انواع بهترین پماد سوختگی تتراسایکلین و عوارض آن

انواع بهترین پماد سوختگی تتراسایکلین و عوارض آن

پماد سوختگی پماد سوختگی ,پماد سوختگی آلفا,پماد سوختگی تتراسایکلین,پماد سوختگی پای بچه,پماد سوختگی به انگلیسی,پماد سوختگی سیلور,پماد سوختگی مینو,پماد سوختگی بچه توضیحاتی در مورد پماد سوختگی سوختگی از مشکلات بسیار ناخوشایندی است …

موثرترین روش درمان اسهال و استفراغ در کودکان و نوزادان

موثرترین روش درمان اسهال و استفراغ در کودکان و نوزادان

موثرترین روش درمان اسهال و استفراغ در کودکان و نوزادان موثرترین روش درمان اسهال و استفراغ در کودکان و نوزادان در سایت جسارت درمان اسهال و استفراغ در کودکان ، درمان اسهال …

عوارض و موارد مصرف قرص فنازومکس 100 چیست

عوارض و موارد مصرف قرص فنازومکس 100 چیست

قرص فنازومکس قرص فنازومکس ,قرص فنازومکس 100,قرص فنازومکس چیست,قرص فنازومکس برای چی خوبه,قرص فنازومکس 100 برای چیست,قرص فنازومکس برای چیست,قرص فنازومکس 100 میلی گرم – توضیحاتی در مورد قرص فنازومکس قرص فنازومکس …

طبیعی‌ترین راه‌ها برای آنکه خستگی خانه‌داری را از تن بیرون کنید

خستگی,بيماري خستگی,خستگی در بارداري,علائم خستگی,درمان خستگی,درمان خستگی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان خستگی,خستگی را چگونه درمان کنيم,خستگی در کودکان,خستگی در بزرگسالان,خستگی در نوزادان,خستگی در بهار,خستگی در تابستان,خستگی در پاييز,خستگی در زمستان,آشنايي با خستگی,همه چيز در مورد خستگی,خستگی واگيردار است,خستگی و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان خستگی

اسپاسم, ماساژدرمانی

به گزارش بی اس ام اس خستگی، اسپاسم‌ها و گرفتگی عضلانی و کوفتگی، ازجمله شایع‌ترین عوارض ناشی از فعالیت‌ها و کار روزانه بی‌وقفه است. امروزه بسیاری از خانم‌ها به دلایل مختلف ازجمله شرایط اقتصادی مجبورند همپای همسرشان در فعالیت‌های اقتصادی شرکت کنند و به این ترتیب، بخشی از بار اقتصادی خانواده خود را به دوش بگیرند. این افراد در عین حال، مسئولیت‌ها و وظایفی نیز در منزل دارند که رسیدگی به آنها انرژی باقیمانده‌شان را صرف خود می‌کند.درنتیجه این افراد پس از مدتی احساس می‌کنند که سرزندگی و شادابی خود را از دست داده‌اند و روز به روز با کاهش توان جسمی نیز روبه‌رو می‌شوند. یکی از ساده‌ترین، کاربردی‌ترین و کم‌دردسرترین روش‌ها برای دوری از این شرایط و افزایش توان و روحیه برای مقابله با مشکلات، استفاده از تکنیک‌ها و متدهای ماساژ درمانی است. این تکنیک‌ها زمانی تاثیرگذاری بیشتری دارند که از آنها در کنار شیوه آروماتراپی استفاده کنید.

اسپاسم‌ را تخلیه کنید
برای تخلیه اسپاسم‌ها و انقباض‌های ناشی از کار روزانه در همان حالتی که روی زمین به پشت دراز کشیدید یا روی صندلی نشسته‌اید، با مشت بسته به عضلات شانه و کتف ضربه بزنید. مراقب باشید که این ضربه نباید خیلی محکم یا خیلی آرام و نامحسوس باشد؛ به این ترتیب پس از آنکه عضلات را گرم و آرام کردید با کمک این ضربه‌ها خستگی و اسپاسم‌ را از بدنتان دور می‌کنید. این تکنیک به ویژه پس از گردگیری و جاروکشیدن خانه با جاروبرقی بسیار موثر است.نکته:با کمک شمع‌های آروماتراپی که رایحه طبیعی میوه‌ها و طبیعت را دارند نتیجه بهتری از تکنیک‌های ماساژدرمانی می‌گیرید.

خستگی شانه‌ها را به در کنید
برای از بین رفتن خستگی شانه‌ها باید از پشت گوش‌ها شروع کنید؛ برای این منظور کافی است با کمک سرانگشتان‌تان عضلات پشت گوش را ماساژ داده و آرام آرام به سمت شانه حرکت کرده و به کمک فشار سرانگشت‌ها عضلات و ماهیچه‌های شانه را ماساژ دهید و پس از آن، همین تکنیک را تا عضلات آرنج، ساعد و کف دست ادامه دهید. برای ماساژ عضلات پشت گوش، گردن و شانه می‌توانید از فشار سرانگشتان به صورت دورانی استفاده کنید و برای تخلیه خستگی و انرژی‌های منفی از عضلات شانه و ساعد از فشار انگشتان دست کمک بگیرید.

چگونه خودمان را ماساژ دهیم؟
کافی است هر روز 20 دقیقه از زمان‌تان را به این کار اختصاص دهید. برای اجرای این تکنیک‌ها تنها کافی است لباسی سبک و نازک به تن داشته باشید. این تکنیک‌ها را می‌توانید به صورت نشسته روی صندلی یا در حالتی که به پشت دراز کشیدید، انجام دهید.

انرژی‌ پاها را تقویت کنید
برای کاهش میزان خستگی و افزایش میزان انرژی برای پرداختن به ادامه برنامه‌ها و کارهای خانه، کافی است همان‌طور که روی صندلی نشسته‌اید مانند تصویر، یک پا را روی پای دیگر قرار دهید و با کمک انگشت شست برای ماساژ دادن نقاط مختلف کف پا اقدام کنید. اگر حالت درازکش را برای اجرای تکنیک‌ها انتخاب کردید، باید به حالت نشسته درآیید و یک پا را روی پای دیگر قرار دهید تا بتوانید به راحتی تمامی نقاط کف پا و عضلات ساق و ران را با کمک انگشت شست ماساژ دهید. در این حالت می‌توانید از ماساژ فشاری یا ماساژ دورانی بهره بگیرید که به ترتیب، با فشار دادن انگشت و چرخاندن انگشت روی یک نقطه انجام می‌شود.

خستگی دست‌ها را کاهش دهید
برای ماساژ دست‌ کافی است دست‌هایتان را ریلکس و آرام کنید و با کمک فشار سرانگشتان‌تان برای تقویت و کاهش اسپاسم‌‌ها و انقباض‌های ناشی از کار اقدام کنید. بهترین روش برای اجرای تکنیک‌های ماساژ آن است که عضلات دست را از آرنج به سمت سرانگشتان دست ماساژ دهید؛ به این ترتیب با اجرای این تکنیک می‌توانید خستگی را از سرانگشتان دستتان به خارج از بدن هدایت کنید.

عضلات شکم را تقویت کنید
برای اجرای آخرین مرحله ماساژ به پشت دراز بکشید و با کمک هر دو دست، عضلات شکم خود را ماساژ دهید. حتی می‌توانید روی زمین به پهلو دراز بکشید و با کمک فشار انگشت شست و 4 انگشت دیگر خستگی و انقباض‌ را از  عضلات خسته پهلو و شکم دور کنید.با کمک فشار انگشت شست و 4 انگشت دیگر خستگی و انقباض‌ را از  عضلات خسته پهلو و شکم دور کنید.

با رزماری اسپاسم را مهار کنید
برای تهیه این روغن بهتر است یکی از روغن‌های رزماری، هل یا ریحان را انتخاب کرده و 10 قطره از آن را با 5 قطره از روغن یا عصاره پرتقال مخلوط کنید. انتخاب هر یک از این روغن‌ها بسته به تمایل و علاقه‌تان به عطر و رایحه این روغن‌ها دارد. پس از مخلوط کردن این روغن‌ها می‌توانید از آن برای ماساژ عضلات صورت، گردن و سایرنقاط بدن کمک بگیرید. این روغن‌ها به جهت خواص ویژه‌ای که در خود دارند کمک می‌کنند که علاوه بر تخلیه خستگی و اسپاسم‌های عصبی، انرژی سرشاری نیز به بدن منتقل شود.

20 دقیقه در این آب بخوابید
قرار گرفتن عضلات خسته و منقبض بدن درون این آب، کمک می‌کند تا عضلات به مرور از حالت انقباض و اسپاسم خارج شده و انرژی سرشاری را جذب خود کنند.یکی دیگر از شیوه‌هایی که برای رفع خستگی پس از ساعت‌ها کار روزانه به خانم‌های خانه‌دار توصیه می‌شود، حمام کردن با روغن‌ها و عصاره‌های آروماتراپی است. برای این کار لازم است 10 قطره از روغن یا عصاره ریحان را با برابر آن عصاره یا اسانس نارنج درون آب ولرم وان ریخته و آن را خوب مخلوط کرده و برای 20 دقیقه درون این آب قرار بگیرید. قرار گرفتن عضلات خسته و منقبض بدن درون این آب، کمک می‌کند تا عضلات به مرور از حالت انقباض و اسپاسم خارج شده و انرژی سرشاری را جذب خود کنند. علاوه بر این خانم‌های خانه‌دار می‌توانند با تهیه شمع‌های آروماتراپی که رایحه طبیعی میوه‌ها و گیاهان طبیعی را دارد از آنها در فضای حمام استفاده کرده و با استشمام این رایحه تاثیر بیشتری را از این داروهای طبیعی دریافت کنند.

اسپاسم, ماساژدرمانی

مدیتیشن و تمرکز را فراموش نکنید
بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند که با شیوه‌ای راحت‌تر و کم‌دردسرتر خستگی‌ها را از تن بیرون کنند و دوباره مشغول کارهای روزانه خود شوند. در این حالت، راه حل دیگری برای این گروه وجود دارد که ساده‌تر از سایر روش‌هاست. این افراد می‌توانند به مدت 15 دقیقه به صورت نشسته با کمک تکنیک‌های مدیتیشن و همچنین با استفاده از رایحه عطرهای آروماتراپی اسپاسم‌ها و خستگی‌های عضلانی را از بدن خود دور کنند. برای انجام دادن این شیوه  تنها به یک صندلی، یک ساعت و عصاره روغن نارنج یا پرتقال احتیاج داریم.در این حالت به راحتی روی صندلی بنشینید. باید دقت داشته باشید که کمر و ستون فقرات شما صاف و بدون خمیدگی باشد. بهتر است پیش از نشستن ازیک کوسن یا بالش کوچک استفاده کنید تا فضای نرم‌تر و مناسب‌تری را برای خود آماده کنید.بهتر است روغن‌ها را درون ظرفی که با کمک شمع یا شعله‌ای بسیار کوچک گرم نگه داشته می‌شود، بریزید. حرارت کمک می‌کند تا رایحه نارنج یا پرتقال بهتر در فضا حس شود.در این حالت ساعت را روی 15 دقیقه کوک کنید. عصاره نارنج یا پرتقال را روی میز مقابل قرار دهید. سپس خیلی راحت روی صندلی بنشینید. دست‌ها را روی زانوها قرار داده و چشم‌ها را ببندید و ساعت، زمان، برنامه‌ها و کارهای پیش رو را فراموش کنید. سعی کنید با دقت و منظم عملیات دم و بازدم تنفس را انجام دهید و با آرامش نفس بکشید.در این حالت روی تنفس خود تمرکز کنید. روی دم و باز دم و نظم آن دقت کرده و سعی کنید با یک روند دم و بازدم را انجام دهید و تغییری در روند آن ایجاد نکنید.در این مرحله تک‌تک اعضای بدن شما با این ریتم به مدیتیشن می‌پردازد و انقباضات خود را به مرور از دست می‌دهد. در این حالت شما با کمک مدیتیشن و رایحه نارنج یا پرتقال کمک زیادی به تخلیه استرس‌ها، تنش‌ها و خستگی روزمره خود می‌کنید.پس از آنکه 15 دقیقه تمام شد و ساعت زنگ زد، به آرامی پلک‌ها را باز کنید و چند دقیقه به خود اجازه دهید تا بدنتان از حالت مدیتیشن و ریلکسی خارج شود. پس از آن با نشاط و پرانرژی به ادامه فعالیت‌هایتان بپردازید.
منبع:salamatnews.com

طبیعی‌ترین راه‌ها برای آنکه خستگی خانه‌داری را از تن بیرون کنید

آخرین بروز رسانی در : جمعه 9 بهمن 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.