تعبیر خواب دیدن موهای بلند و لخت مشکی شینیون شده

تعبیر خواب دیدن موهای بلند و لخت مشکی شینیون شده تعبیر خواب دیدن موهای بلند و لخت مشکی شینیون شده تعبیر خواب مو دیدن گیسوها درخواب، دلیل عز وجاه بود کسی را …

تعبیر خواب آب رودخانه

درباره تعبیر خواب آب چقدر می دانید حضرت دانیال گوید: تعبیر خواب آبآب دادن باغ و کشت، از جوی ها و رودها، دلیل کند بر مال و رستگاری از غم و اندوه …

ایدز مقاله

از ایدز چقدر می دانید ایدزوقتی برای نخستین بار مواردی از بیماری «ایدز» در بین جوانان منحرف و هم جنس باز از ایالات متحده آمریکا ایدزبه چشم خورد پیشنهاد شد که این …

از خواص کندر چه می دانید؟

کندر در اندازه و رنگ‌های مختلف در بازار موجود است و گفته می‌شود کندر سفید بهتر از دیگر انواع آن است.

کندر دارای طبیعتی گرم و خشک است و موجب تقویت حافظه می‌شود. تحقیقات روی کندر نشان داده است که مصرف این گیاه دارویی در دوران بارداری نیز در تقویت حافظه و سرعت و قدرت یادگیری نوزادان، تأثیرگذار است اما هنوز مطالعات کافی درباره کندراندازه و زمان دقیق استفاده از این گیاه دارویی در دوران بارداری انجام نشده است.

خوردن کندر به همراه کندرعسل و مویز – هنگام ناشتا، حافظه انسان را تقویت می‌کند.

کندر یک گیاه دارویی معطر است که دود آن می‌تواند مانع از خونریزی بینی شود. کندرهایی که هنگام سوختن، کندردود کمتر و اشتعال بیشتری ایجاد می‌کند، کمتر ناخالصی دارد.

خواص کندر , فواید کندر در بارداری , کندر برای تقویت حافظه , کندر برای زنان باردار

از خواص کندر چه می دانید؟

کندر در روایات

در روایات پزشکی اسلامی کندر گیاهی مفید و باارزش است و خواص گوناگونی دارد. در برخی روایات آمده است که کندر برگزیده انبیاء است و مریم (ع) از آن کمک می‌جست و هیچ دودی از دود آن زودتر به آسمان بالا نمی‌رود و دودش کندرشیطان را می‌راند و مرض را دفع می‌کند، بنابراین از آن محروم نمانید. (1)

امام رضا علیه‌السلام درباره اهمیت و ارزش این گیاه مفید کندرمی‌فرماید: هیچ پیغمبری مبعوث نشد مگر به حرام بودن خمر سخن گفت و این که خدا هر چه می‌خواهد می‌کند و این که در میراثش کندر وجود داشت. (2)

از خواص کندر چه می دانید؟

امام رضا علیه‌السلام هم به این گیاه مفید توجه داشته و از آن بهره می‌بردند. در روایتی معمر بن خلاد می‌گوید: حضرت رضا علیه‌السلام هنگامی که در خراسان بودند، وقتی نماز صبح را ادا می‌کردند، کندردر سجاده خود می‌نشستند تا آن گاه که آفتاب طلوع می‌کرد، بعد برای کندرآن جناب یک کیسه سر بسته که در آن تعدادی مسواک قرار داشت حاضر می‌کردند و مسواک می‌نمودند. بعد از این کار کندر می‌آوردند و آن را مصرف می‌فرمودند. (3)

گیاه کندر برای درمان عفونت کاربرد دارد. کندراکنون تحقیقات علمی، صمغ کندر را به درمان سرطان ارتباط می دهد.

از خواص کندر چه می دانید؟

درخت بزولیا (Boswellia) که صمغ کندر از آن به دست می آید دارای ۴ گونه مختلف است که هر یک صمغی با کمی تفاوت تولید می کند.

غلظت صمغ به زمان برداشت آن ارتباط دارد. نتایج تحقیقات نشان می دهد که این صمغ حاوی ترکیب های مهم ضد سرطانی است.کندر این موضوع برای مردم چین تازگی ندارد زیرا در طب قدیم چین، صمغ کندر برای درمانکندر سرطان استفاده می شد و هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص کندر , فواید کندر در بارداری , کندر برای تقویت حافظه , کندر برای زنان باردار

درمان سرطان پروستات: نتایج تحقیقات سال ۲۰۱۰ نشان می دهکندرکه ترکیب های فعال موجود در صمغ کندر، مانع بروز سرطان پروستات می شود. این ترکیب اسیدی که از درخت صمغ کندر گرفته می شود به طور موثری سلول های سرطانی پروستات را از بین می برد.

از خواص کندر چه می دانید؟

 درمان لوسمی: نتایج تحقیقات دیگر نیز نشان می دهد که عصاره صمغ کندر لوسمی حاد ملوئیدی را درمان می کند. لوسمی حاد ملوئیدی، نوعی سرطان است که روی مغز استخوان تأثیر می گذارد. این بیماری زمانی شروع می شود که گلبول های سفید به سلول های سرطانی تبدیل می شود. نتایج آزمایش ها نشان می دهد عصاره صمغ کندر به طور موثری مرگ سلول های سرطانی را ۲۰ درصد افزایش می دهد.

از خواص کندر چه می دانید؟

 درمان سرطان مثانه: نتایج تحقیقات دیگری که در سال ۲۰۰۹ انجام گرفت نشان می دهد عصاره صمغ کندربدون تأثیرگذاری روی سلول های سالم، سلول های سرطانی در مثانه را از بین می برد. محققان انگلیسی دریافتند که چگونه استایل- ۱۱- کتو- بتا- بوزولیک (Acetyl-11-keto-beta-boswellic acid) سرطان تخمدان را در حالت پیشرفته درمان می کند. این ماده ترکیبی است که در عصاره صمغ کندر یافت می شود.کندر طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، سرطان، علت عمده مرگ در جهان است.

از خواص کندر چه می دانید؟

در مصر باستان از روغن کندر به عنوان ماسک صورت برای سلامت نگه داشتن پوست، بهبود جای زخم، جلوگیری از چروک شدن و جوان و نرم نگه داشتن پوست کندراستفاده می‌شده است. 

خواص کندر , فواید کندر در بارداری , کندر برای تقویت حافظه , کندر برای زنان باردار

*کندربرای برطرف کردن شک و مساعد شدن حال کسانی که از شک زیاد رنج می‌برند، کم کردن ضعف اعصاب و استرس از آن استفاده می‌شود. کندرهمچنین برای افرادی که از کابوس‌های شبانه و خستگی رنج می‌برند و برای جوان سازی فکر و بدن از آن استفاده می‌شود.

از خواص کندر چه می دانید؟

* خاصیت کندر در تعدیل سیستم ایمنی مورد بررسی قرار گرفته است. روغن کندر برای محافظت در برابر سرماخوردگی و راحتی ماهیچه‌ها و دردهای مفاصل مفید است و در درمان روماتیسم و کندرحتی آرتریت بسیار موثر است.  

کندر

آخرین بروز رسانی در : شنبه 11 آذر 1396
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.