آبشار فدامی

آبشار فدامی +عکس

آبشار فدامی داراب،آبشار فدامی عکس،آدرس آبشار فدامی،آبشار فدامی کجاست

کشور زیبای ما منابع طبیعی و گردشگری زیادی داردکه یکی از آنها آبشار فدامی است.لازم به ذکر است که در فاصله 130 کیلومتری جنوب شرق داراب و در دل گرمای سوزان چشمه ای از دل کوه بیرون می جوشد و به پیش می آید. جالب است بدانید که نام این آبشار زیبا فدامی است اين آبشار در منطقه فورگ (فرگ) و در شهر فدامي در مسیر جاده ترانزيتي شيراز به بندرعباس واقع شده و هر ساله ميزبان تعداد زیادی از علاقمندان به طبيعت می باشد.بهتر است بدانید که یکی از وی‍ژگی های آبشار فدامی وجود چهار نوع آب شور و شیرین و سرد و گرم می باشدکه در فاصله 20 متری آبشار شیرین با هم مخلوط می شوند و استخر طبیعی زیبایی را به وجود می آورند. در واقع ارتفاع آبشار شور فدامی که در بالادست آبشار شیرین واقع شده 10 تا 15 متر می باشد.

آبشار فدامی،عکس آبشار فدامی

بدنیست بدانید که سرچشمه آبشار شور فدامی در 500 متری آن است و وجود نخل های خودرو در بغل آبشار شور به زیبایی آن افزوده است. در واقع عرض آبشار شیرین فدامی که در گذشته به 800 متر می رسید و عریض ترین آبشار طبیعی ایران به شمار می رود، به دلیل خشکسالی و استفاده افراطی کشاورزان بالادست اکنون به 200 متر رسیده است. خوب است بدانید که در زير آبشار حوضچه اي بزرگ به وجود آمده و در بالاي آن پوششي متراکم از گياهان بلند و نيزار مشاهده مي شود. لازم به ذکر است که از ويژگي هاي ارزشمند اين آبشار، دايمي و شيرين بودن آب آن است که با توجه به موسمي و شور بودن بیشتر آبهاي جاري در اين منطقه از اهميت خاصي برخوردار می باشد.

آبشار فدامی،عکس آبشار فدامی

لازم به ذکر است که چشمه فدامی پس از عبور از بستر یک کیلومتری به پرتگاهی می رسد که هنگام سقوط زیباترین آبشار منطقه را تشکیل می دهد. در واقع این آبشار زیبا با ورود به رودخانه شور به میزان قابل توجهی از شوری رودخانه کم می کند و آب شور رودخانه را برای 825 هکتار نخیلات و 650 هکتار اراضی کشاورزی پائین دست قابل استفاده می سازد. خوب است بدانید که آب شیرین این آبشار در واقع آب شرب شهر فدامی و روستاهای اطراف را تامین می نماید. البته جالب تر از آن، اینکه آب شیرین آبشار در تابستان بسیار خنک و گوارا و در زمستان گرم می باشد و آب شور نیز حالتی برخلاف آب شیرین دارد.

آبشار فدامی،عکس آبشار فدامی

در واقع تعداد زیادی غار با عمق های مختلف و اشکال و قندیل های زیبا در منطقه وجود دارد و همچنین فعالیت های ژئوفیزیکی و زمین شناسی از جمله گسل ها،‌ طاق دیس ها، ناودیس ها، کانی ها و بلورهای مختلف سنگی و رسوبی و نمکی و خاک های مختلف از جمله گل رس و گل سرشور از دیگر جاذبه های این منطقه زیبامی باشد.

آبشار فدامی،عکس آبشار فدامی

واقعیت این است که آبشار فدامي يکي از تفرجگاه هاي زيباست که با منظره اي زيبا و دل انگيز روح هر انسان دوستدار طبيعت را نوازش مي دهد

آدرس آبشار فدامی: 130 کیلومتری جنوب شرق داراب، مسیر داراب به حاجی آباد، منطقه فدامی

حتما از این منطقه زیبای گردشگری  دیدن فرمایید.

آبشار فدامی +عکس

مطالب مرتبط:

آبشار ورسک

عکس های زیبا از یخ زدگی آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

Rate this post

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.