خال‌های خوش خیم و بدخیم

خال‌های خوش خیم و بدخیم

خال‌های خوش خیم و بدخیم خال‌های خوش خیم و بدخیم,بيماري خال‌های خوش خیم و بدخیم,خال‌های خوش خیم و بدخیم در بارداري,علائم خال‌های خوش خیم و بدخیم,درمان خال‌های خوش خیم و بدخیم,درمان خال‌های …

عوارض و بهترین زمان مصرف ویتامین b6 در دوران بارداری

عوارض و بهترین زمان مصرف ویتامین b6 در دوران بارداری

ویتامین b6 ویتامین B6 ,ویتامین B6 چیست,ویتامین B6 در بدنسازی,ویتامین B6 در دوران بارداری,ویتامین B6 ضد تهوع,ویتامین B6 و ریزش مو,ویتامین B6 در بارداری,ویتامین B6 B12 ویتامین یکی از چیزهایی است که …

علت و درمان و نشانه های سرطان پستان یا سینه چیست

علت و درمان و نشانه های سرطان پستان یا سینه چیست

سرطان پستان سرطان پستان ,سرطان پستانها,علائم سرطان پستانها,درمان سرطان پستانها,نشانه های سرطان پستان,علت سرطان پستان,علائم سرطان پستان,سرطان سینه از چه سنی شروع میشه توضیحاتی در مورد سرطان پستان سرطان پستان ناشی از …

آنفلوانزای خوکی چگونه سرايت می کند؟

آنفلوانزای خوکی,بيماري آنفلوانزای خوکی,آنفلوانزای خوکی در بارداري,علائم آنفلوانزای خوکی,درمان آنفلوانزای خوکی,درمان آنفلوانزای خوکی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان آنفلوانزای خوکی,آنفلوانزای خوکی را چگونه درمان کنيم,آنفلوانزای خوکی در کودکان,آنفلوانزای خوکی در بزرگسالان,آنفلوانزای خوکی در نوزادان,آنفلوانزای خوکی در بهار,آنفلوانزای خوکی در تابستان,آنفلوانزای خوکی در پاييز,آنفلوانزای خوکی در زمستان,آشنايي با آنفلوانزای خوکی,همه چيز در مورد آنفلوانزای خوکی,آنفلوانزای خوکی واگيردار است,آنفلوانزای خوکی و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان آنفلوانزای خوکی

آنفلوانزای خوکی چگونه سرايت می کند؟


به گزارش بی اس ام اس آنفلوانزای خوکی يک بيماري حاد تنفسي به شدت واگير در خوک‌هاست که بوسيله چندين نوع ويروس آنفلوانزاي خوکي ايجاد مي شود. ميزان مرگ و مير آن در خوک ها نسبتا بالاست. اما ويروس آنفلوانزاي خوکي مشابه ويروس آنفلوانزاي انساني نيست و در حالت عادي اين ويروس باعث ابتلا انسان ها به اين بيماري نمي شود، اما جديدا يک نوع جديد از اين ويروس در اثر جهش ژنتيکي ايجاد شده است که انسان ها را مبتلا مي کند و در عين حال به راحتي از انساني به انسان ديگر سرايت مي کند و به اين ترتيب افرادي که هيچ گونه تماسي با اين حيوانات ندارند نيز در معرض ابتلا قرار مي گيرند.علائم آنفلوانزاي خوکي بسيار شبيه به آنفلوانزاي معمولي است و شامل تب، سرفه، گلودرد، بدن درد، سر درد، لرز و خستگی است و در بعضي افراد تهوع و استفراغ هم گزارش شده است. اين بيماري ممکن است با علائم ديگري نيز همراه باشد. پزشکان فقط از روي علائم باليني قادر به تشخيص قطعي آنفلوانزاي خوکي نيستند و تشخيص قطعي آن فقط با انجام تست آزمايشگاهي ممکن است.

آنفلوانزاي خوکي چگونه از فردي به فرد ديگر سرايت مي کند؟

ويروس آنفلوانزاي خوکي دقيقا مشابه آنفلوانزاي معمولي سرايت مي کند. شما ممکن است از طريق تماس با فرد آلوده و يا لمس کردن سطوح و اشيايي که قبلا توسط اين افراد لمس شده اند و سپس دست زدن به چشم و دهان و بيني خود به اين بيماري مبتلا شويد. در يک فرد آلوده، انتشار اين ويروس به محيط از يک روز قبل از شروع علائم بيماري آغاز مي شود و تا يک هفته پس از ابتلا ادامه مي يابد.

درمان آنفلوانزاي خوکي

ويروس آنفلوانزاي خوکي به داروهاي ضد ويروس حساس است و اين داروها به خوبي بيماري آنفلوانزاي خوکي را مهار مي کنند. اين داروها بهترين اثربخشي را زماني دارند که در 48 ساعت اول ابتلا به اين بيماري مصرف شوند.

نکته :

ويروس آنفلوانزاي خوکي که انسان ها را مبتلا مي کند يک گونه کاملا جديد است و تا کنون واکسني براي آن ساخته نشده است

ميزان خطر آنفلوانزاي خوکي

شدت و ميزان خطر اين بيماري در افراد مختلف متفاوت است. به طوري که در برخي افراد منجر به مرگ شده، در حالي که در افرادي ديگر بدون دريافت داروي ضدويروس، بيماري خود به خود بهبود يافته است.

آنچه عموم مردم بايد در مورد بيماري آنفلوانزاي خوکي انجام دهند

1. براي پيشگيري از ابتلا به آنفلوانزاي خوکي بايد دستان خود را به طور مرتب با آب و صابون بشوييد، مخصوصا زماني که عطسه يا سرفه مي کنيد و يا وقتي که از بيرون به خانه باز مي‌گرديد.

آنفولانزای خوکی,درمان آنفولانزای خوکی

2. از تماس نزديک با خوک ها و يا انسان هايي که آلوده هستند بپرهيزيد.

3. از دست زدن به اشيا و سطوحي که ممکن است آلوده باشند، مخصوصا در اماکن عمومي بپرهيزيد. (مانند ميز هاي کافي شاپ ها و رستوران ها، دستگيره درب وسائل حمل و نقل عمومي، نرده ها و …)

4. از دست زدن به دهان، بيني و چشمان خود بپرهيزيد.

5. رعايت عادات غذايي خوب شامل خواب و استراحت کافي، مصرف مود غذايي مناسب و انجام فعاليت هاي ورزشي

منبع:عصرایران

آنفلوانزای خوکی چگونه سرايت می کند؟

مطالب مرتبط :

همه چیز در مورد آنفولانزای خوکی

آنفولانزای خوکی را جدید بگیرید

آنفولانزا در بارداری

آنفولانزا

سوپ جوجه دارویی برای درمان سرماخوردگی

سرماخوردگی

سرفه‌ مزمن چیست

سل

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 19 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.