لیمو شیرین

لیمو شیرین و خواص آن

لیمو شیرین به انگلیسی،لیمو شیرین در بارداری،لیمو شیرین و دیابت،لیمو شیرین+خواص،لیمو شیرین برای نوزاد

بهتر است بدانیدکه مصرف لیمو شیرین در زمان سرماخوردگی و گلودرد بسیار پر خاصیت و مفید می باشد و مصرف آن در آنفولانزا وافرادی که دچار تب ناشی از بیماری شده اند پپیشنهاد می گردد.در واقع  که این میوه خاصیت سم زدایی داخل بدن را از خود نشان داده است و بسیار مفیداست.البته پتاسیم به مقدار قابل توجهی در لیمو شیرین وجود دارد این عنصر از جمله ترکیباتی است که می تواند از بروز و ایجاد بیماری قلبی عروقی پیشگیری نماید و همچنین بین آب و الکترولیت های بدن تعادل برقرار می سازد.

لیمو شیرین، خواص لیمو شیرین

بهتر است بدانید که اسید فولیک موجود در لیمو شیرین نسبت به میوه های دیگر بیشتر می باشد.و نقش موثری در پیشگیری از کم خونی ایفا می نماید.گفتنی است که افرادی که مبتلا به کم خونی به ویژه  کم خونی از نوع اسید فولیک هستند.حتما لیمو شیرین را مصرف کنند و از خواصش بهره مند گردند.این میوه از میوه های پر کلسیم به شمار می رود و در جلوگیری از پوکی استخوان به ویژه در زنان نقش موثری دارد.

لیمو شیرین، خواص لیمو شیرین

البته از دیگر خواص لیمو شیرین اثر مفید روی معده، هضم دستگاه گوارش، خنثی شدن مقداری از اسید معده، جلوگیری از تخمیر غذا در معده و پیشگیری از نفخ معده میباشد به همین دلیل بهتر است بدانید که  پزشکان مصرف روزانه یک لیمو شیرین را به تمامی مبتلایان به ناراحتی معده توصیه می نمایند .در واقع حجم زیادی از لیمو شیرین را آب تشکیل داده است و به همین دلیل این میوه خاصیت ادرار آور و همین طور ملین دارد.قابل ذکر است که آب فراوان موجود در این میوه باعث کاهش تب و دمای بدن به خصوص هنگام سرماخوردگی و آنفلوآنزا میگردد.

لیمو شیرین، خواص لیمو شیرین

البته لیمو شیرین به علت داشتن مواد آنتی اکسیدان فراوان سبب برطرف تصلب شرائین و بیماری های قلبی عروقی می شود.قابل ذکر است که لیمو شیرین حاوی اسید سیتریک و ویتامین ث زیادی است.چنانچه فردی دو عدد لیمو شیرین متوسط در طول روز بخورد عملاً ویتامین ث مورد نیاز روزانه بدنش تامین شده است.در واقع نکته بااهمیت  این که در صورت مصرف میوه لیمو شیرین با پوست داخلی مقدار ۷۷ میلی گرم ویتامین ث به بدن می رسد.در حالی که مصرف آن بدون پوست داخلی، فقط دارای ۵۳ میلی گرم ویتامین ث است و این واقعا جالب است.

لیمو شیرین، خواص لیمو شیرین

قابل ذکر است که ویتامینB و انواع ریزمغذی های مفید مانند عنصر سلنیوم در لیمو شیرین موجب به حداقل رسیدن جمعیت رادیکال آزاد موجود در ناحیه آسیب دیده معده میگردد.البته ویتامین Cموجود در لیمو شیرین سبب بهبود جذب آهن در بدن می شود و به همین علت می تواند از بروز کمبود آهن در بدن جلوگیری نماید.قابل توجه است که مصرف لیمو شیرین تازه که شامل  ویتامین C فراوان است در کاهش بروز حساسیت موثرخواهد بود.

به لیمو نام یک گیاه دارویی معطر است که بوی خوشایند لیمو را دارد

به یاد داشته باشید نوشيدن مخلوط آب هويج با آب توت فرنگي يا پرتقال يا ليمو يا کيوی تمام ويتامين C مورد نياز روزانه ئ شما را تامين مي‏ نماید.بدون اينکه نياز به دريافت مکمل ويتاميني داشته باشيد.

لیمو شیرین مانع تولید استروژن می ‏شود

لیمو سرشار از ویتامین ث است. جویدن یک تکه لیمو باکتری‌های مضر موجود در دهان را ازبین می‌برد و درد دندان را تسکین می‌دهد. این یکی از ساده‌ترین راه‌‌های درمان خانگی پوسیدگی دندان است.

لیمو شیرین و خواص آن

 

مطالب مرتبط:

لیمو ترش