زمانبندی صحیح آب خوردن

زمانبندی صحیح آب خوردن

زمانبندی صحیح آب خوردن خواص صحیح آب خوردن,فوايد صحیح آب خوردن,صحیح آب خوردن درماني,خاصيت صحیح آب خوردن,خواص صحیح آب خوردن درماني,خواص صحیح آب خوردن براي پوست,خواص صحیح آب خوردن براي مو,خواص صحیح …

کاسنی و درمان سینوزیت

کاسنی و درمان سینوزیت

کاسنی و درمان سینوزیت خواص کاسنی,فواید کاسنی,کاسنی درمانی,خاصیت کاسنی,خواص کاسنی درمانی,خواص کاسنی برای پوست,خواص کاسنی برای مو,خواص کاسنی برای جوانی,خواص کاسنی برای بارداری,خواص خوردن کاسنی,فواید کاسنی خام,فواید کاسنی پخته

آشنایی با علت و دلایل و درمان درد حدقه چشم راست

آشنایی با علت و دلایل و درمان درد حدقه چشم راست

درد حدقه چشم درد حدقه چشم ,درد حدقه چشم راست,درد حدقه چشم چپ,درد پشت حدقه چشم,درد حدقه ی چشم,دلیل درد حدقه چشم,درد گرفتن حدقه چشم,درد در حدقه چشم,درمان درد حدقه چشم,درد دور …

تقویت معده

تقویت معده

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد تقویت معده صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

انواع هضم غذا

به گفته پزشکان تغذیه کسانی که طبع سرد دارند و با خوردن مواد غذایی با طبع سرد دچار مشکل می شوند باید برای تقویت معده خود میوه های انار و سیب و به را مصرف کنند چرا که خوردن این میوه های باعث تقویت معده آنها می شود.

در بدن انسان چهار نوع هضم داریم که می توانی به هضم معدوی ، هضم کبدی ، هضم عروقی و هضم عضوی اشاره کنیم.

اولین نوع هضم معده ای است که نتیجه آن کلیوس معده است و ماده دفعی در این نوع هضم مدفوع است.

دومین نوع هضم کبدی است که نتیجه این نوع هضم کیموس کبدی است و ماده دفعی در این نوع هضم ادرار است.

سومین و چهارمین هضم هم عروقی و عضوی هستند که ماده دفعی در این نوع هضم ها ناخن و عرق و خون و چرک و مو است.

اگر در هریک از انواع هضم ها مشکلی حاصل شود در تولید خلط ها اختلال به وجود می آید.اگر می خواهید این مشکل در بدنتان ایجاد نشود باید یک غذا با ترکیب متعادل مصرف نمایید تا کیلوس معده به صورت طبیعی حاصل شود.

عده ای از بیماران هستند که معده آنها رطوبت زیادی را جذب می کند و توصیه به آنها این است که غذای زود هضم و سبک مصرف نمایند و قبل و بعد از غذا کمی نمک میل کنند.

خواص نمک در تقویت معده

کارشناسان تغذیه می گویند که نمک 70 نوع بیماری را از بین می برد و مسهل سودا و صفرا و بلغم است ولی باید نمک در غذا کم باشد چرا که برای سلامتی مضر است.

تحقیقات نشان داده است که مصرف بیش از حد نمک موجب فشار خون و پوکی استخوان و … می شود ولی مزه مزه کردن نمک در ابتدا و انتهای غذا باعث می شود طبع معده گرم شود و هضم غذا آسانتر شود و معده را اخلاط مضر پاک می کند.

توجه داشته باشید که برای کم کردن مصرف نمک در غذاها می توانید از چشنی هایی مانند آب نارنج و آبلیمو استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر با مصرف غذاهایی مانند شیر و پنیر و ماست دچار مشکل می شوید و از چربی شکمی هم رنج می برید شما طبعی سرد دارید و بهتر است ماست را با آویشن و نعناع و پونه مصرف کنید و شیر را با گلاب و عسل مصرف کنید و پنیر را با گردو میل نمایید.

این افراد باید غذاهای لطیف مانند سوپ آلو بخارا و گندم و هویج را مصرف نمایند و خوردن تخم مرغ عسلی به آنها توصیه می شود.این افراد باید مرکبات را با گلپر مصرف نمایند تا سردی مرکبات از بین برود و مشکلی برایشان ایجاد نشود.

نکاتی طلایی در مورد تقویت معده

اگر به دنبال درمانی می گردید که هم به شما آرامش اعصاب بدهد و هم مشکل بی خوابی تان را رفع کند و تقویت کننده معده تان نیز باشد باید به شما بگوییم تنها راه حل شما گیاه بهار نارنج است که تمام این مشکلات را حل می کند.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 27 مرداد 1398
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.