نکات مهم پس از انجام زالو درمانی صورت همراه عوارض و خواص

نکات مهم پس از انجام زالو درمانی صورت همراه عوارض و خواص

زالو درمانی,زالو درمانی صورت,زالو درمانی چیست,زالو درمانی برای واریس پا,زالو درمانی در اصفهان,زالو درمانی برای ریزش مو,زالو درمانی پشت گوش,زالو درمانی تبریز,زالو درمانی چشم,زالو درمانی به انگلیسی,زالو درمانی+جوش صورت,زالو درمانی برای صورت,زالو درمانی پوست صورت,زالو درمانی لک صورت,زالو درمانی برای جوش صورت,زالو درمانی برای جوش صورت,زالو درمانی و لک صورت,زالو درمانی برای چروک صورت,زالو درمانی برای لک صورت,زالو درمانی چیست,فواید زالو درمانی چیست,خواص زالو درمانی چیست,زالو درمانی برای چیست,عوارض زالو درمانی چیست,زالو درمانی بیضه چیست,خطرات زالو درمانی چیست,زالو درمانی واریس پا,مراکز زالو درمانی در اصفهان,ادرس زالو درمانی در اصفهان,زالو درمانی اصفهان,زالو درمانی اصفهان,مرکز زالو درمانی در اصفهان,مراکز معتبر زالو درمانی در اصفهان,آدرس مراکز زالو درمانی در اصفهان,آدرس مرکز زالو درمانی در اصفهان,زالو درمانی ریزش مو,زالو درمانی و ریزش مو,زالو برای درمان ریزش مو,خواص زالو درمانی برای ریزش مو,زالو درمان ریزش مو,زالو درمانی در ریزش مو,زالو و درمان ریزش مو,زالو در درمان ریزش مو,فواید زالو درمانی پشت گوش,زالو درمانی در پشت گوش,زالو درمانی از پشت گوش,فواید زالو درمانی در پشت گوش,زالو درمانی در تبریز,مرکز زالو درمانی در تبریز,کلینیک زالو درمانی در تبریز,آدرس زالو درمانی در تبریز,مراکز زالو درمانی تبریز,مرکز زالو درمانی تبریز,زالو درمانی برای چشم,زالو درمانی برای سیاهی دور چشم,زالو درمانی برای کبودی دور چشم,زالو درمانی دور چشم,زالو درمانی و چشم,زالو درمانی برای چشم دیابتی,زالو درمانی زیر چشم,زالو درمانی در چشم,زالو درمانی فشار چشم

زالو درمانی , زالو درمانی صورت , زالو درمانی چیست , زالو درمانی برای واریس پا

در این مطلب از سایت جسارت با نکات مهم پس از انجام زالو درمانی صورت همراه عوارض و خواص بیشتر آشنا شوید . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد .

 زالو درمانی به روشی سنتی – طبیعی گفته می‌شود که در آن از یک گونه کرم حلقوی (annelid) برای خروج خون اضافی و فاسد که در نزدیکی پوست انسان و حیوانات استفاده می‌شود

زالو درمانی

اطلاعاتی در باره زآلو درمانی و مواظبت های بعد از زالو درمانی را در سایت جسارت مطالعه کنید .به یاد داشته باشید که پیش از انجام زالو درمانی تست کم خونی را حتما انجام داده باشید .  ۱– تا ۴٨ ساعت موضع زالو درمانی با آب معمولی تماس نداشته باشد.  ٢ – موضع زالوھا به طور طبیعی ٨ تا ١۶ ساعت خونریزی دارد و در صورت خونریزی عادی و ملایم نگران نباشید.  تحرک کمتر و حالت دراز کش سبب کاھش خونریزی می گردد . پس از ١٢ ساعت در صورت ادامه خونریزی به پزشک مراجعه کنید یا با مطب تماس بگیرید.  ٢۴ ساعت پس از زالو درمانی پانسمان را باز کنید و در صورت خونریزی ضماد گیاھی انعقاد را روی موضع– ٣بریزید و مجددا پانسمان کنید و برای رفع سریع جای نیش زالو از روغن بادام تلخ روی موضع استفاده کنید. 

زالو درمانی , زالو درمانی صورت , زالو درمانی چیست , زالو درمانی برای واریس پا

در این روش به خاطر وجود آنزیم‌های ترشحی توسط زالو، خواص دیگری نیز مانند رقیق کردن خون، از بین بردن گرفتگی‌های عروقی، کمک به بهبود زخم‌ها، پیوند اعضا و غیره وجود دارد.

زالو درمانی صورت

۴ – گاه خارش موضعی زالو پس از ٢۴ ساعت شروع می شود و گاھی تا یک ھفته ادامه دارد و در صورت خارش محدود از روغن بنفشه یا روغن گشنیز یا روغن کافور استفاده کنید و در موضع زالو استعمال کنید . در موارد خارش شدید به مطب مراجعه کنید. البته خارش ھا معمولا از حساسیت حاصل می شود که توصیه می کنیم ازفرد زالو درمان بخواھید روی موضع نیش زالو بادکش بگذارد و و نیز پس از زالو درمانی از دم کرده و جوشانده ھای ضد حساسیت مانند شوید و گشنیز و مرزنجوش که با ھم جوشانده اید میل نمائید . و البته پختن گشنیز با شش گوسفند و جو , غذای ضد حساسیت خوبی در کنار سایر روش ھای ضد حساسیت می باشد .  ۵ – پس از زالو درمانی تا ٢۴ ساعت مقاربت جنسی نداشته باشید.  ۶ – پس از زالو درمانی استراحت فیزیکی و بدنی و حتی استراحت فکری (پرھیز از تنش , مطالعه , تلویزیون ,مھمانی یا … ) توصیه می شود. (حدود ٨ ساعت ) 

زالو درمانی , زالو درمانی صورت , زالو درمانی چیست , زالو درمانی برای واریس پا

زالو درمانی مطابق با شواهد تاریخی دارای سابقه چندین هزار ساله است که مطابق با آخرین تحقیقات آثار زالو درمانی به بیش از 2500 سال قبل می‌رسد

زالو درمانی چیست

٧ – تا ٢۴ ساعت نمک , تخم مرغ , ماھی و ترشی جات و به طور کل سردی جات مصرف نشود.  ۷۹  ٨ – تماس سرما و آب سرد با موضع زالو سبب خارش شدید و تورم می گردد.(به ویژه در پائیز و زمستان)  ٩ – به طور کلی غذاھا و ادویه و میوه ھای بسیار گرم و بسیار سرد پس از زالو درمانی ممنوع و مضر می باشد.و بیش تر از غذاھای معتدل نظیر کرفس , جو , آبگوشت , گلابی , شیر برنج , قیمه , سیب , سوپ جو , سکنجبین , سرکه شیره و … باید استفاده کرد . البته شربت گلاب با عسل یا آب انار بعد از زالو درمانی خیلی مفید است .  ١٠ – مصرف غذاھای سنگین , مقوی و چرب (مانند دل , جگر , قلوه و…) و پرخوری پس از زالو درمانی بسیار ضرر دارد.چون این مواد مولد خون غلیظ و کثیف ھستند و اثر زالو درمانی را به شدت کاھش می دھد.  ١١ – پس از زالو درمانی حتی المقدور کم تر سرپا بایستید و پیاده روی کم تر داشته باشید.  ١٢ – خواب پس از زالو درمانی تا ۶ ساعت ممنوع است .به علت مزاج سرد خواب . 

زالو درمانی , زالو درمانی صورت , زالو درمانی چیست , زالو درمانی برای واریس پا

زالو از لحاظ مزاجی، دارای مزاج سرد و خشک است و حکمای بنام ایران زمین دراین رابطه معتقد بوده‌اند که بهترین افراد برای درمان با روش زالو درمانی افرای هستند که مزاجشان گرم و تر و یا در اصطلاح دموی مزاج ها هستند و بدترین افراد برای زالو درمانی افراد سرد و خشک هستند که در اصطلاح معروف به سوداوی مزاجان هستند.

زالو درمانی برای واریس پا

١٣ مصرف غذاھای شور و حمام گرم پس از زالو درمانی جایز نیست( ھر ٨ ساعت یک لیوان شربت عسل تا ٣ روز )مصرف شربت عسل , آب انار و گلاب , مالت جو ,و شربت زعفران و بیدمشک پس از زالو درمانی مفید است  ١۴ – ندرتا پس از زالو درمانی عوارضی نظیر تب و تپش قلب , ازدیاد فشار خون , اضطراب , سردرد , سردی و لرزش بدن , رنگ پریدگی , تھوع و … پیش می آید که طبیب شما را راھنمایی خواھد کرد. (این عوارض موقت و مقطعی بوده و جای نگرانی ندارد)  ١۵ – تا بیست و چھار ساعت پس از زالودرمانی مصرف تخم مرغ وغذاھای حاوی تخم مرغ ممنوع است.  ١۶ – غذاھای بسیار تند و تیز وبسیار ترش و بسیار شیرین تا بیست و چھار ساعت ممنوع است.(ادویه وکتلت و…).  ١٧ – در صورت عطش وخشکی دھان پس از زالودرمانی ماء الشعیر وشکر سرخ ھر ھشت ساعت میل شود.  ١٨ – جھت جبران خون از دست رفته ۵شب ھر شب یک سیخ گوشت گوسفند کباب شده (بدون نان و برنج)خالی میل نمایید (بجای شام)با سماق ولیمو ترش وعسل میل شود کاملتر خواھد بود. شیره انگور نیز استفاده شود. 

زالو درمانی , زالو درمانی صورت , زالو درمانی چیست , زالو درمانی برای واریس پا

اید افراد جامعه در نظر داشته باشند که بنابر تقسیم بندی مزاجی که در کتب طب سنتی ذکر شده است یعنی 9 طیف مزاج که عبارتند از چهار مزاج مفرد یعنی مزاج گرم، سرد، خشک، تر،

زالو درمانی در اصفهان

١٩ – زالو ھا وقتی از خونخواری سیر شوند خود به خود منطقه را رھا می کنند باید صبر کرد تا مقداری خونریزی ادامه یابد.  ٢٠ – به توصیه ی اغلب اطبای سنتی بھتر است با بادکش کردن موضع زالو درمانی مقدار بیشتری خون و مواد مضر را بیرون کشید.  ٢١ – محل را با یک ماده ضدعفونی کننده مانند صاف شده دم کرده آویشن یا آب جوشیده ولرم شستشو داده , تمییز می کنیم و سپس پودر زردچوبه , خاکستر باقلا و… روی محل خونریزی (نیش زالوھا) می ریزیم .  ٢٢ – خونریزی بعد از افتادن زالوھا نقش مھمی در بیرون راندن کثافات خون دارد . بنابراین توصیه می کنیم که مانع ادامه خونریزی نشوید و ھیچ نوع نگرانی به خود راه ندھید چرا که پس از گردش آب دھان زالو در داخل رگ ھای بدن و حل کردن غلظت ھا و رسوبات دیواره ی رگھا , خون آلوده ی متاثر از بزاق دھان زالو به تدریج در طول چند ساعت از محل نیش زالو خارج می شود . سپس خونریزی به خود ی خود بسته شده و خون منعقد می شود. 

زالو درمانی , زالو درمانی صورت , زالو درمانی چیست , زالو درمانی برای واریس پا

بهترین افراد برای زالو درمانی افراد با مزاج گرم و تَر یا دموی مزاجان و بدترین افراد نیز کسانی هستند که مزاج سرد، خشک یا سوداوی مزاجان دارند.

زالو درمانی برای ریزش مو

٢٣ – در صورت بروز عفونت در محل زخم زالو که علامت آن با سفید و سرخ شدن دور زخم و دردناکی و ورم مشخص می شود داروی زیر را آماده و به کار برید .  تخم گشنیز , آویشن , گل ختمی از ھر کدام مساوی تھیه کنید و به گونه ای پودر کنید که از ریز ترین الک رد شود . ھر بار به میزان لازم از یک قاشق غذاخوری تا چند قاشق , بسته به وسعت جای نیش ھا و تعداد انھا پودر را با آب جوشیده داغ خمیر کنید و در ھمان حالت گرم روی محل زخم ھا ضماد کنید و با چند لایه باند روی ان را محکم ببندید به طوری که پس از ٢۴ ساعت خمیر مزبور خشک نشده باشد . ھر گز زودتر از ٢۴ ساعت ضماد را عوض نکنید. معمولا پس از یکبار بستن عفونت احتمالی کاملا رفع می شود . چنان چه عفونت به طور ۸۰ کامل محو نشده باشد یکبار دیگر این کار را تکرار کنید . چون ضماد مذکور به طور کامل اثر خواھد کرد قاعدتا نیازی به مصرف انتی بیتیک ھا نمی باشد اما در موارد استثنایی ممکن است نیاز به تمھیدات بیشتر باشد . در ان صورت از دم کرده آویشن یا پونه یا نعناع یا مرزنجوش روزانه ٣ بار بنوشید . به علت سھل انگاری برخی از افراد زخم زالو مانند ھر زخمی به عفونت حاد منجر می شود در این صورت مصرف انتی بیوتیک با تشخیص پزشک بلامانع می باشد و این موارد به مکانیسم مکش زالو ارتباطی ندارد و تنھا عدم رعایت دستورات فوق می تواند عامل عفونت باشد  ٢۴ – در صورت ضعف و سرگیجه , بیمار سریعا دراز بکشد و پاھا را بالا نگه دارد و سر را روی زمین قرار دھد و به او شربت گلاب , زعفران یا بیدمشک بدھید.

زالو درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.