خواص جوانه ماش و ماست برای سلامتی پوست صورت

خواص جوانه ماش و ماست برای سلامتی پوست صورت

خواص جوانه ماش و ماست برای سلامتی پوست صورت خواص جوانه ماش و ماست برای سلامتی پوست صورت در سایت جسارت جوانه ماش و ماست ، خواص جوانه ماش و ماست ، …

آشنایی با خواص درمانی سیاه دانه

آشنایی با خواص درمانی سیاه دانه

آشنایی با خواص درمانی سیاه دانه خواص سیاه دانه,فواید سیاه دانه,سیاه دانه درمانی,خاصیت سیاه دانه,خواص سیاه دانه درمانی,خواص سیاه دانه برای پوست,خواص سیاه دانه برای مو,خواص سیاه دانه برای جوانی,خواص سیاه دانه …

خواص چای ریحان

خواص چای ریحان

خواص چای ریحان خواص چای ریحان,فواید چای ریحان,چای ریحان درمانی,خاصیت چای ریحان,خواص چای ریحان درمانی,خواص چای ریحان برای پوست,خواص چای ریحان برای مو,خواص چای ریحان برای جوانی,خواص چای ریحان برای بارداری,خواص خوردن …

کلم بنفش

کلم بنفش ,کلم بنفش در بارداری,کلم بنفش,کلم بنفش شور,کلم بنفش چه خاصیتی دارد,کلم بنفش برای تعیین جنسیت,کلم بنفش ترشی,کلم بنفش پلو,کلم بنفش پخته

کلم بنفش , کلم بنفش در بارداری , کلم بنفش چه خاصیتی دارد , کلم بنفش برای تعیین جنسیت

توضیحاتی در مورد کلم بنفش

کلم قرمز نوعی کلم است که برگ‌هایش برنگ قرمز تیره یا ارغوانی است. بهرحال رنگ گیاه بسته به پی‌اچ خاک که ناشی از رنگدانه‌ای است که به گروه آنتوسیانین‌ها تعلق دارد تغییر می‌کند. در خاک‌های اسیدی برگ‌ها بیشتر مایل به قرمز، و در خاک‌های خنثی بیشتر ارغوانی می‌شوند، در حالیکه در خاک‌هایی که حالت قلیایی دارند کلم‌هایی با رنگ نسبتاً مایل به سبز-زرد رشد می‌کنند. این مسئله دلیل متفاوت بودن نام این گیاه در مناطق مختلف را مشخص می‌کند. از این گذشته، از عصارهٔ کلم قرمز به عنوان شناساگر پی‌اچ ساخته‌شده در خانه می‌توان استفاده کرد که در اسیدها به رنگ قرمز و در محلول‌های اساسی برنگ سبز/زرد درمی‌آید. آن را می‌توان در اروپای شمالی، سراسر آمریکا و چین پیدا کرد. هنگام پختن رنگ کلم قرمز آبی می‌شود و برای حفظ رنگ قرمز باید سرکه یا میوه‌های اسیدی به دیگ اضافه کرد. کلم قرمز برای رشد به خاک حاصلخیز و رطوبت کافی نیاز دارد. این گیاه فصلی است که در بهار کشت شده و در اواخر پاییز برداشت می‌شود. کلم قرمز نسبت به خویشاوندان سفیدش دوام بیشتری دارد و برای ماندگاری در زمستان نیازی به تبدیل آن به ترشی نیست. در این مطلب از سایت جسارت در مورد کلم بنفش صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

موارد مصرف کلم بنفش

کلم قرمز اغلب به صورت خام و برای سالاد و سالادکلم استفاده می‌شود. این سبزی را به صورت پخته شده هم می‌توان خورد. به طور سنتی همراه بسیاری از غذاهای آلمانی سرو می‌شود. هنگام کریسمس می‌توان آن را خرد کرده و به همراه کباب غاز فصلی سرو کرد.

کلم بنفش , کلم بنفش در بارداری , کلم بنفش چه خاصیتی دارد , کلم بنفش برای تعیین جنسیت

کاشت کلم بنفش

توصیه می‌شود دانه‌های کلم قرمز ۴ هفته قبل از آخرین سرما در داخل خانه کشت شود. ته ظرف را برای عبور آب سوراخ کنید. گلدان، کارتن تخم‌مرغ، سینی ظروفی هستند که می‌توان برای کاشت جوانه از آنها استفاده کرد. زمانی که ارتفاع جوانه‌ها به ۵٫۱ سانتیمتر رسید و اولین برگ‌ها درآمدند می‌توان آن‌ها را به خارج از خانه منتقل کرد. کلم قرمز در بیشتر مراحل رشدش آب وهوای مرطوب و خنک را ترجیح می‌دهد، بنابراین کمی بعد از زمستان و در حالیکه هنوز هوای بهار خنک است می‌توان آن‌ها را در زمین کاشت. کلم‌ها را باید با فاصله ۳۰ تا ۶۶ سانتیمتر از هم کاشت. آن‌ها اغلب به آبیاری نیاز خواهند داشت ولی به رسیدگی کمی نیاز دارند.

مواد مغذی کلم بنفش

کلم قرمز، حاوی ویتامین، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی است و یک ابرغذا محسوب می‌شود. برخلاف دیگر گیاهان کروسیفر، کلم قرمز منحصربه فردتر است زیرا مقدار زیادی آنتوسیانین دارد. آنتوسیانین فقط به عنوان ماده مغذی آنتی اکسیدان در نظر گرفته نمی‌شود بلکه ماده مغذی ضد التهابی نیز هست. کلم قرمز، سرشار از ویتامین K، ویتامین C و ویتامین B کمپلکس است. کلم قرمز منبعی عالی از مواد معدنی مانند منگنز، آهن، منیزیم و پتاسیم نیز هست.

کلم بنفش , کلم بنفش در بارداری , کلم بنفش چه خاصیتی دارد , کلم بنفش برای تعیین جنسیت

خواص کلی کلم بنفش

خواص کلم قرمز برای سلامتی بسیار مهم هستند زیرا می‌تواند نخستین منبع ویتامین‌های چندگانه باشد. کلم قرمز، منبعی عالی از مواد مغذی است و فواید زیادی برای بدن دارد. فوایدی که با مصرف منظم کلم قرمز به‌دست می‌آید در زیر آمده است: ۱. گوارش سالم را افزایش می‌دهد کلم قرمز حاوی فیبر رژیمی است که عملکرد دستگاه گوارش را به شکل قابل توجهی بهبود می‌بخشد. فیبر باعث حجیم شدن مدفوع شده و جذب توسط روده را آسان‌تر می‌کند. اگر می‌خواهید گوارشی سالم داشته باشید، مصرف کلم قرمز می‌تواند انتخاب خوبی باشد. ۲. از یبوست جلوگیری می‌کند یبوست مشکلی شایع است که به دلیل اختلال در عملکرد روده بزرگ به وجود می‌آید. معمولا یبوست زمانی اتفاق می‌افتد که رژیم غذایی شما فیبر ندارد. کلم قرمز حاوی سطح بالایی از فیبر رژیمی است که نه تنها سلامت گوارش را افزایش می‌دهد بلکه عبور مدفوع از روده بزرگ را آسان‌تر کرده و یبوست را کاهش می‌دهد. خواص کلم قرمز ۳: سیستم ایمنی را تقویت می‌کند چیزی بهتر از این فایده نیست. کلم قرمز مانند هر گیاه دیگری، سطح بالایی از آنتی اکسیدان به ویژه آنتوسیانین دارد و سرشار از ویتامین C است که به عنوان تقویت‌کننده سیستم ایمنی شناخته می‌شود. مصرف کلم قرمز به عملکرد سیستم ایمنی بدن به ویژه در مبارزه با بیماری کمک می‌کند. ۴. از اسکوروی جلوگیری می‌کند آیا شنیده‌اید افرادی که به سفرهای دریایی طولانی می‌روند یا ملوان‌ها به اسکوروی دچار می‌شوند؟ اسکوروی یک بیماری دهانی است که به دلیل کمبود ویتامین C انفاق می‌افتد. کلم قرمز حاوی مقادیر زیادی ویتامین C است، حتی بیشتر از کلم سبز. درست کردن ترشی با کلم قرمز راهی برای دریافت ویتامین C است اما به این معنا نیست که نمی‌توان کلم قرمز را به شکل‌های دیگر مصرف کرد.مصرف کلم قرمز به کاهش کلسترول و اسیداوریک بدن کمک می‌کند. چون حاوی میزان زیادی گوگرد است. کلم قرمز سرشار از فیبر است و به همین دلیل به بدن در جهت جذب کلسترول موجود در مواد غذایی مصرفی کمک می‌کند. آنتی اکسیدان‌های موجود در کلم قرمز به تجزیه بافت چربی کمک کرده و انرژی زیادی برای بدن تولید می‌کنند. در نتیجه برای افزایش سلامت عمومی بدن از این کلم خوش‌رنگ غافل نباشید.

سلامت پوست با کلم بنفش

برخی از مردم فرانسه به ویژه زنان، روش درمان زیبایی خود را دارند. آنها از ماسک صورت پودر کلم برای حفظ زیبایی پوست خود استفاده می‌کنند. رنگدانه آنتوسیناناین و دیگر ویتامین‌های موجود در کلم قرمز می‌توانند برای حفظ زیبایی پوست مفید باشند. این کار از تاثیر رادیکال‌های آزاد جلوگیری کرده وتولید سلول‌های پوستی جدید را افزایش می‌دهد.خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی کلم قرمز می‌تواند درمانی موثر برای اختلالات پوستی مانند اگزما باشد. این خاصیت، با سولفور موجود در کلم قرمز نیز پشتیبانی می‌شود. سولفور یک ماده معدنی است که در بسیاری از داروهای پوستی کاربرد دارد.همه می‌خواهند جوان بمانند اما برخی افراد تنبل‌تر از این هستند که مواظب سبک زندگی و به ویژه غذای خود باشند. عدم مصرف میوه و سبزیجات، یک رژیم غذایی بد است و باعث پیر شدن شما می‌شود. آنتی اکسیدان و ویتامین موجود در بیشتر سبزیجات مانند کلم قرمز توانایی کند کردن فرآیند ویری را دارند و جوانی شما را حفظ می‌کنند.

کلم بنفش و سرطان

تعجبی ندارد که کلم قرمز یک ابر غذا محسوب شود. کلم قرمز منبعی فوق‌العاده از آنتی اکسیدان به ویژه آنتوسیانین است. با استناد به یک مطالعه، آنتوسیانین‌های موجود در کلم قرمز می‌توانند با تاثیر رادیکال‌های آزاد بر بدن مبارزه کرده و از استرس اکسیداتیو جلوگیری کنند. استرس اکسیداتیو می‌تواند باعث آسیب DNA و شروع رشد سلول‌های سرطانی شود. کلم قرمز دارای گلوکوزینولات نیز هست که می‌تواند از رشد سلول‌های سرطانی در بدن جلوگیری کند. بر اساس مطالعه‌ای که در مجله Horticulture، Forestry and Biotechnology چاپ شد، مصرف منظم کلم قرمز می‌تواند در برابر انواع مختلف سرطان مانند سرطان سینه، سرطان روده و سرطان روده بزرگ از بدن محافظت کند.

کلم بنفش و اختلالات چشمی

فواید کلم قرمز برای سلامتی برای جلوگیری از اختلالات چشمی نیز خوب است. اگر می‌خواهید دید واضحی داشته باشید و از اختلالات چشمی دور بمانید، کلم قرمز را در وعده‌های غذایی خود بگنجانید. کلم قرمز حاوی آنتوسیانین و ویتامین است که در برابر آسیب از چشم‌ها محافظت کرده و بینایی را افزایش می‌دهد. بر اساس یک مطالعه، افرادی که به طور منظم کلم قرمز مصرف می‌کنند، در مقایسه با افرادی که سبزیجات و میوه‌ای در رژیم غذایی خود ندارند، بینایی بهتری دارند.

کلم بنفش و کاهش وزن

خوردن مقدار زیادی کلم قرمز، شما را سیر می‌کند اما جای نگرانی نیست چون کالری کمی دارد و وزن شما را افزایش نمی‌دهد. فیبر موجود در کلم قرمز از جذب چربی در بدن جلوگیری می‌کند. اگر رژیم دارید و می‌خواهید لاغر شوید، مصرف کلم قرمز را امتحان کنید.

کلم بنفش و درمان زخم

یونانی‌ها و رومن‌ها اعتقاد داشتند که می‌توان از کلم برای درمان زخم خارجی استفاده کرد. فقط کلم را روی زخم ببندید و زخم زودتر درمان می‌شود. این فایده درست است زیرا کلم قرمز دارای خواص ضدالتهاب است که می‌تواند التهاب زخم را کاهش دهد. همچنین آنتی اکسیدان نیز دارد که بازسازی پوست را افزایش می‌دهد.

سلامت قلب با کلم بنفش

میزان بالای ویتامین K موجود در کلم قرمز برای سلامت استخوان‌ها مفید است. این خاصیت مربوط به وجود پروتئین خاصی به نام استئوکالسین در استخوان است که به ویتامین K نیاز دارد یکی از دلایل مهم دیگر برای مصرف کلم قرمز حفظ سلامت قلب است. این ماده غذایی به ساخت گلبول های قرمز و دفع سموم بدن کمک می کند. در نتیجه باعث بهبود عملکرد کلی سیستم جریان خون می شود. با مصرف یک استکان کلم قرمز 216 میلی گرم پتاسیم وارد بدنتان می شود که حدود 6 درصد نیاز روزانه بدن است. مصرف منظم کلم قرمز یکی از روش های ساده برای حفظ سلامت عضلات قلب و کنترل حرکات آن است.

تسکین درد با کلم بنفش

کلم قرمز تأثیر مثال زدنی در دستگاه گوارش دارد چون در تولید صفرا کمک می کند. بنابراین با مصرف کلم قرمز از بروز مشکلاتی مانند سوءهاضمه یا یبوست گرفته می شود. توجه داشته باشید که آب کلم قرمز برای بهبود زخم های معده مؤثر است کلم قرمز برای تسکین دردهای کلیوی، آرتروز و روماتیسم مفید است. این نوع کلم همچنین به خانم‌های شیرده که با التهاب های مرتبط با این دوره درگیر هستند توصیه می شود. کلم قرمز حاوی خواص آرامبخشی و مسکنی است که در عین حال به تصفیه خون نیز کمک کرده و در رفع مشکل بی‌خوابی نیز مؤثر عمل می کند. این خواص کلم قرمز به وجود ماده ای به نام لاکتوکوپیکرین مربوط می شود. این ماده در تسکین سرفه های خشک و خلط دار نیز مؤثر است. می توانید چند برگ از این کلم را گرم کرده و روی منطقه دردناک و ملتهب بگذارید تا درد کاهش پیدا کند.

نکاتی درباره کلم بنفش

قبل از خرید و مصرف کلم قرمز، بهتر است به نکات زیر توجه کنید: – فقط کلم قرمز با برگ‌های تازه بخرید و از خریدن کلم با برگ‌های پوسیده، شکسته و آسیب دیده اجتناب کنید. – اگر سوراخ یا لکه در کلم قرمز دیدید مشکلی نیست. کلم قرمز ارگانیک معمولا این علائم را دارد زیرا برای کاشت گیاهان از هیچ‌گونه آفت‌کشی استفاده نمی‌شود. – هنگامی که به خانه برمی‌شد برگ‌های پژمرده یا آن‌هایی که جای آسیب حشرات دارند را جدا کنید. – کلم قرمز را در ظرف یا کیسه پلاستیکی نگه‌داری کنید. می‌توان آن را برای هفته‌ها در یخچال نگه داشت. – کلم قرمز را می‌توان ترشی کرد یا از طریق برخی تکنیک‌ها آن را فریزری کرد. – قبل از استفاده از کلم قرمز، دست‌های خود را بشویید و مرکز کلم را با چاقو ببرید. – قبل از استفاده، کلم قرمز را شسته و آبکشی کنید. – از تخته آشپزخانه‌ای که برای بریدن گوشت و مرغ استفاده می‌کنید، برای بریدن کلم استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث ورود باکتری شود. بهتر است کلم قرمز را از گوشت خام، مرغ یا ماهی جدا کنید. – می‌توانید به راحتی گلم قرمز را به سالاد، سوپ، خورش و یا هر غذایی که دوست دارید اضافه کنید. بدون شک، کلم قرمز یک ابرغذاست که می‌توانید آن را روزانه مصرف کنید. برای بهره‌مندی از فواید کلم قرمز، آن را به شیوه و در مقدار درست مصرف کنید.

مضرات کلم بنفش

اگرچه کلم قرمز مواد مغذی بسیاری را برای ما فراهم می‌کند اما مصرف زیاد آن توصیه نمی‌شود. مصرف بیش از اندازه کلم قرمز می‌تواند باعث مشکلات متعدد مانند نفخ (درست مانند دیگر انواع گیاهان کروسیفر، آنها گاز بیشتری در معده ایجاد می‌کنند)، کم کاری تیروئید (اختلال غده تیروئید) و اسهال شود. افرادی که داروی رقیق‌کننده خون مصرف می‌کنند باید از مصرف کلم قرمز جلوگیری کنند زیرا مقدار زیادی ویتامین K دارد که می‌تواند باعث لخته شدن خون شود.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 12 مهر 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.