بی قراری پا ؛ هنگام خواب و در بارداری نشانه چیست

بی قراری پا

بی قراری پا ، بی قراری پا هنگام خواب ، بی قراری پا نشانه چیست ، بی قراری پا در بارداری

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد بی قراری پا صحبت کنیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

این بیماری که نامش سندروم پای بیقرار است و به آن در دنیا بیماری ویلیس اکبوم می گویند و ناراحتی هایی به خصوص در پاها ایجاد می کند.این درد می تواند به حالت های خاصی خودش را نشان دهد و معمولا به صورت مورمور شدن ، درد پا و سوزش پا خودش را نشان می دهد.
این حالت زمانی خودش را نشان می دهد که فرد یا نشسته است و یا در حال استراحت است و یا خوابیده است.حرکاتی که این سندروم موجب ان می شود را به طور علمی اختلال حرکتی تناوبی اندام یا PLMS می نامند.
این بیماری دارای دو حالت اولیه و ثانویه است که کسانی که دچار حالا اولیه بیماری می شوند هیچ علت شناخته شده ای برای آن وجود ندارد.عده ای هم هستند که دچار بی قراری پا حالت ثانویه هستند که با مشکلات عصبی ، بارداری ، نارسایی مزمن کلیوی و کمبود اهن یا کم خونی همراه و در ارتباط است.

رابطه این بیماری و افسردگی

این بیماری می تواند منجر به افسردگی و اضطراب شود و به طور کلی می توانیم بگوییم که هر چه دوره مبتلا شدن به این بیماری بیشتر باشد این اضطراب و افسردگی می تواند بیشتر باشد.

دیده شده است که این بیماری می تواند سایر اعضای بدن را نیز درگیر کند مثلا ممکن است مچ دست را نیز درگیر کند.نظر پزشکان در مورد درمان این بیماری این است که باید ابتدا علت بیماری را تعیین کنند و سپس به دنبال درمان این بیماری بروند.

نظریات در مورد علت این بیماری زیاد است مثلا عده ای از محققان می گویند که علت این بیماری به وجود امدن مشکل در دوپامین مغز است ولی عده ای می گویند این بیماری به مغز ربطی ندارد و به دلیل جریان خون ضعیف در بدن بیمار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.