خواص و منابع ویتامین e برای پوست و قلب و مو همراه نحوه مصرف

خواص و منابع ویتامین e برای پوست و چشم و مو همراه نحوه مصرف

ویتامین E,ویتامین E400,ویتامین E برای پوست,ویتامین E برای سینه,ویتامین E برای چاقی,ویتامین E در چه موادی است,ویتامین E برای پوست,ویتامین E برای مردان,ویتامین E در چیست,ویتامین E 400,ویتامین E400,ویتامین E400 Iu,خواص ویتامین E400,عوارض ویتامین E400,قیمت ویتامین E400,کپسول ویتامین E400,کپسول ویتامین E400,مصرف ویتامین E400,درباره ویتامین E400,ویتامین E برای پوست صورت,ویتامین E برای پوست و مو,ویتامین ای برای پوست,ویتامین ای برای پوست صورت,کپسول ویتامین E برای پوست,خواص ویتامین E برای پوست,روغن ویتامین E برای پوست,ویتامین E برای ترک پوست,ویتامین E برای کیست سینه,ویتامین E برای بزرگ کردن سینه,ویتامین ای برای بزرگ شدن سینه,ویتامین E برای چاقی صورت,ویتامین E برای چاقی,ویتامین ای برای چاقی صورت,قرص ویتامین E برای چاقی صورت,قرص ویتامین E برای چاقی,مصرف ویتامین E برای چاقی صورت,قرص ویتامین ای برای چاقی صورت,ویتامین E برای چاق شدن صورت,ویتامین E برای چاق شدن,ویتامین E در چه موادی است,ویتامین E در چه موادی موجود است,ویتامین E در چه مواردی است,قرص ویتامین E در چه موادی است,انواع ویتامین E در چه موادی است,ویتامین E برای پوست خوب است,خواص ویتامین E برای پوست صورت,کپسول ویتامین E برای پوست صورت,ویتامین ای برای مردان,خواص ویتامین E برای مردان,فواید ویتامین E برای مردان,مصرف ویتامین E برای مردان,قرص ویتامین E برای مردان,ویتامین E برای زنان,مصرف ویتامین ای برای مردان,قرص ویتامین ای برای مردان,فواید ویتامین ای برای مردان,ویتامین ای در چیست,ویتامین E در چیست ؟,ویتامین E چیست,ویتامین ای چیست,ویتامین E برای چیست؟,ویتامین E شامل چیست,ویتامین E چیست,بیشترین ویتامین ای در چیست,ویتامین E 400 Iu,ویتامین E400 چند میلی گرم است,ویتامین E 400 زاویت,ویتامین E 400,ویتامین ای 400 واحد,ویتامین ای ای زاویت 400,کپسول ویتامین E-400,قرص ویتامین E-400,مصرف ویتامین E 400

ویتامین E , ویتامین E400 , ویتامین E برای پوست , ویتامین E برای سینه

اگرچه ویتامین E برای بدن ما بسیار حیاتی است، ولی بدان معنا نیست که می‌توان آن‌را در دوزهای بالا از طریق مکمل‌ها مصرف کرد.

ویتامین E

ویتامین E از جمله ویتامین های محلول در چربی است و به عنوان یکی از آنتی اکسیدان های قوی به شمار می رود. ویتامین E یکی از ویتامین های ضروری برای بدن می باشد و کمبود آن می تواند سبب ضعیف شدن سیستم ایمنی و بسیاری از عوارض جبران ناپذیر شود. از اینرو  بسیار مهم است که مقدار کافی از این ویتامین را در رژیم‌های غذایی‌مان مصرف نماییم. توجه به این نکته ضروریست که مصرف بیش از اندازه ویتامین E می تواند به خونریزی بیش از حد و یا خونریزی منجر شود. از این جهت باید متناسب با نیاز بدن مصرف شود.

ویتامین E , ویتامین E400 , ویتامین E برای پوست , ویتامین E برای سینه

برخی از عوارض جانبی شایع مرتبط با فرم مکمل ویتامین E، به خصوص به دلیل مصرف بیش از حد در زیر آورده شده: تهوع سردرد تاری دید

ویتامین E400

مواد غذایی حاوی ویتامین E : اسفناج  ( پخته شده ) – آجیل ( بادام ) – دانه آفتابگردان ( بوداده ) – آووکادو – سخت پوستان ( میگو ) – ماهی ( ماهی قزل آلای رنگین کمان ) – روغن های گیاهی ( روغن زیتون ) – بروکلی ( پخته شده ) – اسکواش و کدو تنبل ( پخته شده  اسکواش کدو گردوی ) – برگ شلغم – گوجه فرنگی – برگ خردل – کره بادام زمینی – فلفل دلمه 

ویتامین E , ویتامین E400 , ویتامین E برای پوست , ویتامین E برای سینه

استفاده موضعی از ویتامین E باعث گسترش خارش پوست می شود. این خارش یک مشکل جزیی است که فقط در ناحیه آسیب دیده می‌ماند و به جاهای دیگر سرایت نمی‌کند

ویتامین E برای پوست

نحوه مصرف ویتامین E برای درمان مشکلات پوستی : ویتامین E دارای ویژگی ضد التهابی است که به پیشگیری از قرمزی، پف، و دیگر موارد التهاب عمومی در پوست ما کمک می کند. از سوی دیگر، ویژگی آنتی اکسیدانی این ویتامین به پیشگیری از نشانه های پیری و چین و چروک ها کمک می کند و همچنین در خلاص شدن از شر جای زخم ها نقش دارد. مصرف ویتامین E برای تقویت سیستم ایمنی : سیستم ایمنی بدن برای فعالیت و تولید گلبول های سفید (سربازهای دفاعی بدن) نیازمند مقدار زیادی ویتامین E می باشد، تحقیقات نشان میدهد، افرادی که دارای سطح پایینی از ویتامین ای می باشند، بیشتر دچار بیماری های ویروسی و عفونتی از قبیل سرماخوردگی می شوند و مصرف مکمل های ویتامین ای سبب تقویت سیستم ایمنی افراد و در نتیجه ابتلای کمتر به سرما خوردگی و سایر بیمارهای ویروسی می شود. مصرف ویتامین  E برای رقیق شدن خون : ویتامین ای باعث رقیق شدن خون شده و از قدرت چسبندگی پلاکت ها می کاهد و با این مکانیزم باعث کاهش خطر لخته شدن خون و بروز سکته قلبی و مغزی می گردد. البته ویتامین E را نباید همزمان با داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، پلاویکس، ژلوفن و غیره استفاده نمود.

ویتامین E , ویتامین E400 , ویتامین E برای پوست , ویتامین E برای سینه

اگرچه ویتامین E به کاهش چین و چروک پوست کمک می‌کند، اما گزارش‌هایی مبنی بر سوزش پوست به‌خاطر مصرف بالای محصولات مراقبت از پوست که حاوی ویتامین E هستند، شده است.

ویتامین E برای سینه

مصرف ویتامین  E برای سلامت قلب : از آنجا که ویتامین ای ماده ای محلول در چربی است، اثر آنتی اکسیدان آن بروی چربی ها بیشتر است و از اکسید شدن کلسترول بد (LDL) و تبدیل آن به ماده ای بسیار چسبنده و خطرناک جلوگیری می کند.  ویتامین E از کلسترول خوب (HDL) و چربی های امگا ۳ محافظت می کند و در نهایت با این مکانیزم باعث افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد می شود. مصرف ویتامین E برای پیشگیری از آلزلیمر : برخی از محققین بر این عقیده اند که مصرف مواد آنتی اکسیدان از قبیل ویتامین E از شانس ابتلا به بیماری آلزایمر می کاهند.  مصرف ویتامین E برای کاهش درد و عوارض قاعدگی : مصرف ۴۰۰ واحد ویتامین E  دو روز قبل از آغاز قاعدگی و تا ۳ روز بعد از آغاز آن از عوارض و دردهای قاعدگی می کاهد. مصرف ویتامین E برای درمان آرتریت روماتوئید : مصرف ویتامین ای در کنار داروهای پزشکی(درمان پزشکی استاندارد) که برای درمان بیماری آرتریت روماتوئید استفاده می شوند اثر بهتری بر درمان و کاهش التهاب دارد تا صرفا مصرف داورهای پزشکی به تنهایی.

ویتامین E , ویتامین E400 , ویتامین E برای پوست , ویتامین E برای سینه

گفته شده است که روغن ویتامین E می‌تواند نقش اساسی را برای بهبود شرایط پوست مثل آفتاب سوختگی بازی کند. با‌این‌حال همچنان مطالعات برای اثبات این فواید مفید ویتامین E بر پوست ادامه دارد

ویتامین E برای چاقی

مصرف ویتامین E برای سلامت چشم ها : مصرف روزانه ویتامین E، عنصر روی و سلنیوم همراه با سایر آنتی اکسیدان ها از قبیل بتاکاروتن و ویتامین ث در افراد بالای ۵۰ سال بطور قابل توجهی از شانس ابتلا به بیماری های سیستم بینایی از قبیل آب مروارید و بیماری ای ام دی (AMD) می کاهد. مصرف ویتامین E برای درمان کبد چرب : ویتامین کمک به درمان و پیشگیری از برخی از بیماری کبدی از قبیل کبد چرب می کند.

ویتامین E , ویتامین E400 , ویتامین E برای پوست , ویتامین E برای سینه

 استفاده از محصولات مراقبتی ویتامین E بدون مشورت با پزشک توصیه نمی شود . اگر استعمال محصولات ویتامین E باعث خارش یا تورم شدید شود، مصرف این محصول سریعا باید قطع شود.

ویتامین E در چه موادی است

نقش ویتامین E در ورزش : ویتامین E چون خاصیت آنتی اکسیدانی دارد بعد از تمرینات شدید ورزشی باعث بازسازی سریع سلول های تخریب شده از ورزش می شود و باعث از بین رفتن سریع درد عضلانی می شود. مکمل دهی ویتامین E در ورزشکاران حرفه ای، یعنی افرادی که بطور دائم و پیوسته ورزش می کنند، توصیه می شود، نه افرادی که بطور دلخواه ورزش می کنند. مصرف ویتامینE رشد موها را بهبود می بخشد : از آنجا که ویتامین E می تواند سبب بهبود رشد و توسعه مویرگ ها و عروق خونی گردد، می تواند به رشد موها کمک نماید و در بسیاری از افراد سبب افزایش جریان خون به ریشه موهای سر می گردد و رشد موها را در بسیاری از افراد تسریع می نماید. مصرف مقادیر بیشتر ویتامین E در رژیم غذایی می تواند از موخوره و چند شاخه شدن انتهای موها پیشگیری نماید و به بهبود تخریب موها به علت استفاده بیش از حد از سشوآر و… کمک می نماید.

ویتامین E , ویتامین E400 , ویتامین E برای پوست , ویتامین E برای سینه

 مصرف روزانه کپسول ویتامین E به مدت طولانی توصیه نمی‌شود. چون می‌تواند منجر به مسمومیت ناشی از ویتامین E شود که در نهایت باعث مشکلات قلبی مانند اختقان قلب می شود .

ویتامین E برای پوست

نحوه مصرف ویتامینE برای درمان موهای خشک : ویتامین E می تواند برای موهای خشک و آسیب دیده مفید باشد. برای تهیه یک ماسک درمانی جهت استعمال خارجی می توانید چند عدد کپسول ویتامین ای را با سوزن بشکافید و آنها را به موی خود بمالید و انتهای موهایتان را نیز به آن آغشته نمایید و آن را برای ۱ ساعت و یا بیشتر روی سرتان نگه دارید و سپس موهایتان را بشویید.) البته راهکار اساسی برای برطرف کردن  مشکل آن است که دریافت ویتامین ای را از طریق رژیم غذایی افزایش دهید. میزان مصرف روزانه ویتامین E چه قدر است؟ مقدار مصرف توصیه شده روزانه ویتامین E برای بزرگسالان ۱۵ میلی گرم است. بانوان باردار نیز به میزانی مشابه نیاز دارند، اما برای مادران شیرده برابر با ۱۹ میلی گرم است. بیشتر مردم به راحتی میزان لازم از ویتامین E را از رژیم غذایی روزانه خود دریافت می کنند و از این رو، کمبود آن نادر است.

ویتامین e

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.