اسهال‌ حاد

اسهال‌ حاد و راههای درمان

اسهال‌ حاد خونی،اسهال حاد عفونی، اسهال‌ حاد اطفال،درمان اسهال حاد،اسهال حاد علایم

درمورد اسهال حاد چقدر می دانید؟؟

بهتر است بدانید که اسهال‌ حاد عبارت‌ است‌ از اجابت‌ مزاج‌ شل‌، آبكی‌ و به‌ دفعات‌ زیاد. جالب است بدانید که اسهال‌ یك‌ علامت‌ است،‌ نه‌ یك‌ بیماری‌. لازم به ذکر است که اسهال‌ ساده‌ در تمام‌ گروه‌های‌ سنی‌ رایج می باشد.

علایم‌ شایع‌ در اسهال حاد چیست

بهتر است بدانید که درد شكمی‌ همراه‌ با دل‌ پیچه‌، اجابت‌ مزاج‌ شل‌ و آبكی‌، گاهی‌ ناتوانی‌ در كنترل‌ اجابت‌ مزاج و گاهی‌ تب‌ ازعلایم آن است.

اسهال‌ حاد،درمان اسهال‌ حاد

بهتر است بدانید که علل‌ متعددی‌ برای اسهال حاد وجود دارند، از جمله‌:علل‌ عفونی‌ ،ویروسی‌، انگلی‌، باكتریایی‌ می باشد.

 

 

اسهال‌ حاد،درمان اسهال‌ حاد

پیشگیری‌ از اسهال حاد:

بدنیست بدانید که اگر اسهال‌ مرتباً تكرار شود و بتوان‌ علت‌ آن‌ را فهمید،‌ با دوری‌ از علت‌ و حذف آن،‌ می‌ توان از تكرر اسهال‌ جلوگیری‌ نمود.بهتر است بدانید که حمله ی‌ اسهال‌ می ‌تواند گه گاه‌ در هر كسی‌ به‌ علل‌ بی ‌اهمیتی‌ بروز كند، اما به‌ زودی‌ رفع می‌ شود و اثر پایداری‌ از آن‌ بر جای‌ نمی‌ ماند.در واقع بیشتر موارد اسهال‌ حاد، مدت‌ كوتاهی‌ طول‌ می ‌كشند و جستجوی‌ علت‌ آنها امکان دارد ضرورتی‌ نداشته‌ است.لطفا برای پیشگیری از اسهال، از خوردن‌ غذاهای‌ خام‌ و نیم ‌پز مثل‌ غذاهای‌ دریایی‌، غذاهای‌ آماده یا بوفه ای كه‌ چندین‌ ساعت‌ در بیرون‌ رها شده‌اند، و غذاهایی‌ كه‌ فروشندگان‌ دوره‌ گرد می ‌فروشند، پرهیز نمایید.

درمان‌:اقدامات‌ تشخیصی‌ ممكن‌ است‌ شامل‌ بررسی‌ آزمایشگاهی‌ نمونه‌ ی مدفوع‌ است.گرفتن‌ یك‌ شرح‌ حال‌ دقیق‌ و كامل‌ در مورد علایم‌، زمان‌ و مدت‌ اسهال‌، شدت‌ اسهال‌ و وضعیت‌ سلامت‌ عمومی‌ بیمار می ‌تواند به‌ تعیین‌ علت‌ اسهال‌ كمک نماید.

اسهال‌ حاد،درمان اسهال‌ حاد

درمان‌ اسهال حاد

لازم به ذکر است که اقدامات‌ تشخیصی‌ امکان دارد شامل‌ بررسی‌ آزمایشگاهی‌ نمونه‌ ی مدفوع‌ است.دقت کنید که گرفتن‌ یك‌ شرح‌ حال‌ دقیق‌ و كامل‌ در مورد علایم‌، زمان‌ و مدت‌ اسهال‌، شدت‌ اسهال‌ و وضعیت‌ سلامت‌ عمومی‌ بیمار می ‌تواند به‌ تعیین‌ علت‌اسهال‌ كمک نماید. بهتر است بدانید که اگر شواهدی‌ دال‌ بر وجود بیماری‌ جدی‌ وجود داشته‌ باشد، امكان‌ دارد آزمایشات‌ بیشتری‌ انجام‌ گردند.

داروهای لازم برای اسهال حاد:

دقت کنید که در موارد خفیف‌ می ‌توان‌ از داروهایی‌ مثل‌ لوپرامید و پپتوبیسمول‌ استفاده‌ نمود. بهتر است بدانید که امكان‌ دارد سایر داروهای‌ ضد اسهال‌ تجویز گردد.بدنیست بدانید کهدر صورت‌ شناسایی‌ یك‌ انگل‌ یا باكتری‌ به‌ خصوص‌ به‌ عنوان‌ علت‌ اسهال‌، امكان‌ دارد آنتی ‌بیوتیك‌ تجویز گردد.

 

اسهال‌ حاد،درمان اسهال‌ حاد

در چه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمایید.؟

بهتر است بدانید که  اگر اسهال‌ بیش‌ از 48 ساعت‌ طول‌ بكشد.قابل ذکر است که اگر مخاط‌ ، خون‌، یا كِرم‌ در مدفوع‌ ظاهر گردد.بهتر است بدانید که اگر تب‌ به‌ 3/38 درجه‌ ی سانتیگراد یا بالاتر برسدباید به پزشک مراجعه کنید.دقت کنید اگر درد شدیدی‌ در شكم‌ یا راست‌ روده‌ به‌ وجود آید. اگر علایم‌ كم‌ آبی‌ ظاهر شوند مانند: خشكی‌ دهان‌، پوست‌ چروكیده‌، تشنگی‌ شدید، ادار كم‌ یا عدم‌ وجود ادرار وجود داشته باشد.با توجه به نکات ذکرشده دوره درمان را زودتر طی می کنید.

برای درمان اسهال یک قاشق غذاخوری سیاه دانه ی آسیاب شده را با نصف استکان عصاره ی تره تیزک (شاهی) مخلوط کرده و پس از صرف غذا در سه وعده میل نمایید.

به یاد داشته باشید که برخی توصیه های پزشکی در خصوص استفاده از مرزنجوش این است که : در صورت بروز تهوع، استفراغ و یا اسهال مصرف مرزنجوش باید متوقف شود و از افراط در مصرف آن بدون نظر پزشک متخصص خودداری شود و بیمارا ن مبتلا به ناراحتی های کلیوی از مصرف مرزنجوش نیز اجتناب کنند. استفاده زیاد مرزنجوش برای کلیه مضر می باشد.

گیاه دارویی دم اسب به دلیل داشتن سیلیس برای ترمیم شکستگی‌ها مؤثر و مفیداست همچنین دردهای مفصلی را تسکین می‌بخشد اما مصرف بیش از حد آن باعث بروز اسهال و اختلالات گوارشی می‌گردد قابل ذکر است که سیلیکای موجود در آن با تقویت بافت های پیوندی مغز و سلول های عصبی، حافظه ضعیف را تقویت می نماید.

اسهال‌ حاد

مطالب مرتبط:

اسهال

اسهال خونی

<

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.