کاخ آپادانای شوش

کاخ آپادانای شوش

کاخ آپادانای شوش+تاریخچه وعکس کاخ آپادانا شوش،معماری کاخ آپادانا شوش،پلان کاخ آپادانا شوش،آدرس کاخ آپادانا شوش

شهر سوخته زابل

شهر سوخته زابل

شهر سوخته زابل+تاریخچه و عکس عکس شهر سوخته زابل،شهر سوخته ی زابل،قدمت شهر سوخته زابل،تصاویر شهر سوخته زابل،اطلاعات شهر سوخته زابل

آرامگاه سعدی

آرامگاه سعدی

آرامگاه سعدی+تاریخچه و عکس آرامگاه سعدی در شیراز،آرامگاه سعدی شیرازی،آرامگاه سعدی کجاست،آرامگاه سعدی در کجاست،آرامگاه سعدي شيرازي آرامگاه شاعر خوش سخن و اهل شعر فارسی در شیراز بنا شده است.

کاخ بهشت+عکس و تاریخچه

کاخ هشت بهشت اصفهان،کاخ هشت بهشت تبریز،کاخ هشت بهشت+پلان،کاخ هشت بهشت دراصفهان

کاخ بهشت یکی از مناطق تاریخی و زیبای اصفهان است.جالب است بدانید که عمارت تاریخی کاخ هشت بهشت نمونه‌ای از کاخ های محل سکونت آخرین سلاطین دوره صفوی می باشد.

کاخ هشت بهشت،تاریخچه کاخ هشت بهشت

لاز م به ذکر است که باغ وسیعی که عمارت درآن واقع شده است جزئی « از باغ بزرگ نقش جهان بوده بنام باغ بلبل که به دستور شاه اسماعیل اول بنا گردید »در واقع  این بنا در تاریخ 1080هـ.ق ساخته شده و نامهای دیگر آن هشت به هشت ، هشت در بهشت ، باغ بلبل می باشد. گفتنی است که این عمارت هشت ضلعی است که چهارنما دارد و با همه شباهتها هیچ یک مانند دیگری نیست.

کاخ هشت بهشت،تاریخچه کاخ هشت بهشت

در واقع به نظر می‌رسد نمای شمالی نمای اصلی است حال اینکه وجود استخر در ضلع شرقی تعیین کننده نمای اصلی می باشد. درضمن عمارت دو متر بالا تر از سطح زمین بنا شده است . به عبارتب عمارت دارای دو طبقه است و پله ها طوری طراحی شده‌اند که از هرطرف به عمارت فوقانی و تحتانی عبور و مرور می‌ گردد.

کاخ هشت بهشت،تاریخچه کاخ هشت بهشت
لازم به ذکر است که اتاقهای طبقه اول در چهار گوشه عمارت تزئیناتی از گچبری و نقاشی دارند .البته در طبقه دوم مجموعه‌ای از رواقها و اتاقها با در و پنجره‌های خاتم کاری می باشد. در واقع در وسط تالار حوضی هشت ضلعی از جنس مرمر معروف به حوض مروارید قرار دارد. بهتر است که بدانید که این حوض طوری حجاری شده که آب از سوراخهایش مانند مروارید تراوش می کند .

کاخ هشت بهشت،تاریخچه کاخ هشت بهشت

جالب است بدانید که پارک مجلل و زیبایی در اطراف این کاخ ساخته شده که در حال حاضر ازگردشگاههای معروف شهر اصفهان می باشد . برای دیدن این مکان زیبا حتما به اصفهان بروید.

کاخ بهشت+عکس و تاریخچه

مطالب مرتبط:

کاخ آپادانای شوش

کاخ ساسان

معبد آناهیتا

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 13 خرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.