هل در بارداری

هل را بیشتر بشناسید

میوه یهل، بیضی شکل و به رنگ های زرد، سبز یا سیاه است. دانه های معطر و مطبوعی به رنگ قهوه ای در میوه ی آن وجود دارد که به عنوان ادویه و برای خوشبو کردن نوشیدنی ها و غذاها بههل مصرف می رسد.

عطر خوش و اثر گرمابخش و اشتهاآور هل، این دانه را به یکی از بهترین طعم دهنده ها هلبرای انواع نوشیدنی، دسر و شیرینی تبدیل می سازد. در هندوستان، خاورمیانه، اروپا و آمریکای لاتین، هلاین ادویه روغنی برای تهیه انواع نان ، کیک و شیرینی ها و همچنین چای و قهوه به کار می رود.

هل را بیشتر بشناسید

هل , خواص هل , فواید هل , مضرات هل

هل را بیشتر بشناسید

هلدر بسیاری از شیرینی ها و دسرهای سنتی ایرانی نیز از هل کوبیده یا آسیاب شده استفاده می شود.هلدرختی است از خانواده زنجبیل به صورت وحشی و پرورشی در مناطق کوهستانی و در سایه درختان می‌روید. ارتفاع درخت ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر و بهلعصی‌ها دارای اعضاء چوبی تا ۳ متر ارتفاع و شاخه‌های هوایی و برگ‌های متناوب نوک تیز با گل‌های ریز سفید مانند گل باقلا و میوه هلان کوچک ناشکوفا (پوشینه دار) بقدر بند انگشت با پوست تیره رنگ و دانه‌های متعدد می‌باشد.

هل را بیشتر بشناسید

  هلانواع مختلفی دارد: هل سفید و هل سیاه و هل سبز و هل رسمی. که طبیعت همه ان‌ها گرم و خشک و نوع سبز ان تندهل و معطر بوده و از دو نوع دیگر مرغوب تر است. دانه‌های هل بویی قوی و طعمی مطبوع دارد ازهل مغز و پوستش برای درمان و معطر ساختن غذاها و پختن شیرینی استفاده می‌شود.

هل را بیشتر بشناسید

هل , خواص هل , فواید هل , مضرات هل

هل را بیشتر بشناسید

علاوه بر این، بعضی‌ها هنگام دم کردن چای معمولی چند دانه هل یا یک عددهل میوه هل را در چای می‌ریزند و همراه با آن دم می‌کنند.  این چای، هم خوش‌طعم‌تر می‌شود و هم خاصیت درمانی دارد.

– دانه هل تقویت‌کننده معده، ضدنفخ و بادشکن است؛ در ضمن به هضم غذا هم کمک می‌کند.

هل را بیشتر بشناسید

هل , خواص هل , فواید هل , مضرات هل

هل را بیشتر بشناسید

– از هل به عنوان دارو برای معالجه سرفه، سرماخوردگی و تب استفاده می‌کنند.
هل در صورتی که عرق بدبویی دارید یا دهان شما بوی خوبی نمی‌دهد، 6گرم  هل را- با غلافش- به‌صورت چای دم کنید و در طول یک روز به مرور بنوشید.

هل برای درمان استفراغ و تهوع نیز توصیه می‌شود مقداری دم کرده هل مصرف کنید.

هل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.