همه چیز درباره عوارض و خواص قرص آسپرین و آسپرین بچه

همه چیز درباره عوارض و خواص قرص آسپرین و آسپرین بچه

غلظت خون,آسپرین برای افزایش فشار خون” href=”http://www.jesarat.com/ways-to-treat-high-blood-pressure/” target=”_blank”>افزایش فشار خون

همه چیز درباره عوارض و خواص قرص آسپرین و آسپرین بچه

سر درد، بدن درد و… استفاده می‌شود.

جهت مصرف این دارو، به نکات زیر توجه کنید:

از آسپیرینی که بوی سرکه می‌دهد نباید استفاده کرد.

در صورتی که تا یک هفته قبل؛ عمل جراحی لوزه، کشیدن دندان، یا جراحی دندان یا دهان داشته‌اید، آسپیرین را نجوید و تنها کافیست که آن را قورت دهید و همچنین قبل از جراحی نیز باید از مصرف آن خودداری کرد.

آسپیرین را مستقیماً روی دندان یا لثه نگذارید؛ چون باعث سوزش می‌شود.

به کودکان مبتلا به تب یا علائمی شبیه آنفلوآنزایی که ممکن است ناشی از یک ویروس مثل ویروس آبله مرغان یا آنفلوآنزا باشد، آسپیرین ندهید.

(آسپیرین در برخی از موارد با نشانگان «رای » که یک بیماری وخیم است ارتباط داشته است. در این موارد در مورد داروی مناسب با پزشک خود مشورت کنید.)

باید توجه داشت که اگر از این دارو بیش از حد استفاده شود، ممکن است فرد نشانه‌های زیر را در خود ببیند که در چنین شرایطی باید به دکتر مراجعه کند:

صدای زنگ در داخل خواب آلودگی، گیجی، افت شنوایی، تشنج و حتی مرگ باشد.)

اگر می‌خواهید این دارو روی معده‌تان اثری منفی نگذارد، آن را با غذا، شیر، داروهای ضداسید، یا با آب مصرف کنید. (جز در قرص‌های پوشش‌دار یا شیاف)

اگر می‌خواهید از دل بهم خوردگیتان جلوگیری کنید، 15 تا 30 دقیقه پس از آن را دراز نکشید.

برای استفاده‌ی راحت‌تر از شیاف آسپیرین، آن را به مدت سی دقیقه قبل از استفاده داخل یخچال بگذارید.

افرادی که سابقه خونریزی معده دارند، نباید آسپیرین مصرف کنند.

هنگام مصرف آسپیرین، اگر فرد مصرفه‌کننده الکل بنوشد، خطر بروز خونریزی معده بالا می‌رود.

اگر به هر چیز(مخصوصاً آنزیم G6PD ، فشار خون بالا، بیماری های کبدی، کلیوی و قلبی هستید، این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

و اگر در دوره‌ی استفاده، علائمی چون سوزش سر دل(رنگ و خونریزی از لثه‌ها در هنگام مسواک زدن را در خود مشاهده کردید، مصرف آسپیرین را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.

اگر آسپیرین را برای گلودرد مصرف می‌کنید، و به موارد زیر برخورد کردید، با پزشک خود مشورت کنید:

تبتان بیش از 3 روز طول بکشد، تشدید شود یا علامت جدید به آن اضافه شود.

درد شما بیش از 10 روز طول بکشد و یا اینکه علامت جدیدی به آن اضافه شود.

تهوع، استفراغ، بثورات پوستی یا سردرد را در خود مشاهده کردید.

تهیه‌ی آسپرین

برای تهیه‌ی این دارو؛ یک گرم اسید سالسیلیک را داخل ارلن خشک ریخته و ۱/۵ میلی لیتر انیدرید استیک و یک تا دو قطره اسید سولفوریک غلیظ به آن اضافه کنید و با چرخش ارلن، کلیه مواد را با هم مخلوط کنید. ارلن را به مدت ۱۵ دقیقه در حمام آب و در دمای ۵۰ تا۶۰ درجه سانتیگراد نگه دارید و در این مدت محتویات ارلن را با چرخش هم بزنید. سپس ۱۵ میلی لیتر آب سرد به ارلن اضافه کنید. آسپرین به صورت بلورهای جامد پدیدار می‌شود. آن را با قیف بوخنر صاف کنید. برای خالص سازی آسپرین مقدار بدست امده را در ۳ میلی لیتر اتانول و ۷ میلی لیتر آب در گرما حل کرده و کریستالیزه کنید.

در واقع پزشکان برای افرادی که احتمال دارد سکته مغزی کنند داروهایی تجویز می کنند تا احتمال بروز سکته مغزی تجویز می شوند تا به بیداری بخش خاموش مغزشان کمک کنند. افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند برای درمان این بیماری باید به پزشک مراجعه فرمایند.

آسپرین از جمله عواملی است که موجب افزایش اسید اوریک و ایجاد نقرس می شوند

زخم باز در دیواره معده و ابتدای روده باریک که زخم پتپیک نام دارد و می تواند موجب ایجاد ناپروکسن هم زخم معده را حاصل می شود

دارویی را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید؛ زیرا برخی داروها موجب تشدید آسم می‌شوند. پروپروانولول (ایندرال) یکی از این داروهاست. همچنین آسپرین، ایندومتاسین و بعضی از داروهای قلبی می‌توانند باعث ایجاد تنگی نفس در فرد مستعد شوند.

راههای درمان پادرد ؛ استراحت کافی، استفاده از جوراب واریس، قرار دادن یخ روی پا به مدت پانزده دقیقه، ورزش آرام و حرکات کششی، ماساژ(توسط افراد متخصص)، مصرف آسپرین(با تجویز پزشک)، فیزیوتراپی، کاهش وزن برای افراد چاق، جراحی ئ تزریق استروئید و بی‌حسی موضعی(با تجویز پزشک).

باید توجه داشت که استفاده از قرص آسپرین، نمک، قند، چربی‌ها و فست‌فودها، کافئین و سیگار در این دوره مضر است.

از آسپرین برای درمان سرخک استفاده می شود

درمان گرفتگی صدا ؛ سکوت(بهترین راه درمان)، صحبت با صدای آرام، مرطوب نگه داشتن اسفناج پخته، جوشانده دانه به، جوشانده نخود تا حدی شور، ریشه و گل و برگ ختمی، صمغ عربی به اندازه یک مثقال، جوشانده برگ کرفس، قهوه، شکلات و…)، جلوگیری از مصرف غذاهای تند و ترش و پر ادویه و مصرف برخی داروها(مثل شربت دکسترومتورفان و پروسپان با تجویز پزشک و در موارد سرفه خشک).

مصرف برخی داروها مثل زنگ زدن گوش باشد

اجتناب از مصرف آسپرین به مدت 48 ساعت قبل از اهداء خون را در نظر داشته باشید

عوامل ابتلا به کبد چرب؛ استعمال دخانیات، نداشتن فعالیت بدنی مفید و کامل،، سوء تغذیه و مصرف داروهایی چون آسپرین و تتراسایکلین.

منابع:

سایت تبیان
سایت پرشین پرشیا

آسپرین

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.