صورت چه واقعیت‌ هایی را در مورد سلامت فرد فاش می‌کند

صورت چه واقعیت‌ هایی را در مورد سلامت فرد فاش می‌کند

صورت چه واقعیت‌ هایی را در مورد سلامت فرد فاش می‌کند کلسترول بالا,بیماری کلسترول بالا,کلسترول بالا در بارداری,علائم کلسترول بالا,درمان کلسترول بالا,درمان کلسترول بالا با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان کلسترول …

علائم و علت و درمان بیماری دویک در زنان و مردان چیست

علائم و علت و درمان بیماری دویک در زنان و مردان چیست

دویک دویک ,بیماری دویک چیست,بیماری دویک کشنده است,بیماری دویک درمان,بیماری دویک علائم,بیماری دویک علایم,بیماری دویک و بارداری,بیماری دویک ویکی پدیا,بیماری دویک در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد علائم …

علت و درمان درد استخوان ساق پا در شب بعد از ورزش

علت و درمان درد استخوان ساق پا در شب بعد از ورزش

درد استخوان ساق پا درد استخوان ساق پا ,درد استخوان ساق پا در شب,درد استخوان ساق پا هنگام دویدن,درد استخوان ساق پا در ورزش,درد استخوان ساق پا هنگام راه رفتن توضیحاتی در …

میگرن

میگرن, میگرن چشمی , میگرن چیست , میگرن درمان , میگرن چشمی چیست , میگرن و درمان آن

در این مطلب می خواهیم به طور مفصل در مورد بیماری میگرن و علل و علائم و راه درمان آن در سایت جسارت صحبت کنیم .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.در واقع این سردرد ، سردردی شدید است که می‌تواند بصورت ضربه و تپش در سر رخ‌دهد و ممکن‌است باعث، حالت تهوع، استفراغ و حساسیت شدید به نور و صدا گردد. حملات میگرنی می‌تواند سبب درد شدیدی در سر شده و برای ساعت‌ها و یا روزها باقی بماند و آنقدر شدید بوده که فرد بخواهد فقط درجایی ساکت و تاریک دراز بکشد و بخوابد. برخی از انواع بیماری میگرن، امکان دارد همراه با علایم حسی هشداردهنده، چون صاعقه‌ها و فلاش‌های نور، نقاط کور و یا سوزن‌سوزن شدن دست‌ها و پاها اتفاق بیافتد. داروهایی برای کاهش میزان درد و دفعات رخ‌دادن حملات میگرن موجود‌است.در واقع بهترین نتیجه این داروها زمانیست‌که با ترکیبی از تغییرات سبک‌زندگی و درمان‌های خانگی استفاده شوند.

انواع میگرن

چندین نوع دسته بندی برای این سردرد وجود‌دارد، که به توضیح بیان برخی از آنها می‌پردازیم:در واقع این سردرد به‌همراه تشعشع نور. این نوع میگرن زمانی‌رخ می‌دهد که قبل از رخ‌دادنش علایم هشدار‌دهنده‌ای که به تشعشع نور معروف هستند، ظاهر شوند. تقریبا یک‌‌ سوم افرادیکه دچار این سردرد هستند، از این نوع آن رنج می‌برند. این علایم هشداردهنده می‌تواند حاوی مشکلات بینایی (از جمله دیدن تشعشعات نور) و خشکی در گردن، شانه‌ها و یا پاها، باشند.میگرن بدون تشعشع نور.البته میگرن بدون سر درد. این نوع سردرد به میگرن خاموش هم مشهور بوده و زمانی‌ اتفاق می افتد که علایمی همچون تشعشع نور وجود‌دارد اما سر بیمار درد نمی‌کند.

علائم میگرن

علایم این سردرد متفاوت‌اند و ممکن است یکی و یا ترکیبی از علایم زیر باشند:

در واقع سردردی ضربان دارد و تپش‌دار که اغلب بشکل دردی مبهم شروع شده و تبذیل به دردی تپنده و کوبنده می‌شود. درد اغلب با حرکت کردن بیشتر می‌شود. درد امکان دارد  از یک طرف سر به طرف دیگر حرکت کند، یا جلوی سر و یا کل سر را تحت تاثیر قرار دهد.

حساسیت به نور، صدا و یا بو

حالت تهوع، استفراغ، معده درد و یا شکم درد

کم شدن اشتها

احساس سرما و یا گرمای شدید کردن

احساس رنگ پریدگی

احساس خستگی

داشتن سرگیجه

تاری دید

داشتن اسهال

تب (خیلی کم پیش می‌آید)

میگرن, میگرن چشمی , میگرن چیست , میگرن درمان , میگرن چشمی چیست , میگرن و درمان آن

معمولا سردردهای میگرنی حدود 4 ساعت ادامه‌دارند، اما در انواع شدید ممکن تا یک هفته ادامه داشته باشند. در واقع تعداد حملات میگرن بین افراد مختلف متفاوت است، معمولا افراد میگرنی 2 تا 4 بار درماه دچار سردرد میگرنی می‌شوند، با اینحال بعضی ها هر چند روز یکبار و بعضی دیگر هم یک یا دوبار در سال دچار این حمله خواهند شد.

دلایل میگرن

در واقع دلایل اصلی ابتلا به این سردرد هنوز مشخص نیست، با اینحال دلایل این بیماری نه تنها به تغییرات مغزی بلکه به عوامل ژنتیکی نیز ارتباط دارد. بهتر است بدانید که افراد مبتلا به این سردرد امکان دارد، آنرا ارث برده باشند. این روزها دانشمندان معقیده دارند که  یکی از دلایل این بیماری عوامل غیرطبیعی ارثی در بخش‌های خاصی از مغز است. بعضی از عواملی که می‌تواند محرک شروع این سردرد و حملات میگرنی باشد، عبارتند از:

استرس‌های عاطفی. یکی از رایج ترین محرک‌های سردرد میگرنی، استرس‌های عاطفی است.در واقع برخی از مواد شیمیایی و مواد نگهدارنده در مواد غذایی و بعضی از مواد غذایی. خوراکیها و نوشیدنی‌های خاص از جمله، پنیرهای مانده و قدیمی، غذاهای فرآوری شده، غذاهای شور، نوشیدنی های الکلی و مواد افزودنی به خوراکی همچون نیترات (در پپرونی، هات داگ و گوشتهای دودی وجود دارند)، منو سدیم گلوتامات (معمولا در پنیر یافت می‌شود) می‌توانند محرک حدود 30 درصد بیماری‌های میگرنی باشند.لازم است بدانید که کافئین. مصرف بیش از حد کافئین و یا قطع ناگهانی مصرف آن می‌تواند باعث ابتلا به سردرد های میگرنی شود. البته توجه داشته باشید تغییرات ناگهانی سطح کافئین خون نگران کننده بوده وگرنه کافئین یکی از خوراکیهایی است که برای درمان سردرد شدید میگرنی استفاده می‌ گردد.
گفتنی است که تغییر در الگوی خواب. در بعضی از افراد زیاد خوابیدن و یا کم خوابی می‌توانند، محرک بیماری است.لازم  به ذکر است که عوامل جسمی. فعالیت بدنی شدید شامل رابطه جنسی می‌تواند باعث برانگیختن این سردرد می شود.تغییرات محیطی.داروها خاص از جمله قرص های ضد بارداری و بازکننده عروق.تغییرات هورمونی در خانم ها و دوره‌های قاعدگی

پیشگیری از میگرن

با تغییر در سبک زندگی می‌توان، تعداد دفعات حملات میگرنی و شدت آنها را کاهش داد. بعضی از این تغییرات شامل:دوری از محرک‌های سردرد میگرنی. اگر خوراکی‌ها و یا عطرهای خاص باعث شروع سردرد میگرنی شما می‌شوند، از آنها دوری کنید. کاهش مصرف کافئین، سیگار و الکل یکی از راههای پیشگیری است. همچنین حفظ الگوی منظمی برای خواب و خوراک بعلاوه کنترل استرس، یکی دیگر از این راهها می باشد.جالب است بدانید که ورزش منظم. تمرین منظم ورزشهای هوازی (ایروبیک) می‌تواند فشار بربدن و استرس را کاهش داده و از حملات میگرنی پیش‌گیری کند. این ورزش‌ها شامل پیاده‌روی، شنا و یا دوچرخه سواری می‌شود. البته ورزش شدید انجام ندهید چرا که ورزش شدید و یکدفعه خود می‌تواند سبب سردرد شود.کم شدن  وزن. چاقی، یکی دیگر از عوامل ابتلا به این سردرد می‌باشد، کاهش وزن، ورزش و رژیم غذایی سالم می‌تواند خطر ابتلا به سردرد میگرنی را کم می شود.جالب است بدانید که کاهش تاثیرات استروژن. اگر شما خانم هستید که مبتلا به میگرنی‌اید، استروژن می‌تواند یکی از عوامل محرک میگرن باشد. سعی کنید مصرف داروهای هورمونی و پیشگیری از بارداری را با مشورت پزشک، کم و یا قطع نمایید.

اطلاعاتی در مورد میگرن

نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که افرادی که با شروع اولین علائم این سردرد یا سردرد زنجبیل مصرف می نمایند درد کمتری احساس می‌کنند.افرادی که این سردرد دارند میزان مصرف کمی از چای سبز باید داشته باشند .بهار نارنج سردرد های میگرنی را تسکین می دهد.برگ سنا جهت این سردرد و سردرد کهنه نیز موثر است.ترکیبات موجود در برگ بو ، سردرد و حتی این سردرد را درمان می‌نماید.تخم شربتی خلق و خوی فرد را خوب می‌کند، خستگی مفرط ذهنی، تنش‌های عصبی، افسردگی، این سردرد و مالیخولیا را برطرف می‌کند.مصرف مویز همچنین از سردردهای میگرنی پیشگیری می‌کند و باعث کاهش شدت درد آن می‌گردد.بهتر است بدانید که گیاه شاهدانه مسکن واقعی و موثری برای درد شکم و معالجه این سردرد و درد اعصاب و روماتیسم است. تحقیقات نشان داده است مواد معدنی و ویتامین های موجود در سیاه دانه در درمان دیابت، سل، بیماری های قلبی و عروقی، کم خونی و این سردرد مفید است.نصف قاشق سیاه دانه آسیاب شده را با نصف قاشق انیسون (دانه هایی شبیه رازیانه دارد) و سه تکه میخک کوبیده شده، مخلوط کنید و با یک لیوان شیر بجوشانید (بهتر است کمی عسل خالص نیز اضافه کنید). یک فنجان از این معجون دارویی را می توانید در هنگام شروع سردرد و میگرن بنوشید. با روغن سیاه دانه، گیجگاه و شقیقه خود را چرب کنید تا از سردرد خلاص شوید.هر روز میان وعده‌های صبحانه، نهار و شام هر بار نوشیدن یک فنجان از دم‌کرده‌ی اسطوخودوس ، عصبانیت را رفع کرده و سرگیجه را درمان و سردرد های میگرنی را نیز درمان می‌نماید.برای التیام از سرماخوردگی و این سردرد، مقداری زنیان را در پارچه بپیچید و بو کنید.بیماری های عصبی مثل بیماری MS و یا سردرد میگرنی می تواند از عوامل زنگ زدن گوش باشد

میگرن, میگرن چشمی , میگرن چیست , میگرن درمان , میگرن چشمی چیست , میگرن و درمان آن

میگرن چیست

این سردرد ،  سردردی شدید است که می‌تواند به صورت ضربه و تپش در سر رخ دهد و ممکن است باعث حالت تهوع استفراغ و حساسیت شدید به نور و صدا شود. حملات میگرنی می‌تواند باعث درد شدیدی در سر شده و برای ساعت‌ها و یا روزها باقی بماند و آنقدر شدید بوده که فرد بخواهد فقط در جایی ساکت و تاریک دراز بکشد و بخوابد. دلایل اصلی ابتلا به میگرن هنوز معلوم نیست. با این حال دلایل این بیماری نه تنها به تغییرات مغزی بلکه به عوامل ژنیتیکی نیز مربوط است. افراد مبتلا به میگرن ممکن است آن را ارث برده باشند و محرک‌های شروع بیماری میگرن عبارتند از : استرس‌های عاطفی، بعضی از مواد شیمیایی و مواد نگهدارنده در مواد غذایی، غذاهای فرآوری‌شده، غذاهای شور، نوشیدنی‌‌های الکلی و مواد افزودنی به خوراکی‌ها همچون نیرات (در پپرونی، هات‌داگ و گوشت‌های‌دودی ) وجود دارند. مصرف بیش از حد کافیین یاقطع ناگهانی آن و همچنین تغییر الگوی خواب (زیاد خوابیدن یا کم خوابی) تغییرات محیطی، داروهای خاص از جمله قرص‌های ضد‌بارداری و باز کننده‌ی عروق و تغییرات هورمونی در خانم‌ها در دوره‌ی قاعدگی.

میگرن چشمی

به گزارش سایت جسارت از ویکی پدیا میگرن چشمی باعث از دست دادن بینایی برای مدت کمتر از یک ساعت در افراد می‌شود و این حالت معمولاً با سردرد همراه است. بعضی تحقیقات نشان می‌دهد که در بسیاری از موارد، نشانه‌های میگرن چشمی به دلیل وجود مشکلات دیگر می‌باشد. بیماری میگرن چشمی در اثر اختلالات مغز و اعصاب و سردردهای شدید ایجاد می‌شود که در صورت درمان نکردن به موقع آن، این بیماری اثرات خود را در چشم نمایان می‌سازد. در این نوع بیماری دید افراد در اثر میگرن کاهش پیدا می‌کند، به طوری که فرد محیط را همراه با جرقه‌های برقی می‌بیند. در اثر بیماری میگرن چشمی افراد در بعضی از مواقع با تاری دید روبرو می‌شوند که در این حالت چشم تحت تأثیر سردرد شدید و اختلالات مغزی قرار می‌گیرد و چنین عکس العملی را از خود نشان می‌دهد. بیماری میگرن چشمی هیچ ارتباط مستقیمی با اجزای چشم ندارد و این مسئله بیشتر به خاطر اختلالات مغزی بروز می‌کند. در بعضی مواقع در اثر میگرن چشمی افراد به طور موقت ممکن است بینایی خود را از دست دهند.

میگرن کات

میگرن‌کات دارویی است حاصل 25 سال مطالعات محققان ایرانی و بین‌المللی و متشکل از عصاره‌ی ترکیب گیاهان دارویی برگرفته از منابع طب سنتی است. میگرن کات علاوه بر اثربخشی مثبت و درمان سردردهای میگرنی، به کاهش شدت سایر سردردها در زمان درد نیز کمک می‌کند. داروی میگرن‌کات به شکل اسپری بینی بوده و با توجه به این‌که اکثر افراد میگرنی مشکلات گوارشی و به ویژه تهوع و استفراغ را تجربه می‌کنند، این روش دارو رسانی می‌تواند بهترین گزینه برای مصرف در فاز حاد (حمله) میگرن نیز باشد. داروی میگرن‌کات در مرحله‌ی کارآزمایی بالینی بر بیش از 300 بیمار مورد مطالعه قرار گرفته که این دارو در حدود 96% از بیماران میگرنی استفاده‌کننده تغییرات قابل توجهی در روند درمان داشته که در حدود 81% از بیماران میگرنی استفاده کننده از میگرن‌کات، سردردهای میگرنی به صورت قطعی درمان شده است.

میگرن, میگرن چشمی , میگرن چیست , میگرن درمان , میگرن چشمی چیست , میگرن و درمان آن

میگرن کلاسیک

این گونه سردرد که میگرن کلاسیک نیز نامیده می شود بیشتر جنبه ارثی دارد. ابتدا «اورا» و سپس سردرد بروز می کند. «اورا» نشانه های عصبی برگشت پذیری هستند که به دلیل اسپاسم عروق مغزی پدید می آیند و به گونه های مختلفی توسط فرد بیان می شوند. مثلاً به صورت تار شدن دید، پیدایش لکه های سیاه یا پدیدار شدن خطوط نورانی زیکزاکی در جلوی چشم ها بروز می کند. «اورا» در اندام ها به صورت گزگز یا کرختی و سنگینی یک نیمه بدن بروز می کند. گاهی نیز می تواند به صورت سرگیجه و اختلال تکلم، خود را نشان دهد. در پی «اورا» که مدت آن5 تا30 دقیقه است سردرد خفیف تا شدیدی بروز می کند که به طور معمول در یک نیمه سر متمرکز است و در بیشتر موارد با احساس ضربان درون سر همراه است و گاهی شدت آن به اندازه ای می رسد که بیمار باید همه کارهای خود را کنار گذاشته و به مکان تاریک و ساکتی پناه ببرد. در این بیماری معمولاً پس از خوابیدن، سردرد برطرف می شود. در برخی گونه های مقاوم بیماری ممکن است بیمار چندین روز از سردرد رنج ببرد و اقدامات دارویی به او کمکی نکند.

میگرن در بارداری

میگرن در بارداری به چه علت است؟سردرد های میگرنی بسیار زیاد در حاملگی دیده می شوند، زیرا میگرن در خانمهای سنین باروری بیشتر است و هورمونهای حاملگی می توانند باعث بر انگیخته شدن حمله میگرن شوند. اما دلیل این سردرد ها چیست و چطور می شود با آن مقابله کرد و آن را درمان کرد؟

نکات کلیدی در مورد بیماری

یکی از آرامش بخش ترین گیاهانی که می شناسیم بهار نارنج است و بریا آرامش اعصاب و بی خوابی خیلی خوب است و همانطور که گفته شد برای تسکین سردردهای میگرنی بسیار پر کاربرد است.

اگر دمنوش بهار نارنج را به طور مرتب مصرف نمایید به راحتی با میگرن کنار خواهید آمد و یکی از بهترین مسکن های گیاهی برای درمان این بیماری است.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 مرداد 1398

51 دیدگاه

 • امیرعلی سپتامبر 2016 در 20:19

  ممنون از مطالب خوبتون

 • کریم ژانویه 2017 در 11:01

  در طب سوزنی، متخصص این کار، سوزن های کوچکی را در نقاط خاصی از بدن فرو می کند.

  برخی تحقیقات نشان داده که طب سوزنی می تواند دردهای میگرنی را کم کند و تعداد افراد مبتلا به سردرد را کاهش دهد.

 • لاله ژانویه 2017 در 11:01

  بدن در مقابل درد واکنش نشان می دهد؛ از قبیل: تند شدن ضربان قلب، گرفتگی و سفت شدن عضلات و یا سردی دست ها. در روش بیوفیدبک، این تغییرات را اندازه می گیرند.

  شما برای کنترل وضعیت جسمانی خود، روش های تمدد اعصاب را یاد می گیرید.

  Biofeedback می تواند میزان درد و تعداد حملات میگرنی را کم کند.

 • شیما ژانویه 2017 در 11:02

  یک مطالعه در سال 2006 نشان داد که ماساژ درمانی باعث کاهش دفعات سردرد در افراد می شود، ولی میزان درد را کم نمی کند.

  همچنین ماساژ، استرس را کم می کند. همانطور که می دانید، استرس یکی از علائم تشدید کننده میگرن می باشد.

 • سجاد ژانویه 2017 در 11:02

  تحقیقات نشان داده است که ویتامین B2 (ریبوفلاوین) تعداد حملات میگرنی را کم می کند، ولی میزان درد را کم نمی کند.

  کوآنزیم Q10 نیز باعث کاهش حملات میگرنی در کودکان و بزرگسالان می شود.

  چند ماه طول می کشد تا اثر این مکمل ظاهر شود.

  قبل از استفاده از مکمل، با پزشک خود مشورت کنید.

 • قمر ژانویه 2017 در 11:02

  روش های آرام بخشی

  تنفس عمیق و شل و سفت کردن عضلات دارای تاثیرات خوبی در بهوبد سردرد می باشند.

  با تمدد اعصاب، می توانید از شروع سردرد میگرنی و استرس جلوگیری کنید.

 • شهاب ژانویه 2017 در 11:02

  ورزش منظم می تواند تعداد و شدت حملات میگرنی را کم کند.

  اگر سه روز در هفته و هر بار 40 دقیقه ورزش های منظم قلبی را انجام دهید، همانند داروها باعث کاهش تعداد و شدت حملات میگرنی خواهد شد. راه رفتن روی دستگاه پیاده روی ثابت یا تردمیل، نمونه ای از ورزش های قلبی است.

 • نیما ژانویه 2017 در 11:02

  دستکاری ستون فقرات

  مطالعه ای نشان داد که این روش درمانی برای جلوگیری از میگرن موفق آمیز بوده است.

  اما این روش خطراتی را دارد و توصیه می شود قبل از آن، با پزشک خود مشورت کنید.

 • یاسین ژانویه 2017 در 11:03

  گفتار درمانی

  میگرن یک مسئله عاطفی و یا روحی نیست.

  این روش درمان، بر مبنای تمرکز بر روی تغییرات تفکر و اعمال می باشد.

  این درمان کمک می کند تا یک رویکرد تازه به شرایط جدید داشته باشید.

  گفتاردرمانی به همراه دارو برای جلوگیری از سردرد میگرنی کاربرد دارد.

 • رویا ژانویه 2017 در 11:03

  تحریک مغناطیسی جمجمه ( TMS)

  یک دستگاه مغناطیسی بر روی پوست سر گذاشته می شود و ضربان های مغناطیسی بدون درد را به طرف مغز می فرستد.

  در افرادی که نسبت به بو و یا اختلالات بینایی، دچار میگرن می شوند، با این روش درمانی، شدت و مدت میگرن را می توان کم کرد.

 • یاور ژانویه 2017 در 11:03

  تغییرات رژیم غذایی

  غذاهای تشدید کننده میگرن عبارتند از: الکل، کافئین، شکلات، غذاهای کنسرو شده، گوشت های فراوری شده، پنیرهای کهنه و آسپارتام.

 • بهمن ژانویه 2017 در 11:03

  درمان گیاهی

  گل مینا باعث کاهش درد، تهوع و حساسیت به نور می شود و تعداد سردردها را کم کند.

  قبل از مصرف داروهای گیاهی، با پزشک خود مشورت کنید.

 • شیدا ژانویه 2017 در 11:03

  فشار دادن

  فشار دادن سر، صورت و گردن در طی میگرن، کمک به کاهش درد می کند.

  – خط ابرو و زیر چشم را فشار دهید.

  – فک و منطقه بین پیشانی و گوش را به صورت دایره وار بمالید.

  – جمجمه خود را با یک توپ تنیس ماساژ دهید.

  – برای کاهش درد، سر خود را ببندید.

 • بهمن ژانویه 2017 در 11:04

  خواب

  کمبود خواب و میگرن با هم ارتباط دارند، بنابراین:

  – هنگامی که در بستر هستید، موزیک گوش ندهید و کتاب نخوانید.

  – 4 ساعت قبل از خواب، چیزی نخورید و 2 ساعت قبل از خواب، چیزی ننوشید.

  – شب، سر ساعت معینی به رختخواب روید و 8 ساعت خواب شبانه داشته باشید.

 • ثریا ژانویه 2017 در 11:04

  پیشگیری از میگرن

  – یک دفترچه یادداشت داشته باشید و مواردی را که موجب بدتر شدن میگرن می شوند، در آن بنویسید.

  – هرگز وعده های غذای اصلی خود را حذف نکنید.

  – جلوی کم آبی بدن را بگیرید.

  – ورزش منظم داشته باشید.

  – وزن خود را در حد متعادل حفظ کنید.

 • یاسین ژانویه 2017 در 11:04

  سلام خدمت دوستان من در سال یک بار سردرد میگرن میگیرم اون یکبارم 30 روز طول میکشد در واقع در 12 ماه یک ماه اخرش میگرن میگیرم به مدت 40 دقیقه خواهشا راهنماییم کنید

 • شیدا ژانویه 2017 در 11:04

  سلام دوستان طب سوزنی در درمان میگرن تاثیر داره یا نه

 • بهار ژانویه 2017 در 11:05

  من انجام دادم هیچ تاثیری نداشتن بیخودی پولتو هدر نده

 • لادن ژانویه 2017 در 11:05

  دوستان عزیزم یکی از عوامل حمله ی میگرنی کم بود آب هستش؛از نظر پزشکی باید روزی 3 لیتر آب نوشید .آب بدن رو زیاد کنید تا میگرن سراغتون نیاد

 • ناشناس ژانویه 2017 در 11:05

  سلام دوستان عزیز هیچ جای دنیا هیچ خبری نیست فکر سلامتیه خودتون باشید اول از استرس دور باشین غذاهای چرب نخورید خواب خوب و عمیق داشته باشین ظرف مدت یک هفته به کلی میگرن نابود میشه درپناه خدا

 • ناشناس ژانویه 2017 در 11:05

  سلام سردرد های شدید دارم تمام عضلات سر وگردنم میگیره تاسه روز هم طول میکشه چه کار کنم 42سالمه بچه هام خسته شدن کمکم کنید

 • ناشناس ژانویه 2017 در 11:06

  ورزش منظم کن کم‌میشه .ساعت خوابت رو هم درست کن .منم‌ مثل شما هستم

 • ناشناس ژانویه 2017 در 11:06

  قهوه خیلی واسه میگرن ﺽررداره

 • لاله ژانویه 2017 در 11:06

  لام، من میگرن نوع 4 دارم و زندگی رو برام جهنم کرده دردهاش، فقط آرامش دوای دردشه، همین و بس

 • فهیمه ژانویه 2017 در 11:06

  سلام من هم میگرن دارم مخصوصا موقعی که بود ادکلن می شنوم بدتر می شوم یا مواقع که خیلی عصبی هستم راهکارم چیه لطفا راهنمایی کنید ممنون .

 • ناشناس ژانویه 2017 در 11:06

  باید نیم ساعت تا یک ساعت استراحت کنید

 • بهمن ژانویه 2017 در 11:07

  سلام من از سردرد خیلی عذاب میکشم میشه راهنمایی کنین 17 سالمه حجامت و قرص ب کمپلکس 12 استفاده کنم خوب میشم

 • قمر ژانویه 2017 در 11:07

  حقایق شگفت‌انگیزی کشف شده‌اند که می‌توانند به درمان دردهای میگرنی کمک کنند؛ بر این اساس، یک راه طبیعی وجود دارد که دردهای میگرن را در یک دقیقه و به صورت ناگهانی متوقف می‌کند. آب لیمو با نمک میگرن را در یک دقیقه برطرف می‌کند

 • قمر ژانویه 2017 در 11:07

  حقایق شگفت‌انگیزی کشف شده‌اند که می‌توانند به درمان دردهای میگرنی کمک کنند؛ بر این اساس، یک راه طبیعی وجود دارد که دردهای میگرن را در یک دقیقه و به صورت ناگهانی متوقف می‌کند. آب لیمو با نمک میگرن را در یک دقیقه برطرف می‌کند.

  برای درست کردن این شربت، سه ماده مورد نیاز است: آب، آب لیموی طبیعی، دو قاشق چای‌خوری نمک. این مواد را با هم ترکیب کنید و سپس بنوشید؛ و چند لحظه صبر کنید.

 • لادن ژانویه 2017 در 11:08

  به روشنی پیدا است اگر مقدار زیادی آب بنوشید، باز هم احتمال دارد دچار کم آبی شوید. این قضیه به این دلیل است چنان‌چه الکترولیت‌های بدن‌تان کم باشند، بدن به صورت خودکار شروع به کاهش مقدار آب می‌کند تا با مقدار الکترولیت موجود در بدن تناسب ایجاد شود. پزشکان این تناسب را نوعی هم‌ایستاییمی‌دانند.

  به علاوه، بر اساس فرضیه‌های نظری، خودِ میگرن‌ نیز می‌تواند باعث ایجاد کم‌آبی شود. و اگر این فرضیه درست باشد، در این صورت بدن دچار یک چرخه‌ی معیوب می‌شود. کم‌آبی باعثِ میگرن‌ می‌شود، در نتیجه میگرن‌ نیز باعث می‌شود بدن آب بیش‌تری از دست بدهد، و در نتیجه‌ی آن، میگرن شدیدتر می‌شود. جای تعجب نیست در این شرایط تا هنگامی که بدن برای به‌دست آوردنِ میزان آب به حد لازم مبارزه می‌کند، میگرن‌ ممکن است چندین و چند روز ادامه پیدا می‌کند.

 • احمدعلی ژانویه 2017 در 11:08

  پیش از آغاز پژوهش‌های‌ام برای نگارش این مقاله، اطلاعات کمی راجع به الکترولیت‌ها داشتم؛ به جز این‌که فقط می‌دانستم نوشیدنی‌هایی نظیر گیتورید (نوشابه غیرگازدار پرطرفدار در امریکا.م) دارای مقادیری از الکترولیت هستند. ولی درحال‌حاضر می‌دانم الکترولیت‌ها مواد معدنی هستند که در بدن انسان بار الکتریکیِ مثبت دارند. الکترولیت‌ها مسئول کمک به انجامِ برخی فرآیندهای بزرگ در بدن هستند. این فرآیندها عبارت‌اند از کمک به دستگاه عصبی، تنظیم سامانه‌ی قلبی‌عروقی، و تنظیم عملکرد ماهیچه‌ها.

 • شهاب ژانویه 2017 در 11:08

  میگرن یکی از بیماری‌هایی است که حتی کمی پیش از شروع، نشانه‌های آن امان فرد مبتلا را می‌برد. راهکارهای متعددی برای کنترل درد ناشی از این بیماری وجود دارد از جمله: مصرف دارو، کمپرس آب سرد و حبس شدن در اتاق تاریک. اما راهکار بهتری هم برای کنترل این درد آزاردهنده وجود دارد. این روش تغذیه مناسب و نوشیدن بعضی دمنوش‌های آرام‌بخش است که می‌تواند به کنترل درد کمک کند.

 • یگانه ژانویه 2017 در 11:09

  فلفل قرمز یکی از گیاهانی است که مصرف آن میان مبتلایان به بیماری میگرن دیده می‌شود. به‌این دلیل که فلفل هندی یا قرمز می‌تواند درد میگرن را تسکین دهد، افرادی که سردردهایشان به بخش خاصی از سر مربوط نیست و در تمام سر پخش می‌شود می‌توانند با خوردن فلفل هندی یا قرمز بیماری‌شان را تسکین دهند. فلفل ترکیب فعالی به نام کپسایسین دارد. این ماده تسکین‌دهنده درد است. به‌این ترتیب که مسیر انتقال پیام‌های عصبی از طریق گیرنده‌های درد به مغز را تغییر می‌دهد. البته هندی‌ها برای این درمان گیاهی روش خاصی دارند.

 • شهاب ژانویه 2017 در 11:09

  میزان کم منیزیم در بدن منجر به تشدید حملات میگرنی شدیدی خواهد داشت و مواد خوراکی همچون لوبیای سیاه، کلم بروکلی، بادام زمینی منیزیم کافی را جهت جلوگیری از بروز میگرن تامین می کنند.

 • یاسین ژانویه 2017 در 11:09

  میگرن کلاسیک عموما یک سردرد یک طرفه می باشد و به صورت ضربان دار اتفاق می افتد. قبل از سردرد بیمار دچار تغییرات بینایی می شود که به صورت توهمات جرقه ای بینایی هستند که در اصطلاح به آن اورا می گویند

 • رضوان ژانویه 2017 در 11:10

  عوامل افزایش دهنده بیماری میگرن عبارتند از: استرس، سابقه ی خانوادگی میگرن، سیگار کشیدن، کمبود خواب.

 • باران ژانویه 2017 در 11:10

  داروهایی از جمله ارگوتامین سی و سوماتریپتان هستند که می توان آنها را به صورت قرص، آمپول، اسپری بینی استفاده کرد.

 • ناشناس ژانویه 2017 در 11:10

  اما این داروها موجب تنگ شدن عروق خونی، تهوع، سرگیجه، درد عضلانی و طعم بد دهان می شود.

 • ناشناس ژانویه 2017 در 11:10

  طب سوزنی در مغز اثر می گذارد و باعث آزاد شدن مواد شیمیایی در مغز می گردد که این مواد بر درد تاثیر بسزایی دارد.

 • شهاب ژانویه 2017 در 11:10

  سردردهای میگرنی می تواند نشانگر خطر بروز سکته مغزی و بيماری قلبی و لخته شدن خون در سر باشد.

 • لعیا ژانویه 2017 در 11:10

  تیمولول، توپیدامات، این داروها برای درمان فشار خون بالا و یا جلوگیری از تشنج نیز به کار می رود./ح

 • لیلی ژانویه 2017 در 11:11

  حدود 30 میلیون آمریکایی از سردرد میگرنی رنج می برند و شیوع آن در سن 25 تا 55 سالگی است هر چند که می تواند روی کودکان و نوجوانان نیز تاثیر بگذارد برای درمان میگرن دو راه اصلی وجود دارد یکی درمان سردرد میگرن حاد است که رخ داده است و به منظور کاهش شدت و طول مدت آن انجام می شود. دیگری درمان پیشگیرانه برای جلوگیری از رخ دادن سردرد و یا کاهش فراوانی و شدت سردرد است در حالی که یک سردرد میگرنی در حال رخ دادن است پایان دادن به آن و یا کاهش درد و دیگر علائم از اهمیت اولیه برخوردار است. توجه داشته باشید که سردرد میگرنی درمان ندارد. یک فرد که از سردرد میگرنی رنج می برد باید ماهیانه دو بار توسط پزشک تحت درمان با داروهای پیشگیرانه قرار گیرد تا به کاهش فرکانس، مدت و شدت سردرد کمک کند.

 • لعیا ژانویه 2017 در 11:11

  داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای سطح مغز را از مواد شیمیایی مانند سروتونین که می تواند سبب میگرن شود حفظ می کند.
  داروهای قلبی مانند مسدود کننده کانال کلسیم ( مخصوصاً وراپامیل ) ممکن است از میگرن و علائم اورای میگرن جلوگیری کند این داورها در درمان فشار خون و بیماریهای عروق کرونر قلب نیز استفاده می شود.
  بوتاکس سازمان غذا و داروی FDA آمریکا به تازگی برای درمان سردرد میگرنی بوتاکس را تایید کرده است و باید در عضلات پیشانی و گردن تزریق شود اگر این درمان موثر بود باید هر 12 هفته یکبار تکرار شود.
  داروی ضد تشنج مانند ( والپروات سدیم، گاباپنتین و توپیرابامات برای کاهش شدت سردرد میگرنی استفاده می شود ولی عوارض جانبی مانند ( ریزش مو، سرگیجه، تهوع و استفراغ ) دارد لذا زمانی از این دارو ها استفاده می شود که درمان های دیگر موثر نباشد.

 • mahsa ژانویه 2017 در 11:11

  استفاده به موقع از این داروها با شروع علائم کمک می کند تا از مقدار زیاد مصرف دارو در درد های آزار دهنده بکاهد.
  ضد دردهای OTC ملانند ( استامینوفن، ناپروکسن، آسپیرین، ایبوپروفن ) ترکیبی از ضد درد و کافئین هستند که در سردرد میگرنی موثر است.
  تریپتان ها در حملات میگرن استفاده می شود مانند ( سوماتریپتان ( imitrex ) آلموتریپتان ( Axert ) ریزاتریپتان ( Maxalt ) هستند که این دارو ها در کسانیکه علائم تهوع، حساسیت به نور یا صدا دارند بهترین درمان است.
  Midrin یک ترکیب دارویی از ( استامینوفن، dichloralphenazone و isometheptene ) می باشد که اگر در مراحل اولیه سردرد استفاده شود مانع از اتساع عروق خونی می شود.
  دگزامتازون یک کورتیکواستروئید است که در کنار داروهای دیگر اغلب برای کمک به کاهش درد استفاده می شود ولی به علت خطر سمیت استروئید ها باید به ندرت استفاده شود.
  مخدرها مانند ( کدئین ) در سردرد ها استفاده می شود ولی به علت اعتیاد آور بودن داروهای مخدر کمتر استفاده می شود.
  ارگات ها داروها ترکیبی ( ارگوتامین و کافئین ) هستند که در درمان سردرد میگرنی استفاده می شوند و از اتساع رگهای خونی که علت سردرد میگرن است جلوگیری می کنند.
  داروهای ضد تهوع برای بیمارانی که از حالت تهوع، استفراغ و ناراحتی معده رنج می برند استفاده می شود پزشک ممکن است از داروی ضد تهوع پروکلرپرازین ( Compazine ) و یا پرومتازین ( Phenergan ) برای جلوگیری از ناراحتی استفاده کند.

 • فاطمه ژانویه 2017 در 11:11

  استراحت و Relaxation ( شل کردن عضلات ) در حملات میگرنی که به یکباره شروع می شود موثر است.
  درمان با کمپرس سرد مانند قرار دادن یک بسته یخ یا ژل خنک کننده در سراسر پشت گردن و یا پیشانی به از بین بردن درد کمک می کند.
  خواب کم می تواند سبب شروع سردرد میگرنی شود لذا روزانه 6 – 8 ساعت بخوابید.
  طب سوزنی می تواند در سردرد میگرنی مفید باشد.
  تکنیک های ریلاکس در کاهش اضطراب و تنش های عصبی به شما کمک خواهد کرد.
  گل مینا ممکن است از تعداد دفعات سردرد میگرنی بکاهد. کارشناسان خوردن روزانه یک برگ از گل مینا را در پیشگیری از میگرن موثر می دانند. در آغاز سردرد میگرن نوشیدن هر نیم ساعت یکبار 5 – 10 قطره از تنتور گل مینا توصیه شده است.

 • فرهاد ژانویه 2017 در 11:12

  سلام .من ارتامین سی مصرف می کنم اما سردردم بهتر نمی شود چی کار کنم

 • رضوان ژانویه 2017 در 11:13

  سلام بر همه دوستان خوبی سلامتی مرسی از سایت خوبتان

 • یاسین ژانویه 2017 در 11:13

  یکی از راه های غیر دارویی درمان میگرن گذاشتن پیاز خام روی پیشانی هسته….
  ممنون از مطلب مفیدتون

 • ناشناس ژانویه 2017 در 11:13

  ممنونم. من واقعا درد میکشم.

 • فرانک ژانویه 2017 در 11:13

  خوب بود

 • لادن ژانویه 2017 در 11:14

  واقعا ازتون ممنونم شوهرم خیلی درد میکشه

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.