کیسه‌ی صفرا و بیماری‌های آن

کیسه‌ی صفرا و بیماری‌های آن

کیسه‌ی صفرا و بیماری‌های آن بیماری کیسه صفرا,بيماري بیماری کیسه صفرا,بیماری کیسه صفرا در بارداري,علائم بیماری کیسه صفرا,درمان بیماری کیسه صفرا,درمان بیماری کیسه صفرا با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان بیماری …

همه چیز درباره زخم بستر

همه چیز درباره زخم بستر

همه چیز درباره زخم بستر زخم بستر,بیماری زخم بستر,زخم بستر در بارداری,علائم زخم بستر,درمان زخم بستر,درمان زخم بستر با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان زخم بستر,زخم بستر را چگونه درمان کنیم,زخم …

درمان ناراحتی ریوی را با این گل

درمان ناراحتی ریوی را با این گل

درمان ناراحتی ریوی را با این گل خواص ماهور,فواید ماهور,ماهور درمانی,خاصیت ماهور,خواص ماهور درمانی,خواص ماهور برای پوست,خواص ماهور برای مو,خواص ماهور برای جوانی,خواص ماهور برای بارداری,خواص خوردن ماهور,فواید ماهور خام,فواید ماهور پخته

پیشگیری از مشکلات دهانی دندانی

مشکلات دهانی دندانی,بیماری مشکلات دهانی دندانی,مشکلات دهانی دندانی در بارداری,علائم مشکلات دهانی دندانی,درمان مشکلات دهانی دندانی,درمان مشکلات دهانی دندانی با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان مشکلات دهانی دندانی,مشکلات دهانی دندانی را چگونه درمان کنیم,مشکلات دهانی دندانی در کودکان,مشکلات دهانی دندانی در بزرگسالان,مشکلات دهانی دندانی در نوزادان,مشکلات دهانی دندانی در بهار,مشکلات دهانی دندانی در تابستان,مشکلات دهانی دندانی در پاییز,مشکلات دهانی دندانی در زمستان,آشنایی با مشکلات دهانی دندانی,همه چیز در مورد مشکلات دهانی دندانی,مشکلات دهانی دندانی واگیردار است,مشکلات دهانی دندانی و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان مشکلات دهانی دندانی

دندان های,دهان ودندان,بهداشت دهان و دندان,روش مسواک زدن

به گزارش بی اس ام اس : توضیحاتی را که برای هر سئوال این تست نوشته شده بخوانید. سپس می توانید دربارۀ بهداشت دهان و دندان، و پیشگیری از بیماری های مرتبط، با فرزندان تان بحث کنید.

۱) مسواک زدن دندان ها، چه قدر باید طول بکشد؟

۱.۳۰ ثانیه. (۰)

۲.۲ دقیقه. (۱)

۳.۳ دقیقه. (۰)

۲ دقیقه حداقل زمانی است که بچه ها و بزرگترها باید به مسواک زدن اختصاص دهند. با این حال، ۳ دقیقه بهتر است. می توانید از یک ساعت شنی (سه دقیقه ای) کمک بگیرید تا گذشت ۳ دقیقه به وضوح دیده شود.

۲) پوسیدگی های دندانی می توانند گسترش یابند:

۱.فقط در دندان های دائمی. (۰)

۲.فقط در دندان های شیری. (۰)

۳.هم در دندان های دائمی و هم در دندان های شیری. (۱)

پوسیدگی های دندانی به علت حمله های باکتریایی ایجاد می شوند. و این در حالی است که باکتری ها بین دندان های شیری و دندان های دائمی تفاوتی نمی گذارند و هیچ کدام را بر دیگری ترجیح نمی دهند.

۳) مسواک زدن قبل از خواب ضروری و حتمی است. و بعد از آن، ……. ممنوع نیست.

۱.نوشیدن آب. (۱)

۲.نوشیدن مایعات شیرین (سودا، شربت). (۰)

۳. نوشیدن جوشیده های بدون شکر. (۰)

مصرف قندها و تمام موادغذایی دیگر بعد از شستن دندان ها ممنوع است زیرا باکتری ها از قند و باقی ماندۀ مواد غذایی برای رشد کردن استفاده می کنند، و این رشد کردن عاملی می شود برای ایجاد پوسیدگی.

دندان های,دهان ودندان,بهداشت دهان و دندان,روش مسواک زدن

۴) هرکس باید خمیردندان خودش را داشته باشد! چرا؟

۱.خمیردندان های بچه ها خوش طعم تر از خمیردندان های بزرگتر هاست. (۰)

۲.غلظت فلور باید بر اساس سن، متفاوت باشد. (۱)

۳.خمیردندان بچه ها، لباس ها را لک نمی کند. (۰)

نیاز به فلور بر اساس سن فرق می کند. بنابراین لازم است که در هر سنی، خمیردندان مناسب با آن سن استفاده شود.

۵) حداقل، هر چه مدت باید به دندانپزشک مراجعه کرد؟

۱.هر سال. (۱)

۲.هر دو سال. (۰)

۳.متناسب با سن، فرق می کند. (۰)

در هر سنی، حداقل سالی یک بار باید به دندانپزشک مراجعه کرد. در صورت نیاز به مراقبت یا احتمال وجود خطری خاص، بهتر است که چندین بار در سال به پزشک مراجعه شود.

۶) پوسیدگی های دندان به علت …. هستند:

۱. باکتری ها. (۱)

۲. ویروس ها. (۰)

۳. قارچ ها. (۰)

باکتری ها به طور ویژه ای به قندها علاقه دارند، یعنی آنها با حضور قند، بیشتر رشد می کنند. به همین علت است که توصیه می شود از خوردن بیش از حد قندها خودداری کنید و بعد از خورد چیزهای شیرین، مسواک بزنید.

۷) مسواک باید هر … عوض شود:

۱.هر سال. (۰)

۲.هر ماه. (۰)

۳.هر ۲ تا ۳ ماه. (۱)

توصیه می شود که مسواک هر ۲ تا ۳ ماه یک بار عوض شود. اگر دوست دارید، می توانید زودتر این کار را انجام دهید، خصوصاً زمانی که پرزهای مسواک کمی زودتر می شکند. اما عوض کردن مسواک، یک بار در سال به هیچ وجه توصیه نمی شود.

۸) فلور:

۱. باعث رشد دندان های دائمی می شود. (۰)

۲.از مینای دندان محافظت می کند. (۱)

۳.از لثه ها محافظت می کند. (۰)

فلور برای هر سنی لازم است زیرا این ماده از مینای دندان محافظت می کند. به همین علت است که تمام خمیردندان ها حاوی مقادیر کم یا زیاد فلور هستند.

منبع:seemorgh.com

پیشگیری از مشکلات دهانی دندانی

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 4 بهمن 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.