ بو در طب سنتی برای پوست

مضرات و خواص برگ بو در طب سنتی برای پوست

مضرات و خواص برگ بو در طب سنتی برای پوست خواص برگ بو ،خواص برگ بومادران،خواص برگ بو در طب سنتی،خواص برگ بو چیست،خواص برگ بو در غذا،خواص برگ بوته خشخاش،خواص برگ …

خواص و فواید درخت پنج انگشت

جالب است بدانید که درخت پنج انگشت درختچه زیبایی به ارتفاع یک متر و نیم است که به علت گل‌های زیبایی که دارد گاه به عنوان گیاه تزئینی نیزکاشته می شود.البته بدین علت به آن پنج انگشت گفته می شود که برگ‌های آن پنجه ای و پنج تایی است.در واقع گل‌های آن به رنگ آبی و شبیه سنبله ای دراز است که سپس تبدیل به گل می گردد. این گیاه را فلفل بیابانی نیز گفته اند و در بسیاری از مناطق ایران می روید.

خواص و فواید درخت پنج انگشت
گیاه پنج انگشت را گیاه زنان می نامند. پنج انگشت در پیشگیری از اختلالات قاعدگی، پریود دردناک، قطع غیر طبیعی پریود، اختلال در زمان و مقدار خونریزی، نارسایی زودرس تخمدان و عوارض حین یائسگی موثر می باشد.

بدنیست بدانید که گیاه پنج انگشت را گیاه زنان می نامند. البته پنج انگشت در پیشگیری از اختلالات قاعدگی، پریود دردناک، قطع غیر طبیعی پریود، اختلال در زمان و مقدار خونریزی، نارسایی زودرس تخمدان و عوارض حین یائسگی موثر و نافع می باشد و درختی است با برگهای پنجه مانند و گلهای بنفش که بعد از فصل گرده افشانی میوه ای قهوه ای پر رنگ می دهد. و در بستر رودها و مناطق پست و دره ها بیشتر مشاهده می شود.بدنیست بدانید که  قسمت مورد استفاده این گیاه میوه آن است اولین مورد گزارش شده از مصرف آن توسط بقراط بوده که از خوابانده آن در شراب در جهت کنترل خونریزی بعد از زایمان استفاده نموده است.

خواص و فواید درخت پنج انگشت

خواص درخت پنج انگشت را بشناسید
تنظیم پریود: در واقع با افزایش ترشح پروژسترون به استروژن موجب بهبود عملکرد تخمدان می گردد. بنابراین اختلالات پریود را کاهش می دهد.

تنظیم ترشح پرولاکتین: لازم به ذکر است که در افزایش ترشح پرولاکتین با اتصال مستقیم بر روی گیرنده های دوپامینی منجر به کاهش ترشح پرولاکتین می گردد.
جلوگیری از اختلالات سینه ها: بدنیست بدانید که از اختلالات سینه ها حین پریود جلوگیری کرده موجب افزایش ترشح شیر از سینه ها شده و منجر به افزایش سایز سینه ها می شود.

خواص و فواید درخت پنج انگشت

لازم به ذکر است که یکی دیگر از مزایای قابل توجه درختچه پنج انگشت مقاوم بودن آن در برابر آفات و امراض می باشد. البته به طوری که درختچه هائی که در یکی از باغ های گیاه شناسی کاشته شده بود در مدت شصت و پنج سال به خاطر مصونیت آنها در برابر امراض و آفات هیچ گونه احتیاجی به سم پاشی و توجه مخصوص پیدا نکرده است.

خواص و فواید درخت پنج انگشت

منبع:آکا

منبع: تبیان

منبع : ویکی پدیا

درخت پنج انگشت

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 14 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.