5 روش برای پیشگیری از ابتلاء به آلزایمر

5 روش برای پیشگیری از ابتلاء به آلزایمر

5 روش برای پیشگیری از ابتلاء به آلزایمر آلزایمر,بیماری آلزایمر,آلزایمر در بارداری,علائم آلزایمر,درمان آلزایمر,درمان آلزایمر با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان آلزایمر,آلزایمر را چگونه درمان کنیم,آلزایمر در کودکان,آلزایمر در بزرگسالان,آلزایمر در …

خواص و فواید تردمیل و لاغری سریع شکم و ران پا و صورت

خواص و فواید تردمیل و لاغری سریع شکم و ران پا و صورت

تردمیل تردمیل ،تردمیل و لاغری،تردمیل و لاغری شکم،تردمیل و لاغری سریع،تردمیل و لاغری ران،تردمیل و لاغری پا،تردمیل و لاغری صورت،تردمیل لاغری،تردمیل لاغری سریع،کار با تردمیل و لاغری،رابطه تردمیل و لاغری شاید برایتان …

علائم و علل و راه درمان و تشخیص سرطان صورت و فک چیست

علائم و علل و راه درمان و تشخیص سرطان صورت و فک چیست

سرطان صورت سرطان صورت ،سرطان صورتی،سرطان صورت و فک،کمپین سرطان صورتی،علائم سرطان صورت،سرطان استخوان صورت،روبان صورتی سرطان،سرطان غدد لنفاوی صورت،سرطان سینوس صورت،سرطان پوست روی صورت،کمپین پیشگیری از سرطان صورتی،علائم سرطان پوست صورت،علائم …

اضطراب و افسردگی

اضطراب و افسردگی , درمان اضطراب و افسردگی , کاهش اضطراب و افسردگی

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد به اضطراب و افسردگی می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

درمان اضطراب و افسردگی

اضطراب عبارت است از یک عامل ناشناخته و نا معلوم که موجب پریشانی فکر وگاه باعث بروز علائم احساس خطر از  جمله تپش قلب و رنگ پریدگی می شود.

در فرآیند اضطراب بر خلاف ترس طبیعی،  یک عامل حقیقی ترس آور یا  خطرناک یا آسیب رسان وجود ندارد بلکه فقط به طور خود کار و ناخود آگاه ذهن آدمی دچار احساس خطر می شود و  هر گاه ذهن در اثر تنش های روانی و استرس های عصبی و حوادث ناخوشایند و ناگواری که در زندگی مکررا برایمان رخ می دهد از  روال عادی خارج  شود و حساسیت بیش از حد به رخداد های آتی و احتمالی پیدا کند دچار اضطراب می شویم.

علل پیدایش اضطراب عوامل وراثتی، تجربه های تلخ سالهای گذشته و محیط نا آرام و عصبی است. اثرات مخرب آن بر تفکر باعث اختلال  در تمرکز حواس می شود، قدرت تصمیم گیری و اراده را از انسان سلب می کند، او را بدبین  می سازد  و باعث می شود که انسان دیگر فرد مثمر ثمرو سودمندی نباشد یا  بیش از حد به برخی چیز ها می پردازد (حالت وسواس) یا عملکرد اجتماعی و شغلی فرد مختل می شود یا بیش از اندازه به امور مهم بی توجه می شود (حالت بی تفاوتی)، دچار کاهش اعتماد به نفس  به خود می شود،احساس ترس فراگیر وجود او را می گیرد که می تواند به خاطر ترس نسبت به خطرها، دردها و امراض جسمانی  مختلف باشد.

کسانی که توان کنترل خود را ندارند شدیدا” عصبانی  می شوند و احساس  تسلیم و ناتوانی می کنند و قدرت مقابله با مشکلات یا بیماری ها را در خود نمی بینند همچنین جسم قادر نیست تا آرامش خود را حفظ کند و خواب راحتی داشته باشد و احساس خستگی، کوفتگی و ضعف جسمانی می کند و  عصبی و بر انگیخته است و بی دلیل عصبانی می شود. سردرد، درد قفسه سینه، درد پا یا درد دست، درد شکم و سو ء هاضمه و کم اشتهایی یا پر اشتهایی هم به سراغ فرد می آیند.

کاهش اضطراب و افسردگی

روانشناسان پی بردند که علائم افسردگی و اضطراب با هم همپوشانی دارند. تحقیقات جدید نشان می‌دهند پنج نوع افسردگی و اضطراب متفاوت وجود دارد که عبارتند از: تنش، اضطراب تحریکی، اضطراب عمومی، انهدونیا (فقدان احساس لذت) و مالیخولیا. هر کدام از این انواع دارای نشانه‌ها و اثرات خاص روی مغز هستند.

در بیماری افسردگی که مخفف  DD (bisorber Dysthamic) است  فرد همواره در حالت دلسردی، غم، دلتنگی و ناامیدی به سر می برد نوع افکار و احساسات و رفتاری که همراه آن است تماما” از نشانه های این بیماری می باشد البته برخی از مردم بیش از دیگران مستعد افسرده شدن هستند و دلایل مشخصی نیز برای آن وجود دارد.

بیماری افسردگی قابل درمان است و کسانی که دچار آن هستند کاملا” بهبود خواهند یافت. این بیماری اغلب پس از دست دادن عزیزی، شغلی، موقعیتی یا سایر بحران های زندگی که ضربه روحی شدیدی به فرد وارد آمده باشد بروز می کند. علائم این بیماری عبارتند از: غمگین یا تحریک پذیر بودن، احساس تاسف به  حال خود،  بی حالی، کسلی، احساس درماندگی که زندگی فرد را مشکل می سازد.

اضطراب و افسردگی , درمان اضطراب و افسردگی , کاهش اضطراب و افسردگی

احساس پوچی ، آرزوی مرگ ، بی‌خوابی ، سحرخیز بودن در عین کم‌ خوابی ،یأس، دل‌ مردگی، انزوا و  خستگی مفرط و فقدان انرژی،نمونه‌هایی از مختصات و نشانه‌های افسردگی به شمار می‌رود.

علائم اضطراب و افسردگی

ورزش های استرس محور ورزش هایی هستند که اضطراب و افسردگی را کاهش می دهند. همه ورزش ها نوعی فشار و استرس روی بدن هستند. بنابراین بدن خودش را با این استرس وفق می دهد در نتیجه هورمون های استرس را کاهش می دهند. با این ورزش ها در طول زمان هورمون های استرس کاهش پیدا کرده و تعادل هورمونی بدن تقویت می شود.

برای این کار باید ورزش های سنتی را کنار گذاشته و ورزهای انعطافی انجام دهید. این ورزش ها هم با تمرین های سنتی متفاوت هستند و هم کوتاه تر در زمان های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ دقیقه ای. این تمرین ها به بدن فرصت می دهند تا خودش را با استرس ورزش وفق داده و هورمون های استرس بدن را تخلیه کند.

غذاهایی که می خوریم دائما روی هورمون ها، انتقال دهنده های عصبی و سیستم عصبی تاثیر می گذارند. این ۳ سیستم در واقع ۳ نیروی بدن هستند که قادرند با عملکرد درست توازن هورمونی بدن را متعادل کنند. برای این که بتوان با عملکرد  درست این ۳ نیرو نشانه های افسردگی و اضطراب را از بین برد باید غذاهای روحیه بخش مصرف کرد و قانون اجتناب از غذاهای محرک منفی را رعایت کرد.
این ها غذاهایی هستند که ۳ نیروی بدن را مهار کرده و در تعادل هورمونی بدن تاثیری منفی می گذارد.بعضی از این غذاها بسیار معروف هستند: کربوهیدرات ساده و شکر در قند خون بالا و پایین ایجاد می کند و این باعث می شود هورمون های استرس بدن افزایش پیدا کند. غذاهای پردازش شده نیز روی این ۳ نیرو فشار وارد می کنند و مانع عملکرده صحیح آن ها می شوند.

اضطراب و افسردگی , درمان اضطراب و افسردگی , کاهش اضطراب و افسردگی

یکی از راه های درمان اضطراب تمرکز و تلقین است. تمرکز و تلقین مانند یوگا، حالت آرمیدگی، مدی تیشن، خود هیپنوتیزم و… همگی یک چیزرا می گویند. برنامه های خودتلقینی در تقویت استعداد و تمرکز دقت وتقویت حافظه  افزایش تحرک نیروهای نفسانی، متعادل کردن هیجانها و احساسات ناخوشایند مثل انواع اضطراب ها وتحریک پذیری های عصبی است.

درمان افسردگی

به غذاهای راحت مانند فست فودها اجازه ندهید عادات غذایی شما را از تعادل خارج کند. دکتر Braslow می گوید اضطراب و افسردگی اغلب باعث گرایش و اشتیاق به کربوهیدرات ها می گردد.

مصرف پروتئین به همراه مقداری از چربی های خوب می تواند باعث احساس رضایت و آرامش بیشتری در شما شود،و نصف بشقاب خود را با میوه ها و سبزیجات پر کنید. مصرف شکر، کافئین و الکل را محدود یا ترجیحا ار آنها اجتناب کنید.

روابط قوی به شما کمک می کنند احساس بهتری داشته باشید. همراه خانواده و دوستان باشید و به آنها اجازه دهید بدانند که در حال گذراندن چه چیزی هستید تا بتوانند شما را تشویق کنند.

همچنین شما می توانید عضوِ گروه های حمایتی شوید، جایی که شما کسانی را ملاقات می کنید که در حال گذراندن چیزی مشابهِ مورد شما می باشند.تمرکز خود را بر روی چیزی سازنده و سودمند بگذارید. نقاط قوت خود را کشف و بازیابی کنید.

اگر شما  استعداد در چیزی یا علاقه ای به چیزی داشته اید و آن را مدتیست فراموش کرده اید یا از دست داده اید،  دوباره سرگرمه آن شوید. دکتر Braslow پیشنهاد می کند شعر گفتن، آواز خواندن، عکاسی و یا طراحی را امتحان کنید.

اضطراب و افسردگی , درمان اضطراب و افسردگی , کاهش اضطراب و افسردگی

بر آورده شدن خواسته و آرزوها زمینه ای (آرزوهای مثبت) که در رفع بیماریهای اضطراب، افسردگی، وسواس، نگرانیها، بی خوابیها، بی قراری ها، موثر است و هم چنین در رفع بیماری های جسمی از قبیل پادردها، کمردرد ها و سردردها و میگرنها، و حتی درمان سرطانها.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 6 شهریور 1398
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.