خانه » داروهای گیاهی و طب سنتی » خواص و فواید چای سفید و لاغری

خواص و فواید چای سفید و لاغری

خواص و فواید چای سفید و لاغری

چای سفید , چای سفید چیست , چای سفید و خواص آن , چای سفید و لاغری , چای سفید در بارداری , خواص چای سفید , فواید چای سفید , خواص چای سفید چیست , طرز تهیه چای سفید , مضرات چای سفید , قیمت چای سفید در ایران

بدنیست بدانید که در ابتدای فصل بهار که هنوز برگ‌های جوان بوته چای باز نشده و به شکل جوانه‌هایی پرزدار و نقره‌ای‌ رنگ است، آنها را می‌چینند و بدون هیچ نوع فرآوری خشک می‌نمایند که به محصول به دست آمده چای سفید گفته می شود.در واقع می‌توان گفت در ایران این چای تولید نشده یا در مقادیر کم تولید می‌گردد و بیشتر محصولاتی که با نام چای سفید به فروش می‌رسد یا از انواع محصولات وارداتی و مربوط به کشورهای چین، ژاپن و هند است یا احتمال تقلبی بودن آن زیاد می باشد.

خواص و فواید چای سفید و لاغری

خواص چای سفید از چای سبز بیشتر می باشد
لازم به ذکر است که چای سفید شبیه چای سبز است فرایند تولید و تخمیر چای سفید کمتر از چای سبز است، اما تغییر مزه هر دو تقریبا یکی است. البته چای سبز بیشتر مزه علف و چمن می دهد، ولی چای سفید فاقد این طعم است. بدنیست بدانید که طعم چای سفید کم و مقداری شیرین است.
واقعیت این است که چای سفید، از برگ های چای رسیده به دست می آید. البته وقتی غنچه چای هنوز باز نشده است، آن را می چینند و قبل از این که برگ های چای خشک شوند، آنها را بخار می دهند. در واقع به این دلیل نام سفید را بر آن گذاشته اند که غنچه های چای، کرک هایی دارد و هنگامی که چای خشک می شود، این کرک ها به رنگ سفید در می آیندو می شود چای سفید.

خواص و فواید چای سفید و لاغری
در واقع غنچه ها انواع مختلف چای سفید را می سازند. به عنوان مثال چای گل صد تومانی، شامل یک غنچه در هر دو برگ چای است
جالب است بدانید که از تفاله چای سفید و سبز می‌توانید برای شادابی پوست به عنوان ماسک استفاده نمایید.

خواص و فواید چای سفید و لاغری

لازم به ذکر است که چای سفید از آفتاب سوختگی جلوگیری می کند. در واقع عملکرد سلول های پوست را بالا برده و از تخریب پوست در مقابل نور ماورای بنفش محافظت می کند. همچنین، پوست را جوان می نماید. چای سفید دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است..

خواص و فواید چای سفید و لاغری

به یاد داشته باشید که آنتی اکسیدان ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد، از بدن محافظت می کنند. رادیکال های آزاد باعث پیر شدن و تخریب سلول های پوستی می گردند.

از خواص چای سفید کاهش قند خون و مشکلات قلبی و سکته قلبی، افزایش دهنده انرژی و کاهش دهنده استرس، از بین برنده سرطان معده ، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات هستند

منبع:tebyan.net

منبع:.irinn.ir

چای سفید