تعبیر خواب گاز گرفتن روباه

درباره تعبیر خواب روباه اطلاعات بیشتری داشته باشید تعبیر خواب روباهروباه تجسمی است از مکر و فریب و نیرنگ چه مرد باشد و چه زن. اگر ببینید روباهی دارید تعبیر خواب روباهو …

تعبیر خواب کبوتر چاهی

درباره تعبیر خواب کبوتر چقدر می دانید تعبیر خواب کبوترکبوتر بین تمام اقوام و ملت ها مرغ عشق و محبت و صلح و دوستی شناخته می شود. کبوتر در وفاداری نسبت به …

سیتریزین چیست و چه فواید و عوارضی درد

سیتریزین چیست و چه فواید و عوارضی درد قرص ستیریزین موجب آسودگی سریع و طولانی مدت خارش،عطسه،ریزش اشک و آب بینی ناشی از آلرزی های فصلی و حساسیتهای متفرقه(گرده،خاک،حیوانات خاکی،کپک)می گردد.ستیریزین همچنین …

گلپر گیاهی چند ساله از تیره جعفری است که بیشتر در نقاط مرتفع کوهستان های ایران و نقاط دیگر می روید،گلپر با ریشه های ضخیم و برگ های کاملا بریده که پیشینیان برای آن خواص بسیاری شمرده اند،گلپر از جمله اینکه موجب نیروی بدن می شود ولی متاسفانه زیاد مورد توجه قرار نگرفته است.

گلپر , خواص گلپر , خواص گلپر برای پوست , خواص گلپر برای لاغری

از خواص گلپر چه می دانید

گلپر گیاهی گلدار، علفی و چندساله از تیره چتریان است. گلپراین گیاه، بومی ایران است و در ناحیه های نمناک کوهستانی ایران و مناطق پیرامونی می روید.

گلپرگل های آن سفید مجتمع به صورت چتر در انتهای ساقه های گل دهنده در قسمت بالای گیاه ظاهر می شود. گلپرمیوه آن تخم مرغی، کمی ضخیم و معطر به رنگ سبز تیره به طول 1/5 تا سانتی متر است.

از خواص گلپر چه می دانید

گلپرنوشته ی قبلی نوشته ی بعدی خواص مواد غذایی سلامت تاریخ: ۱۳۹۲-۱۰-۲۳ آشنایی با خواص و مضرات گلپر گلپر گیاهی است معطر که می‌ توان از تمام بخش های آن در صنعت غذا و دارو استفاده کرد. گلپر گیاهی چند ساله از تیره جعفری است که بیشتر در نقاط مرتفع کوهستان های ایران و نقاط دیگر می روید، با ریشه های ضخیم و برگ های کاملا بریده که پیشینیان برای آن خواص بسیاری شمرده اند، از جمله اینکه موجب نیروی بدن می شودگلپر ولی متاسفانه زیاد مورد توجه قرار نگرفته است. 1364936595263846_529 خواص گلپر: در طب سنتی، گلپر، هضم کننده غذا و تقویت کننده معده است.

از خواص گلپر چه می دانید

گلپربرای بهره بردن از خواص ضد نفخ گلپر، بهتر است یک گرم از پودر دانه‌های این گیاه را همراه رازیانه بعد از غذا و با آخرین لقمه به اندازه نصف قاشق غذاخوری بخورید. از آنجا که گلپر طبیعت گرم و خشکی دارد، افراد گرم مزاج باید دانه‌های این گیاه را یک شب در سرکه بخوابانند و بعد از ۲۴ ساعت و خشک شدن دانه‌ها، آن را پودر و استفاده کنند. خوردن گلپر ذهن را باز و حافظه را زیاد و نسیان را کم می کند و ابلهی و حماقت را از بین می برد. گلپربرای فلج، لقوه و بی حسی اعضا مفید است. گلپرغیر از خواص درمانی از دیگر کاربردهای گلپر در طب سنتی، “تلطیف گوشت‌ها” به خصوص گوشت آبزیان و ماهی است و توصیه می‌شود به عنوان ادویه در پخت ماهی از گلپر استفاده کنید.

گلپر , خواص گلپر , خواص گلپر برای پوست , خواص گلپر برای لاغری

از خواص گلپر چه می دانید

گلپر گیاهی است معطر که می‌توان از تمام بخش‌های آن در صنعت غذا و دارو استفاده کرد.

گلپرگیاهی گلدار، ‌علفی و چند ساله از تیره چتریان است.

از خواص گلپر چه می دانید

نام علمی این گیاه Heracleum persicum است.

گلپراین گیاه بومی ایران بوده و در نواحی نمناک کوهستانی ایران و حاشیه‌های آن می‌روید.

گلپر , خواص گلپر , خواص گلپر برای پوست , خواص گلپر برای لاغری

گلپرهمه گونه‌های این گیاه معطر هستند و برخی گونه‌ها در آشپزی ایرانی به عنوان ادویه و برخی دیگر در صنعت داروسازی کاربرد دارند.

از خواص گلپر چه می دانید

دانه‌های گلپر بسیار نازک بوده و دارای طعم تند و معطر است. گلپر پودر دانه‌های این گیاه بیشترین کاربرد را برای مواد غذایی دارد،‌ به عنوان مثال پودر گلپر را می‌توان روی باقلای پخته،‌ عدس و دیگر حبوبات، سیب‌زمینی پخته و انواع سوپ‌ها و خورش‌ها و همچنین روی انار دانه شده پاشید.

گلپر

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 16 خرداد 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.