5 هتل برتر دبی از دید کاربران تریپ ادوایزر

5 هتل برتر دبی از دید کاربران تریپ ادوایزر

شهر دبی آنقدر اماکن تفریحی و جذاب برای توریست ها دارد که معرفی همه ی آن ها زمان طویلی را می طلبد و نمیتوان در یک مقاله از جاهای دیدنی دیی نام …

قلعه الموت+عکس و تاریخچه

قلعه الموت+عکس و تاریخچه

قلعه الموت+عکس و تاریخچه قلعه الموت,قلعه الموت حسن صباح,قلعه الموت قزوین,قلعه الموت و دریاچه اوان, قلعه الموت+مسیر,قلعة الموت جانجي,قلعه الموت در قزوین,قلعة الموت في ايران

پل خواجو

پل خواجو

پل خواجو +تاریخچه و عکس پل خواجو اصفهان،پل خواجو تاریخچه،تاریخچه پل خواجو اصفهان،پل خواجو+عکس،پل خواجو مالزی

آبشار آب سفید+عکس

آدرس آبشار آب سفید،عکس آبشار آب سفید،آبشار آب سفید کجاست،آبشار آب سپید

یکی از آبشارهای زیبا و حیرت انگیز ایران در الیگودرز قرار دارد.بدنیست بدانید که آبشار آب‌سفید یکی از آبشارهای استان لرستان است. لازم به ذکر است که این آبشار در جنوب شرقی این استان و در دامنه کوههای زاگرس و در کنار کوه بلند قالی کوه در بخش بشارت زلقی از شهرستان الیگودرز واقع شده است. و دسترسی به آن با جاده از شهر الیگودرز واز جاده الیگودرز بزنوی ممکن می باشذ.
آبشار آب سفید،تاریخچه آبشار آب سفید

بهتر است بدانید که آب  آبشار آب سفید از دل تونلی در دل یک کوه سنگی بیرون می‌آید و با توجه به ارتفاع 69 متری آبشار بیرون آمدن چنین آبی از دل کوه شگفت آور می باشد این ابشار به رود رودبار لرستان ( آب زالکی ) می‌پیوندد و سرانجام به دز میریزد.

آبشار آب سفید،تاریخچه آبشار آب سفید

لازم به ذکر است که پهنای آن در فصل پرآبی حدود 15 متر می‌باشد.بهتر اسیت بدانید که می‌توان گفت به علت اینکه آب آن به صورت مخلوط با هوا بر اثر برخورد با سنگها به شکل حباب سفید در می‌آید به آب سفید مشهور شده است.

آبشار آب سفید،تاریخچه آبشار آب سفید

در واقع در مسیر الیگودرز به آبشار مکانهای زیبای قرار دارد که حیرت هر بازدید کنندهای را بر می‌انگیزد.خود آبشار در درهای تاریک که در اثر فعالیتهای زمین شناختی و فرسایش توسط آب در چند هزار سال بوجود آمده قرار گرفته است.

آبشار آب سفید،تاریخچه آبشار آب سفید

حتما در سفر از این منطقه زیبا دیدن کنید.

آبشار آب سفید+عکس

مطالب مرتبط:

آبشار نیاگارا

آبشار فدامی

آبشار ورسک

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 13 خرداد 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.