مضرات نمک دریا

از مضرات و خواص نمک دریا بدانید نمک دریامدتی است که از گوشه و کنار نام نمک دریایی را می‌شنویم و این که خاصیت درمانی دارد و حتی می‌توان از آن در …

تعبیر خواب پرستو سیاه

در مورد تعبیر خواب پرستو چقدر  می دانید تعبیر خواب پرستوپرستو پیام آور بهار است و دیدن پرستو در خواب نوید و امید و خوشدلی است و خواب تعبیر خواب پرستومیمون و …

تعبیر خواب شیر جنگل در خانه

درباره تعبیر خواب شیر جنگل بدانید تعبیر خواب شیر جنگلشیر – حیوان – در خواب هم خطرناک و دشمنی است بی حساب و بی رحم. اگر از کسی مرعوب و از گزند …

در طب سنتی ایران نسخه ای ساده و بسیار کاربردی وجود دارد ،گلپر که برای درمان کبودی و سیاهی دور چشم از سوی درمان گران توصیه شده است ، برای تهیه ی این نسخه نیاز به برگ های خشک شده ی گلپر و مقداری روغن زیتون داریم.

گلپر از جمله گیاهان دارویی گرم و خشک است که بسیاری از ما ایرانی ها از آن برای خوش عطر و خوشبو کردن غذاها استفاده می کنیمگلپر ولی غافل از خواص معجزه آسای آن در زمینه ی زیبایی پوست هستیم.

 

خواص گلپر برای لاغری , گلپر , خواص گلپر , مضرات گلپر

خواص گلپر را می دانید

گلپرگیاهی است معطر که می‌ توان از تمام بخش های آن در صنعت غذا و دارو استفاده کرد.
  گلپرگیاهی گلدار، ‌علفی و چند ساله از تیره چتریان است.

خواص گلپر را می دانید

گلپراین گیاه بومی ایران بوده و در نواحی نمناک کوهستانی ایران و حاشیه ‌های آن می ‌روید.
گلپرهمه ی گونه ‌های این گیاه معطر هستند و برخی گونه‌ ها در آشپزی ایرانی به عنوان ادویه و برخی دیگر در صنعت داروسازی کاربرد دارند.
دانه‌ های گلپر بسیار نازک بوده و دارای طعم تند و معطر است.

خواص گلپر را می دانید

خواص گلپر برای لاغری , گلپر , خواص گلپر , مضرات گلپر

خواص گلپر را می دانید

گلپرپودر دانه‌ های این گیاه بیشترین کاربرد را برای مواد غذایی دارد،‌ به عنوان مثال پودر گلپر را می ‌توان روی باقلای پخته،‌ عدس و دیگر حبوبات، سیب ‌زمینی پخته و انواع سوپ ها و خورش ‌ها و همچنین روی انار دانه شده پاشید.

خواص گلپر را می دانید

ترکیبات گلپر
گلپردارای مس بوده و از نظر ترکیبات شیمیایی به خصوص در دانه های آن، اسانس روغنی فراری وجود دارد که از گرد آن برای معطر ساختن بعضی غذاها استفاده می شود. گلپرمهم ترین روغن فرار موجود در گلپر، آنتول(anethole) نام دارد.

خواص گلپر را می دانید

خواص گلپر برای لاغری , گلپر , خواص گلپر , مضرات گلپر

خواص گلپر را می دانید

گلپربعضی از گیاهان طعم تلخی دارد و به عنوان تقویت کننده، منقبض کننده و تمیز کننده روده ها در بدن عمل می کند. از این گیاهان تلخ اغلب برای بهبود هاضمه و مقابله با التهاب استفاده می شود. به نقل از سایت «هلث نیوز» بعضی از این گیاهان عبارت است از: گلپر : برای درمان سرماخوردگی و بیماری هایی چون روماتیسم از این گیاه استفاده می شود. گلپر معده را تقویت می کند. بابونه : باعث تسکین تب و بی قراری می شود و به عنوان آرام کننده و داروی ضداسپاسم از آن استفاده می شود.

گلپر

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 16 خرداد 1397

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.