چریش مانع شکنندگی ناخن ها می شود

چریش مانع شکنندگی ناخن ها می شود

چریش مانع شکنندگی ناخن ها می شود خواص چریش,فواید چریش,چریش درمانی,خاصیت چریش,خواص چریش درمانی,خواص چریش برای پوست,خواص چریش برای مو,خواص چریش برای جوانی,خواص چریش برای بارداری,خواص خوردن چریش,فواید چریش خام,فواید چریش پخته

آشنایی با خواص و فواید برگ زیتون

آشنایی با خواص و فواید برگ زیتون

آشنایی با خواص و فواید برگ زیتون خواص برگ زیتون,فواید برگ زیتون,برگ زیتون درمانی,خاصیت برگ زیتون,خواص برگ زیتون درمانی,خواص برگ زیتون برای پوست,خواص برگ زیتون برای مو,خواص برگ زیتون برای جوانی,خواص برگ …

داروی گیاهی ضد ورم معده و عثنی عشر

داروی گیاهی ضد ورم معده و عثنی عشر

داروی گیاهی ضد ورم معده و عثنی عشر خواص داروی گیاهی,فواید داروی گیاهی,داروی گیاهی درمانی,خاصیت داروی گیاهی,خواص داروی گیاهی درمانی,خواص داروی گیاهی برای پوست,خواص داروی گیاهی برای مو,خواص داروی گیاهی برای جوانی,خواص …

فرق قیسی و زردآلو

فرق خواص قیسی و خواص زردآلو ، فرق قیسی و زردآلو چیست ، تفاوت قیسی و زردآلو ، فرق قیسی و زردآلو چه چیزی است ، زردآلو یا قیسی ، فرق قیسی و زردآلو در چیست

فرق قیسی و زردآلو ، فرق قیسی و زردآلو چیست ، تفاوت قیسی و زردآلو ، فرق قیسی و زردآلو چه چیزی است

در این مطلب از سایت علمی جسارت می خواهیم در مورد فرق زردالو و قیسی صحبت کنیم.قطعا همه شما می دانید که قیسی از زردآلو به دست می آید ولی شاید ندانید که این دو چه تفاوتی با هم دارند. در این مطلب سعی می کنیم به صورت کامل این موضوع را شرح دهیم.

فرق قیسی و زردآلو چیست

تفاوت قیسی و زردآلو را می توان در میزان آب موجود در آن ها دانست، زردآلو طی فرآیند خشک کردن که به روش های مختلفی صورت می گیرد به خشکبار قیسی تبدیل می شود که زمان و شرایط نگهداری بیشتر و بهتری خواهد داشت.
قیسی از خشک کردن میوه زردآلو حاصل می شود، این میوه دارای ترکیبات بسیار ارزشمندی می باشد که باعث شده است، بدین روش برای زمان های مختلف سال در دسترس قرار گیرد، ضمن این که قیسی یکی از خشکبار های ضروری به شمار می رود زیرا علاوه بر مصارف آجیلی، کاربرد های گوناگون و متنوعی دارد که دسترسی به آن را پر اهمیت نموده است.
قیسی در ایران به دو محصول متفاوت گفته می شود، نوعی زردآلو تازه و مرطوب که نام آن قیسی است. اما آنچه که در عوام بیشتر قیسی گفته می شود، زردآلو خشک شده می باشد. به عبارتی بیشتر مردم زردآلوی خشک را قیسی می دانند و تنها در برخی از مناطق می باشد که به نوعی آلو، قیسی گفته می شود.
زردآلو و قیسی آن از جمله مواد غذایی است که طرفداران زیادی دارد و با عرضه آن در بازار شاهد استقبال مناسبی از آن هستیم. علاوه بر مصرف تازه روش های دیگری نیز برای استفاده از خواص زردآلو وجود دارد.
یکی از متداول ترین روش ها برای این منظور، خشک کردن است که در آن زردآلوی تازه و رسیده به خشکبار قیسی و قابل استفاده در سایر فصول تبدیل می گردد. خشک نمودن زردآلو یکی از بهترین روش ها برای افزایش ماندگاری این میوه می باشد که کاربرد ها و مصارف مختلف آن راحت تر و بیشتر شده است.
فرق قیسی و زردآلو ، فرق قیسی و زردآلو چیست ، تفاوت قیسی و زردآلو ، فرق قیسی و زردآلو چه چیزی است

آشنایی با قیسی و تفاوت آن با زردآلو

زردآلوی تازه غنی از پتاسیم است ولی قیسی محتوای بالاتری از پتاسیم نسبت به میوه تازه دارد. پتاسیم عنصر مهمی در بدن است و نقش حیاتی در متابولیسم و عملکرد بافت‌ها، ارگان‌ها و سایر سلول‌های بدن ایفا می‌کند. پتاسیم رژیمی‌ برای سلامتی قلب و حفظ فشار خون مناسب سالم ضروری است.

قیسی نسبت به زردآلوی تازه منبع مهمتری از آهن محسوب می‌شود. رژیم متشکل از انواع متنوعی از غذاهای غنی از آهن، به پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن، که طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت شایع‌ترین مشکل تغذیه‌ای در جهان است، کمک می‌کند. ابن سینا خوردن هر روز 50 گرم برگه زردآلو یا قیسی را برای تقویت اعصاب و کم خونی مفید دانسته است. نصف فنجان قیسی، 10 درصد از نیاز روزانه به آهن را تامین می‌کند.

قیسی علاوه بر ویتامین‌های گفته شده، حاوی سطوح بالای آنتی اکسیدان‌ها است. مطالعات نشان می‌دهند که میوه‌جات رسیده نسبت به میوه جاتی که به طور کامل نرسیده‌اند، آنتی اکسیدان بالاتری دارند.

قیسی سرشار از کاروتنوئیدها (پیش‌سازهای ویتامین A) و سایر مواد مغذی گیاهی آنتی اکسیدان است. این آنتی اکسیدان‌ها بدن را در برابر آسیب‌های اکسیداتیو و رادیکال‌های آزاد، که باعث افزایش خطر پیشرفت سرطان و سایر بیماری‌ها می‌شوند؛ حفظ می‌کنند. قیسی سرشار از بتا کاروتن است که نقش‌های حیاتی‌ای در بدن دارد، فواید آن شامل کمک به پیشگیری و درمان آرتریت روماتوئید، بیماری قلبی، سرطان، فشارخون بالا، مشکلات پوستی، آب مروارید، بیماری وابسته به سن تحلیل ماکولار و سردرد است.

فرق قیسی و زردآلو ، فرق قیسی و زردآلو چیست ، تفاوت قیسی و زردآلو ، فرق قیسی و زردآلو چه چیزی است

تفاوت قیسی و برگه زردآلو

قِیسی نوعی از زردآلو  است که بسیار شیرین و مطبوع است و در بیشتر نقاط ایران یافت می‌شود. همچنین برگه زردآلوی خشک شده را نیز قیسی می‌نامند و به آن «برگه» نیز گفته می‌شود. قیسی یکی از سوغاتی‌های شاهرود می‌باشد.قیسی شهرستان شاهرود به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

قیسی می‌تواند به عنوان یک منبع ویتامین و مواد معدنی جایگزین تنقلات مضر در مادران باردار باشد.

کلسیم موجود در قیسی رشد مناسب استخوان‌های جنین را تضمین می‌کند.

مصرف قیسی در طول بارداری مانع از تغییر شکل ظاهری دندان، مو، پوست و ناخن زنان باردار خواهد شد.

قیسی حاوی مقدار زیادی آهن است و مصرف آن به زنان باردار توصیه می‌شود.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 18 خرداد 1398
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.