استفاده از ماسک جوانه گندم برای چاقی صورت

استفاده از ماسک جوانه گندم برای چاقی صورت

استفاده از ماسک جوانه گندم برای چاقی صورت  جوانه گندم برای چاقی صورت ،جوانه گندم برای چاقی صورت خوب است،جوانه گندم برای چاقی صورت خوبه،جوانه گندم برای چاقی صورت مفید است،ماسک جوانه …

طریقه مصرف و خواص و مضرات مصرف جینسینگ قرمز

طریقه مصرف و خواص و مضرات مصرف جینسینگ قرمز

جینسینگ جینسینگ ,جینسینگ قرمز,جینسینگ چیست,جینسینگ و عسل,جینسینگ قرمز کره ای,جینسینگ کره ای,جینسینگ در ایران,جینسینگ قرص,جینسینگ به انگلیسی,جینسینگ برای چاقی توضیحاتی در مورد جینسینگ جینسنگ که در انگلیسی به آن Ginseng گفته می …

گیاه جادویی زنان

گیاه جادویی زنان

گیاه جادویی زنان خواص ویتاگنوس,فواید ویتاگنوس,ویتاگنوس درمانی,خاصیت ویتاگنوس,خواص ویتاگنوس درمانی,خواص ویتاگنوس برای پوست,خواص ویتاگنوس برای مو,خواص ویتاگنوس برای جوانی,خواص ویتاگنوس برای بارداری,خواص خوردن ویتاگنوس,فواید ویتاگنوس خام,فواید ویتاگنوس پخته

قیسی و خواص آن

قیسی چیست،قیسی پلو،قیسی خواص،قیسی سیاه،قیسی در بارداری،قیسی به انگلیسی

قابل ذکر است که همچون سایر میوه‌های خشک، قیسی نیز شامل مواد مغذی بسیاری همچون فیبر رژیمی، ویتامینC، ویتامینA، بتا کاروتن، آهن، پتاسیم و… می باشد.البته مصرف 3 عدد قیسی انرژی حدود 50 کالری را فراهم می‌ سازد. البته میوه جات خشک شده ماندگاری طولانی تری دارند و در همه سال در دسترس شما می‌باشند.گفتنی است که این امر باعث گشته تا مصرف میوه‌جات خشک در بین مردم عمومیت بیشتری پیدا نماید و بیشتر سال از آن استفاده نمایند. البته زکریائ رازی نیز میل کردن قیسی را با مغز گردو به مقدار 50 گرم به مدت 7 روز توصیه می نماید چراکه این داروی بسیار خوبی برای لوزالمعده و ورم روده به شمار می رود.
قیسی،خواص قیسی
فیبر رژیمی موجود در قیسی

جالب است بدانید که قیسی منبع عالی از فیبر غذایی، به خصوص پکتین و سلولز است، که این نوع فیبر در محیط آبی دستگاه گوارش ژل تشکیل داده و به اسیدهای چرب متصل گشته و باعث برطرف شدن آن ها می‌گردد. قابل ذکر است که این خصوصیت فیبرها به آن ها توانایی کاهش سطوح افزایش یافته LDL و کلسترول را خواهدداد.البته لازم است بدانید که فیبرها برای پیشگیری از سرطان و دیابت نوع 2 مفید می باشد. در واقع فیبرها موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش می‌ گردند و انتقال مواد دفعی در لوله گوارش را سهل می‌کنند، زیرا خاصیت ملین داشته و برای افرادی که مستعد یبوست هستند مفید واقع می شود. البته مصرف 6 تا 8 عدد قیسی موجب از بین رفتن علائم یبوست خواهدشد. در واقع نصف فنجان قیسی 19 درصد از نیاز روزانه به فیبر را فراهم می‌آورد.

قیسی،خواص قیسی
آهن موجود در قیسی

بهتر است بدانید که قیسی نسبت به زردآلوی تازه منبع با اهمیت تری از آهن به شمار می رود. رژیم متشکل از انواع متنوعی از غذاهای غنی از آهن، به پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن، که طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت رایج ترین مشکل تغذیه‌ای در جهان است، کمک می رساند. البته ابن سینا خوردن هر روز 50 گرم برگه زردآلو یا قیسی را برای تقویت اعصاب و کم خونی مفید دانسته اند.البته نصف فنجان قیسی، 10 درصد از نیاز روزانه به آهن را تامین می‌نماید.

قیسی،خواص قیسی

آنتی اکسیدان‌های موجود در قیسی

قابل ذکر است که قیسی حاوی سطوح بالای آنتی اکسیدان‌ها است. در واقع مطالعات نشان می‌دهند که میوه‌جات رسیده نسبت به میوه جاتی که به طور کامل نرسیده‌اند، آنتی اکسیدان بالاتری دارند. لذا قبل از خشک کردن زردآلو برای تهیه قیسی، از رسیده بودن آن اطمینان حاصل فرمایید. آنتی اکسیدان‌ها به حذف رادیکال‌های آزاد که عامل سرطان و سایر بیماری‌ها هستند، کمک می‌ رسانند.

قیسی،خواص قیسی
کلسیم موجود در قیسی

بهتر است بدانید که این ماده معدنی برای حفظ استخوان، دندان و غضروف نیاز است.در واقع  پوکی استخوان یک مشکل شایع در میان زنان مسن است. این بیماری با مصرف کلسیم طبق توصیه سفارش شده در روز قابل پیشگیری می باشد. 100 گرم قیسی در حدود 44/53 میلی گرم کلسیم تامین می‌کند.

هشدار در مورد مصرف قیسی

بهتر است بدانید که برای تهیه قیسی از میوه زردآلو به منظور حفظ رنگ نارنجی، به آن دی اکسید سولفور اضافه می‌ نمایند. در صورت اضافه نکردن این ماده رنگ قیسی قهوه ای می‌شود. اکسید سولفور در زردآلو به سولفیت تبدیل گشته که می‌تواند موجب واکنش آلرژیک یا حملات آسمی شود.همچنین باید توجه کنید که به دلیل بالا بودن میزان فیبر در قیسی مصرف بیش از اندازه آن می‌تواند باعث اسهال و ایجاد نفخ گردد. لذا کودکان و سالمندان نباید در مصرف آن زیاده روی کنند.

قیسی و خواص آن

مطالب مرتبط:

زغال اخته

تخم شربتی

آخرین بروز رسانی در : جمعه 9 مهر 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.