زغال اخته

زغال اخته و خواص آن

زغال اخته خواص،زغال اخته در بارداری،زغال اخته در دوران بارداری،زغال اخته و سرماخوردگی،زغال اخته خشک

یکی از میوه های خوشمزه و ترش زغال اخته است که خواص فراوان دارد.

میوه زغال اخته چربی سوز. لاغر کننده است

جالب است بدانید: پژوهشگران، عصاره ی بلوبری به نام پلی ‌فنول‌ ها را بر روی بافت‌ های حیوانی در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دادند. پژوهشگران دریافتند که نمونه ‌های بافتی که بیشتر از همه در معرض عصاره زغال اخته قرار گرفته بودند،‌ پس از اندازه ‌گیری بعدی کمترین محتوای چربی را دارند .

زغال اخته،خواص زغال اخته
شیاوانی موگه، در آمریکا به بررسی این موضوع پرداخته بود که زغال اخته و محتوای پلی ‌فنول آن امکان دارد نقشی در مبارزه با چاقی و چربی سوزی داشته باشد. در این پژوهش کشت ‌های بافتی گرفته شده از موش، از لحاظ اثر پلی ‌فنول‌ های موجود در زغال اخته بر آن ها مورد بررسی قرار گرفت و نشان داده شد که پلی ‌فنول‌های موجود در این میوه می‌ تواند بر سلول ‌های چربی اثر بگذارند‌، به طوری که با بالاترین دوز پلی ‌فنول،شمار سلول ‌های چربی تا 73 درصد و با کمترین دوز آن ها این میزان 27 درصد کاهش یافت و این اثر چربی سوزی زغال اخته را نشان می دهد.بهتر است بدانید : زغال اخته مشکل تنگ شدگی عروق را رفع می کند و بسیار مفید است. محققان به افرادی که دارای مشکل تنگ شدن عروق هستند، مصرف زغال اخته را بسیار پیشنهاد می کنند.

زغال اخته،خواص زغال اخته

زغال اخته، عروق خونی تنگ شده به دلیل رسوب کلسترول و تصلب شرائین را گشاد می نماید. محققان با اعلام این مطلب که تنگ شدن عروق از مهم ترین دلایل بروز سکته قلبی به شمار می رود، پیشنهاد می کنند: گشاد کردن این عروق تنگ شده از مهم ترین اقدامات درمانی است که در این میان مصرف زغال اخته می تواند بسیار موثر و مفید باشد و تاثیر گذار است.و می دانید مصرف زغال اخته سبب افزایش سلامت قلب می شود.تحقیقات نشان داد: مصرف زغال اخته باعث کاهش چربی شکمی و کاهش کلسترول می شود که این نوع چربی عامل ایجاد بیماری های قلبی و دیابت می باشدپس زغال اخته در این زمینه می تواند مفید باشد.دانشمندان این پروژه اعلام کردند که زغال اخته دارای آنتی اکسیدان بالایی است و می تواند چگونگی عملکرد بدن در ذخیره و بازیابی گلوکز و قند خون را تغییر داده و در نتیجه باعث کاهش خطر بروز بیماری های قلبی و دیابت شود و از پیری زودرس جلوگیری می کند.

زغال اخته،خواص زغال اخته

در این آزمایش که بر روی موش ها انجام شد به رژیم غذایی موش های چاق 2 درصد پودر زغال اخته اضافه شد و دیده شد که پس از 90 روز چربی شکمی و کلسترول آن ها کاهش یافته است و حساسیت و کنترل بدن شان بر گلوکز و انسولین افزایش یافت که نشانگر تاثیر افزودن زغال اخته به رژیم غذایی آن ها بود. دانشمندان در تلاش هستند تا این یافته را بر روی انسان آزمایش نمایندو نتیجه آن را ببینند.اگر زغال اخته بخورید، عفونت ادرار نخواهید گرفت.نتایج یک پژوهش جدید نشان داده است که مصرف عصاره ی زغال اخته برای پیشگیری از بروز عفونت در مجاری ادراری مفید و موثراست. البته پژوهشگران هنوز از مکانیسم این تاثیر بی اطلاع هستند. اما چنین به نظر می رسد که عصاره زغال اخته مانع اتصال باکتری ها به دیواره بافتی مجاری ادرار می شوند. این تحقیق جدید نشان‌ اده است که آب زغال اخته خواص ترمودینامیک باکتری‌ها را، در مجاری ادراری تغییر می ‌دهد و یک شارژ منفی ایجاد می ‌کند

زغال اخته،خواص زغال اخته

زغال اخته ویروس های روده را متوقف می کند و برای روده مفید است.عفونت های ویروسی روده هر ساله مسوول هزاران مورد مرگ نوزادان در سراسر جهان به ویژه در کشورهای در حال توسعه است. این مطالعه بر ویروس روده ای میمون ها به نام SA-11 و ویروس های مشابه در بز انجام شده است. پس از تیمار ویروس ها با آب زغال اخته، توانایی خود را برای آلوده کردن سلول های روده به طریق معمول از دست دادند.محققان معتقدند این عصاره احتمالا جایگاه های گیرنده ئ ویروس بر سطح سلول میزبان را تخریب کرده یا تغییر می دهد. همچنین ممکن است مکانیسم کوتاه کردن پروتئین به وسیله ویروس را صدمه بزندپس خوردن زغال اخته به همه گروههای سنی توصیه می شود.

زغال اخته

مطالب مرتبط:

گیلاس

آلبالو

زردآلو

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. maybe a Top 75-100 prospect for Dempster, but I wo7l&nd#821u;t doubt its someone out of the Top 100 and a guy I’ve never heard of.For Garza, no better than a top 25 guy; but two in the 25-75 range, and a lottery ticket.-If they do better than that, I’ll be pretty happy.Prospect rankings have already changed though, so if that best guy for Garza is Manny Banuelos (Pre season #29) I wouldn’t be thrilled with that either. And i wouldn’t include Wil Myers in the 25-75 range even though he was pre season #28.