مضرات و خواص پوست مرغ برای رویش و رشد مو و ابرو

مضرات و خواص پوست مرغ برای رویش و رشد مو و ابرو

پوست مرغ پوست مرغ ،پوست مرغ برای رویش مو،پوست مرغ برای رشد مو، پوست مرغ برای رشد ابرو،پوست مرغ سگ،خوردن پوست مرغ برای سگ،ایا پوست مرغ برای سگ ضرر دارد،پوست مرغ غذای …

با این نوشیدنی آرامش را تجربه کنید

با این نوشیدنی آرامش را تجربه کنید

با این نوشیدنی آرامش را تجربه کنید خواص زنجبيل ,فواید زنجبيل ,زنجبيل  درمانی,خاصیت زنجبيل ,خواص زنجبيل  درمانی,خواص زنجبيل  برای پوست,خواص زنجبيل  برای مو,خواص زنجبيل  برای جوانی,خواص زنجبيل  برای بارداری,خواص خوردن زنجبيل ,فواید …

آشنایی با خواص و عوارض مصرف زردچوبه و بارداری برای جنین و مادر

آشنایی با خواص و عوارض مصرف زردچوبه و بارداری برای جنین و مادر

آشنایی با خواص و عوارض مصرف زردچوبه و بارداری برای جنین و مادر آشنایی با خواص و عوارض مصرف زردچوبه و بارداری برای جنین و مادر در سایت جسارت زردچوبه و بارداری …

خواص و فواید برگ کاکوتی

بهتر است بدانید که کاکوتی گیاهی می باشد علفی، یکساله، دارای ساقه های کوتاه و از خانواده نعنا که به شکل وحشی در اکثر مناطق کوهپایه‌ای به خصوص خراسان می‌روید.کاکوتی Ziziphora cliniopodiodes یکی از گیاهان دارویی از تیره نعنائیان است. این گیاه در نواحی کوهستانی ایران مثل ارتفاعات شهرستان بجنورد و جاجرم واقع درخراسان شمالی میروید. کاکوتی که در گویش محلی خراسان ” آنخ ”نامیده می‌شود.

خواص و فواید برگ کاکوتی
گیاه کاکوتی از خانواده نعنا است که براى خوش طعم کردن ماست و دوغ به کار برده می‌شود.

لازم به ذکر است که این گیاه دارای خواص درمانی بی شماری است، از جمله این‌که ضدمیکروب و ضدعفونی‌کننده می باشد و به صورت بخور برای رفع اختلالات مجاری تنفسی و برطرف کردن علائم سرماخوردگی و سردرد مصرف می‌گردد.در ضمن همچنین کاکوتی به عنوان ضداسپاسم در کم کردن ناراحتی‌های گوارشی موثر است. بعلاوه اثرات ضدقارچی برای آن نیز گزارش نموده اند.

خواص و فواید برگ کاکوتی

قابل توجه است که در گذشته از کاکوتی به عنوان داروی ضد نفخ، ضد اسهال، خلط‌آور و ضد سرفه و التهاب دستگاه تنفسی استفاده می‌ گشته است.در ضمن گیاه کاکوتی مقوى معده، ضد عفونى کننده مجارى تنفسى می باشد و خواص نعنا را دارا می باشد.بهتر است بدانید که گرم و خشک، ضد باکتری، خلط آور، ضد سرما خوردگی و ضد عفونی کننده روده نیز است.

خواص و فواید برگ کاکوتی

به عنوان ادویه در غذاها کاربرد وسیعی دارد. جالب است بدانید که از برگ‌های خشک‌شده و خردشده کاکوتی به عنوان طعم‌دهنده در دوغ استفاده می‌ گردد و بعضیی از دوغ های بسته بندی شده در ایران این ادویه را دارند. البته چوپان‌ها و کوهنوردان برگ تازه کاکوتی را جمع آوری می‌کنند و چای آن را نوشیدنی گوارایی می‌دانند.و می نوشند.لازم به دکر است که اثرات گیاه کاکوتی شبیه آویشن است. البته آویشن بیشتر برای درمان بیماری‌های تنفسی به کار برده می‌شود ولی کاکوتی معمولا در درمان اختلالات گوارشی نظیر اسهال و دل پیچه نیز کار برد فراوان دارد.بدنیست بدانید که برگ‌های این گیاه به عنوان نرم‌کننده سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد و به صورت دمکرده برای تسکین درد و برطرف کردن ناراحتی‌های مختلف مصرف می‌ گردد.

خواص و فواید برگ کاکوتی

در ضمن کاکوتی در رفع سرماخوردگی‌های ششی مفید و مو ثربوده و با مصرف آن سرفه آرام می‌گردد و چون اثر محرک‌کننده دارد، هضم را نیز آسان می‌نماید.جوشانده کاکوتی در برطرف کردن رماتیسم و نرمی استخوان مفید است و غرغره جوشانده آن ورم لوزتین را رفع می‌کند.
کاکوتی همچنین دربند آمدن خونریزی از بینی بسیار مفید و موثر می باشد.

برگ کاکوتی

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 13 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.