۵حقه شگفت‌انگیز برای خلاص شدن از خروپف!

۵حقه شگفت‌انگیز برای خلاص شدن از خروپف!

۵حقه شگفت‌انگیز برای خلاص شدن از خروپف! خروپف,بيماري خروپف,خروپف در بارداري,علائم خروپف,درمان خروپف,درمان خروپف با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان خروپف,خروپف را چگونه درمان کنيم,خروپف در کودکان,خروپف در بزرگسالان,خروپف در نوزادان,خروپف …

کبد چرب

کبد چرب

کبد چرب  کبد چرب,بیماری کبد چرب,کبد چرب در بارداری,علائم کبد چرب,درمان کبد چرب,درمان کبد چرب با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان کبد چرب,کبد چرب را چگونه درمان کنیم,کبد چرب در کودکان,کبد …

از کجا بفهمیم خونریزی گوارشی داریم؟

از کجا بفهمیم خونریزی گوارشی داریم؟

از کجا بفهمیم خونریزی گوارشی داریم؟ خونریزی گوارشی,بيماري خونریزی گوارشی,خونریزی گوارشی در بارداري,علائم خونریزی گوارشی,درمان خونریزی گوارشی,درمان خونریزی گوارشی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان خونریزی گوارشی,خونریزی گوارشی را چگونه درمان …

درد استخوان ران

درد استخوان ران ,درد استخوان ران و لگن,درد استخوان ران در بارداری,درد استخوان ران و ساق پا,درد استخوان ران چپ,درد استخوان ران پای راست,درد استخوان ران راست

درد استخوان ران , درد استخوان ران و لگن , درد استخوان ران در بارداری , درد استخوان ران و ساق پا

توضیحاتی در مورد درد استخوان ران

عوامل بسیاری می‌تواند علت درد کشاله ران در ناحیه بالای زانو شود. درد پا که ناحیه ران یا بالای زانو را درگیر می‌کند، یک عارضه شایع است. درد در این ناحیه می‌تواند ناشی از بافت درون ران باشد یا ممکن است ناشی از دیگر قسمت‌های بدن مانند قسمت تحتانی کمر باشد. درد قسمت بالایی پا و درد کشاله ران پا بسته به علتی که از آن ناشی می‌شود در محدوده خفیف و آزاردهنده تا شدید و ناتوان‌کننده قرار می‌گیرد. اگر در مورد درد این ناحیه نگران هستید یا درد شما مداوم است و حتی بدتر شده است و یا اینکه با علائم نگران‌کننده از قبیل متورم شدن، قرمزی و تب همراه است حتماً با پزشک خود مشورت کنید.در این مطلب از سایت جسارت در مورد علت و درمان درد استخوان ران چپ و راست در بارداری چیست صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

درد کشاله ران

قسمت بالایی پا بین مفصل لگن و مفصل زانو قرار دارد و با ماهیچه‌ها، رباط‌ها، عصب‌ها، رگ‌های خونی و بافت‌های پیوندی احاطه شده است. درد کشاله ران می‌تواند از هرکدام از این عناصر تشکیل‌دهنده ناشی شود. استخوان ران تنها استخوان قسمت بالایی پا است و در صورتی که این استخوان شکسته شود، عفونت کند، دچار کوفتگی شود یا تومور داشته باشد، می‌تواند درد زیادی در این ناحیه ایجاد کند. ران پا از چندین مجموعه ماهیچه مختلف ازجمله ماهیچه‌های رانی، ماهیچه همسترینگ یا پشت ران و ماهیچه‌های کشاله ران تشکیل می‌شود.

علت درد استخوان ران

عوامل و آسیب‌های زیادی می‌تواند باعث درد پا در ناحیه بالای زانو شود. درد در این ناحیه می‌تواند به علت آسیب‌های پی در پی، ضربه‌های زیان‌آور ازجمله بلانت فورس و طیف گسترده‌ای از بیماری‌های حاد و مزمن بروز کند. همچنین درد در این ناحیه می‌تواند به علت سرطان استخوان، شکستگی استخوان ران، کوفتگی لگن، درد ماهیچه، کشیدگی عضله، دررفتگی مفصل لگن، گرفتگی عضلات، آرتروز، التهاب مفاصل یا بیماری‌های تخریبی مفاصل، التهاب تاندون یا اختلال عروق خونی مجاور مانند بیماری‌های شریان‌های محیطی باشد.

علائم درد استخوان ران

علائم مرتبط با دردهای ران پا به عامل ایجادکننده‌ی آن، وسعت آسیب یا جراحت وارد شده و نوع بافت خاصی که تحت تأثیر است بستگی دارد. علائم شایع درد ران پا شامل درد عمیق، سوزش، درد واضح به صورت تیر کشیدن در این ناحیه، کبودی و تورم در ناحیه درگیر، لنگ زدن (شلیدن)، عدم توانایی در تحمل وزن در سمت ناحیه درگیر و کاهش میزان فعالیت و حرکت مفاصل لگن و زانو است.

عوامل خطر و درد استخوان ران

شرکت کردن مداوم در ورزش‌هایی مانند فوتبال یا هاکی، گرم نکردن بدن قبل از فعالیت فیزیکی، آسیب قبلی در ناحیه بالای پا، عدم تعادل الکترولیتی و کاهش آب میان بافت‌های عضلات از عوامل خطرساز مهمی هستند که می‌توانند احتمال ابتلا و گسترش درد در ناحیه بالای زانو و تیر کشیدن زانو را افزایش دهند. فاکتورهایی در شیوه زندگی افراد نیز در ایجاد این دردها مؤثر است. برخی اختلالات رگ‌های خونی مانند تصلب شریان و تشکیل لخته‌های خونی که می‌تواند باعث درد ران پا شود ممکن است ناشی از عدم فعالیت بدنی و رژیم غذایی نامناسب باشد.

درد استخوان ران در بارداری

بارداری دوره‌ای است که در آن بدن زن باردار دستخوش تغییراتی می‌شود. هورمون‌های بارداری سطح هورمون‌های دیگر بدن را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهند. ازجمله هورمون‌هایی که در حاملگی افزایش فراوانی دارد ریلاکسین است. همان‌طور که از نام آن برمی‌آید ریلاکسین در اصل عضلات و تاندون‌های ناحیه لگن را شل می‌کند تا عمل زایمان تسهیل شود. ریلاکسین رباط‌های مفصل شرمگاهی را که نگه‌دارنده مفصل هستند شل می‌کند (سمفیز پوبیس)، درنتیجه مفصل لگن بی‌ثبات می‌شود و این منجر به احساس درد می‌گردد. اصطلاحاً به این عارضه اختلال عملکرد شرمگاه سمفیز (SPD) می‌گویند. علت اصلی احساس درد ران پا در اوایل بارداری این مسئله است. در طول مراحل بعدی بارداری، ممکن است رشد رحم یک سری مشکلاتی ایجاد کند که درد ران یکی از آن‌ها است. در این دوره درد ران پا عمدتاً از سیاتیک (درد عصب نسایی) ناشی می‌شود. عصب سیاتیک که از پایین کمر به طرف ران‌ها و پاها کشیده شده است وقتی به دلایلی تحت فشار قرار گیرد درد می‌گیرد. در اواخر بارداری دلیل درد این عصب رشد رحم است که به عصب سیاتیک فشار اعمال می‌کند و درد شدیدی را القا می‌کند.

کنترل درد استخوان ران

بعد از زایمان باید تمام درد و ناراحتی‌های فیزیکی مرتبط برطرف گردد، با این حال اگر شما در دوران بارداری تحمل درد برایتان دشوار است، می‌توانید برای کنترل درد اقدامات ویژه‌ای انجام دهید. عصا و کمربند پشتیبان لگن می‌تواند در هنگام راه رفتن درد را به حداقل برساند. بهترین راه برای کنترل درد تمرینات فیزیوتراپی می‌باشد. حرکات ورزشی قسمت کف لگن که عضلات و رباط‌های ناحیه لگن را می‌کشد، نیز مفید هستند. با این حال قبل از آغاز هرگونه حرکت ورزشی، گرفتن یک مجوز از متخصص زنان و زایمان ضروری است. درد سیاتیک با خوابیدن بر روی پهلوی دیگر قابل کنترل است، به صورتی که عصب تحت فشار متحمل فشار بیشتر نگردد. تعداد محدودی از داروها نیز می‌تواند در درمان درد ران پا مؤثر باشد.

درد استخوان ران و ورزش

عضله را تا جایی بکشید که احساس سفت‌شدگی کند (نقطه کشش). عضله را در حالت کشیده شده به مدت 20 ثانیه نگه دارید، برای درمان درد ران به مدت 10 ثانیه استراحت کنید و هر حرکت کششی را برای هر پا به صورت جداگانه تکرار کنید. برنامه ورزش کششی برای پیشگیری از گرفتگی عضلات ران پا باید به مدت 10 دقیقه طول بکشد و هر ورزش 2 یا 3 بار روی هر پا انجام شود.

علل درد استخوان ران

بسیاری از عارضه‌های ستون فقرات باعث درد پا، درد ساق پا و درد لگن تا زانو و دیگر علائم پایین‌تنه مانند خواب رفتن، گزگز، بی حسی و ضعف رفتن ساق پا می‌شود. تشخیص کالبدشناختی صحیح علت سندرم هر درد خاص از جمله علت ضعف رفتن پاها لازمه درمان‌ موفقیت‌آمیز است. علت پا درد می تواند متفاوت باشد. با این حال، بعضی از دلایل درد پا از لحاظ پزشکی شدید هستند. ناراحتی خفیف اغلب در کوتاه مدت از بین می رود و با درمان های خانگی تسکین می شود. از دلایل پا درد و علت درد کشاله ران می توان به موارد زیر اشاره کرد: گرفتگی عضلات: علت اصلی پا درد گرفتگی یا اسپاسم عضلانی است. خستگی عضلانی، کم شدن آب بدن و بعضی از داروها مثل داروهای ادرار آور و استاتین منجر به گرفتگی عضلانی و درد پا می شوند. آسیب دیدگی: پادرد همچنین اغلب نشان دهنده نوعی آسیب دیدگی است. این آسیب دیدگی ها از قرار زیر هستند: کشیدگی عضله و درد کشاله ران التهاب تاندون درد ساق پا (دردی که پس از استفاده بیش از حد در قسمت پایین ساق پای خود تجربه می کنید) شکستگی تنشی استخوان از جمله بیماری هایی که منجر به پا درد می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد: تصلب شریان (سفت شدن شریان ها) ترومبوز سیاهرگی عمقی ( لخته خونی که با دوره های طولانی استراحت در رختخواب به وجود می آید) نقرس رگ های واریسی وجود عفونت در استخوان یا بافت های پا آسیب عصبی (اغلب در نتیجه بیماری هایی مثل دیابت ) لغزش دیسک (این وضعیت بیمار علاوه بر علت کمر درد ، علت دردکشاله ران که تا ساق پا نیز ادامه می یابد نیز میباشد.) بیماری اسگود شلاتر (صفحه رشد درشت نی در بین نوجوانان) تومورهای بدخیم در استخوان داروهای مشخص مثل کورتیکواستروئیدها تومورها یا کیست های خوش خیم (مخصوصا روی درشت نی و استخوان ران) بیماری لگ، کالو-پرتس (نکروز یا سیاه شدن سر استخوان ران در لگن بچه ها که عموما در بین کودکان و نوجوانان) لغزش سر استخوان ران (عموما در بین کودکان، مخصوصا کودکانی که اضافه وزن دارند) اضافه وزن که بطور مثال باعث پا درد در بارداری می شود

درد استخوان ران و مراجعه به پزشک

یکی از چالش هایی که افراد مبتلابه پا درد و زانو درد با ان روبه رو هستند این است که آیا به پزشک مراجعه کنند یا به بخش اورژانس بروند. در صورت داشتن موارد زیر به پزشک مراجعه کنید: وخامت درد پا ورم در دو پا رگ های واریسی که باعث ناراحتی می شوند پا درد در حین راه رفتن درد پا که بیش از چند روز طول بکشد در صورت داشتن موارد زیر همراه با پا درد به بخش اورژانس مراجعه کنید: قرمزی و گرمی داشتن تب سرد یا رنگ پریده شدن پا مشکلات تنفسی به همراه ورم دو پا برش عمیق روی پا بی تحرکی ناتوانی در قرار دادن وزن بر روی پا آسیب دیدگی مستمر که همراه با صدای ترکیدگی یا سایش بوجود می آید

درمان درد کشاله ران و ساق پا

درمان درد کشاله ران و ساق پا بستگی به تشخیص و علت پا درد دارد. وقتی دلیل درد مشخص شد، درمان بر کنترل درد و کنترل مشکل بوجود آورنده به منظور پیشگیری یا کاهش درد پا در آینده می شود. در مورد علت درد ران پا و روش کنترل پا درد مزمن خود با پزشک صحبت کنید. عوامل و آسیب‌های زیادی می‌تواند باعث درد پا در ناحیه بالای زانو شود. برای درمان درد کشاله ران تشخیص علت درد نقش مهمی دارد ، درد در این ناحیه می‌تواند به علت آسیب‌های پی در پی، ضربه‌های زیان‌آور ازجمله بلانت فورس و طیف گسترده‌ای از بیماری‌های حاد و مزمن بروز کند. همچنین درد در این ناحیه می‌تواند به علت سرطان استخوان، شکستگی استخوان ران، کوفتگی لگن، درد ماهیچه، کشیدگی عضله، دررفتگی مفصل لگن، گرفتگی عضلات، آرتروز، التهاب مفاصل یا بیماری‌های تخریبی مفاصل، التهاب تاندون یا اختلال عروق خونی مجاور مانند بیماری‌های شریان‌های محیطی باشد.

درمان درد ران پا

وقتی علت پا درد را بدانید، به بهترین شکل می توانید درمان درد ران پا را انجام دهید . در صورتی که رگ های واریسی دارید و بر این باور هستید که آنها منبع درد پا ی شما هستند، در حین استراحت سعی کنید پای مورد نظر را بالا بگیرید. جوراب واریس تا حدودی تسکین دهنده است. بعضی از علت های شایع درد پا گرفتگی عضلانی یا خستگی عضلانی پس از فعالیت فیزیکی بیش از حد است. در صورتی که درد نتیجه فعالیت فیزیکی بیش از حد باشد، ابتدا بر روی پای خود یخ قرار دهید. شما باید در چند روز اولی که درد پا ظاهر می شود روزی چهار مرتبه یا بیشتر بر روی پا باید یخ قرار دهید. حداکثر 15 دقیقه یخ را روی پا قرار دهید. تا حد امکان استراحت کنید و پای مورد نظر خود را بالا ببرید. حرکات کششی و ماساژ نیز درمان های خانگی مناسبی برای گرفتگی عضلانی و درد کشاله ران هستند. شما می توانید داروی مسکن غیر تجویزی مثل آسپیرین را مصرف کنید تا درد خود را بیشتر تسکین دهید.

روش های درمانی درد استخوان ران

تمامی روش های درمانی برای نوع درد مشخص شما مناسب نیستند. روش های درمان پا درد از قرار زیر هستند: دارو: پزشکان اغلب در ابتدا دارو تجویز می کنند. به دلیل اینکه هر فرد واکنش مختلفی به دارو دارد، پزشک میزان مصرف و داروهای متنوعی را برای شما تجویز می کند. داروها شامل مسکن های غیرتجویزی مثل آسپرین، استامینوفن، استروئیدهای ضد التهابی و داروهای مسکن قوی تر می شود. فیزیوتراپی: در روش فیزیوتراپی تلاش می شود که عضلات ساخته یا بازسازی شوند و به شما این امکان را می دهد تا درد پا کمتری را تجربه کنید و طبیعی تر حرکت کنید. پزشک فیزیوتراپی منفعلانه مثل ماساژ و کمپرس گرم و سرد یا روش های درمان درد مچ پا فعالانه مثل حرکات ورزشی را توصیه می کند. کاهش وزن: در صورتی که چاق هستید یا اضافه وزن دارید، کاهش وزن باعث بهبود علائم پا درد می شود. تزریق استروئید و بی حسی موضعی: در صورتی که اقدامات فوق در بهبود علائم موثر نبودند، تزریق به ناحیه دردناک موثر است. جراحی: در صورتی که وضعیت شما شدید یا مستمر است، برای درمان بیشتر به یک متخصص ارجاع داده می شوید.پزشک آزمایشات تصویر برداری مثل ام ار ای یا سی تی اسکن را برای پیدا کردن علت درد پا شما انجام می دهد. در صورتی که آزمایشات مشکلی را نشان دهند که با جراحی اصلاح می شود، پزشک جراحی اصلاحی را برای بهبود پا درد تجویز می کند. پا درد عارضه ی بسیار شایعی است، که می تواند علت های مختلفی داشته باشد این درد می تواند شامل درد پا، درد ساق پا و درد کشاله ران هم بشود. درمان این درد با توجه به علت آن صورت می گیرد. درد کشاله ران معمولا در نوجوانان شیوع بیشتری دارد اما در سنین دیگر هم ممکن است بروز کند. گاهی پا درد شبانه می تواند باعث برهم زدن خواب بیمار شود که در این موارد بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

درد کشاله ران پا چیست

درد کشاله ران پا به هرگونه درد و ناراحتی گفته می شود که بر روی ناحیه ای که از استخوان پلویس که به سمت زانو کشیده شده است تاثیر می گذارد . ناحیه ران توانایی حرکت را دارد این ناحیه از ماهیچه،استخوان،تاندون،لیگامنت ،عصب ورگ ساخته شده است. درد کشاله ران پا ممکن است بر اثر بیماری هایی باشد که در خود کشاله ران، مفصل ران و یا لگن وجود دارد. با این حال در مواردی، منشا درد کشاله ران در ارگان های دیگر بوده و درد بطور ثانویه به کشاله ران انتشار میابد. بیماری های سیستم ادراری و تناسلی از دسته مشکلاتی هستند که درد ناشی از آنها میتواند در ناحیه کشاله ران احساس شود.

درد استخوان ران در بارداری

شایع‌ترین علت درد کشاله ران در بارداری کشیدگی عضلانی است. کشیدگی های عضلات ناحیه کشاله ران معمولا بدنبال فعالیت های شدید بدنی و فعالیت های ورزشی ایجاد میشوند. برای درمان پا درد از قسمت کشیدگی ها با مدتی استراحت و کاهش فعالیت ها بهبود می یابند.

درد استخوان ران و آرتروز

با بروز آرتروز غضروف ها کم کم فرسوده می شوند و از بین می روند و باعث لغزندگی استخوان های این ناحیه می شود.یکی از علت های درد این قسمت که در افراد بالای 65 سال با درد های شدید در ران یاکشاله ران رخ می دهد،آرتروز می باشد. زمانیکه غضروف های ران فرسوده می شوند استخوان های ران برخلاف حفره داخل ران کشیده می شوند.خردشدن استخوان ها و غضروف ها با فعالیت های طبیعی انجام می شود.درد در کشاله ران و قسمت جلو ران یکی از علت های رایج آرتروز ران می باشد مخصوصا در هنگام فعالیت هایی همچون پیاده روی و فعالیت هایی که نیاز به پیچاندن ران داریم مثل پوشیدن جوراب ها و سوار و پیاده شدن از ماشین.علت این درد کشیده شدن استخوان ها برخلاف یکدیگر است .

بیشتر بخوانید : درد استخوان زانو ♥ درد استخوان دنبالچه ♥ درد استخوان ♥ درد کشاله رانسرطان مغز استخوان

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 19 آذر 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.