نخود در بارداری

از نخود بیشتر بدانیم

نخود به دلیل دارا بودن ویتامین B9 به ساخت گلبول‌های قرمز و سفید کمک می‌کند و در جلوگیری از کم خونی و حفظ سلامت پوست نقش دارد. نخودویتامین B9 علاوه بر اینکه در تقسیم سلولی و رشد خوب جنین نقش دارد نخودبلکه باعث کاهش خطر ناهنجاری‌های سیستم عصبی مرکزی جنین می‌شود.

‫نخود , خواص نخود , فواید نخود , مضرات نخود

از نخود بیشتر بدانیم

نخود با این ترکیب مفیدی که دارد امکان ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد و از ابتلا به برخی از سرطان‌ها مانند سرطان خون پیشگیری کرده و با نخودتحریک اسیدهای گوارشی باعث بهبود اشتها می‌شود.

نخود یکی از بهترین حبوبات برای غذای انسان است و آن‌چنان که در طب سنتی بر مصرف آن تاکید شده است نخوددرباره هیچ یک از حبوبات تاکید نشده است اما متأسفانه امروزه بسیار کمتر از گذشته در سفره ایرانیان دیده می‌شود.

از نخود بیشتر بدانیم

‫نخود , خواص نخود , فواید نخود , مضرات نخود

از نخود بیشتر بدانیم

متأسفانه امروز نخود که یک ماده غذایی بسیار مفید و پرانرژی است از سفره ایرانیان در حال حذف شدن است و شاهد استفاده کمتر آن در رژیم غذایی ایرانیان هستیم. با افزایش مصرف غذاهای خارجی و فست‌فود در سفره‌های ایرانی مصرف این ماده غذایی نخوددر طول روز و حتی در سال بسیار کمتر از گذشته شده است. نخود که جزء خانواده حبوبات محسوب می‌شود دارای املاح،نخود ویتامین و پروتئین‌های متعددی از جمله نشاسته، کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، روغن گیاهی، مس و ویتامین‌هایی مانند ویتامین A، B1, B2 است.

از نخود بیشتر بدانیم

‫نخود , خواص نخود , فواید نخود , مضرات نخود

از نخود بیشتر بدانیم

نخودگیاهی است علفی، یکساله و کوتاه به ارتفاع 30 تا 50 سانتی متر که پوشیده از تارهای غده ای بوده و عاری از پیچک می باشد. این گیاه از خانواده ( پروانه واران) Leguminosae بوده و در نواحی مختلف ایران پرورش می یابد.

از نخود بیشتر بدانیم

نخوداز مشخصات آن این است که برگهای مرکب از 17-13 برگچه کوچک،تخم مرغی شکل، دندانه دار با ظاهر مشخص و نخودگل های سفید رنگ، مایل به قرمز یا مایل به آبی یا رنگ صورتی دارد، گل ها به طور منفرد بر روی ساقه قرار گرفته اند.

نخودمیوه اش نیام کوچک، متورم، نوک تیز به طول 3-2 سانتی متر می باشد که در داخل آن دانه ها به رنگ های مختلف سفید، نخودی و سفید متمایل به زردی یا سیاه نخودوجود دارد.

نخود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.