چه افرادی دچار کمبود ویتامین D می‌شوند؟

چه افرادی دچار کمبود ویتامین D می‌شوند؟

کمبود ویتامین D,بيماري کمبود ویتامین D,کمبود ویتامین D در بارداري,علائم کمبود ویتامین D,درمان کمبود ویتامین D,درمان کمبود ویتامین D با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان کمبود ویتامین D,کمبود ویتامین D را چگونه درمان کنيم,کمبود ویتامین D در کودکان,کمبود ویتامین D در بزرگسالان,کمبود ویتامین D در نوزادان,کمبود ویتامین D در بهار,کمبود ویتامین D در تابستان,کمبود ویتامین D در پاييز,کمبود ویتامین D در زمستان,آشنايي با کمبود ویتامین D,همه چيز در مورد کمبود ویتامین D,کمبود ویتامین D واگيردار است,کمبود ویتامین D و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان کمبود ویتامین D
بیماری نرمی استخوان,اشعه نور خورشیدبه گزارش بی اس ام اس افراد بزرگسالی که خود را از حضور در آفتاب محروم یا همیشه از کرم ضدآفتاب استفاده می‌کنند، دچار کمبود ویتامین D می‌شوند.شیرخوارانی که در فصل پاییز و زمستان به دنیا آمده‌اند به دلیل سردی هوا از آفتاب محروم می‌شوند و از مکمل ویتامین دی نیز استفاده نمی‌کنند. افرادی که به دلیل بیماری‌هایی مانند فلج و شکستگی مجبور به اقامت طولانی در منزل یا بیمارستان هستند نیز با کمبود ویتامین D مواجه می‌شوند.برای پیشگیری از آثار مضر اشعه نور خورشید پیشنهاد می‌شود افراد در ساعات 10 صبح تا 14 که آفتاب شدیدتر است، از حضور در معرض نور آفتاب، جلوگیری و قبل یا بعد از این ساعات روز از آفتاب استفاده کنند.حدود 20 دقیقه حضور در نور آفتاب در روز برای دریافت ویتامین D کافی بوده و نباید در این مدت از ضدآفتاب استفاده شود.

 

بیماری نرمی استخوان,اشعه نور خورشید

 

کاهش جذب کلسیم و فسفر از طریق دستگاه گوارش، کاهش بازجذب کلسیم از طریق کلیه‌ها و بیماری نرم استخوانی در بزرگسالان، در مجموع چگالی استخوان را کاهش می‌دهد.عوارض کمبود ویتامین D در کودکان با علایم پاهای پرانتزی، تشنج و بسته شدن تاخیری ملاج‌ها و بروز بیماری‌هایی مانند راشیتیسم یا نرمی استخوان همراه است، کمردرد، ضعف در راه رفتن و حساسیت استخوان مچ از علائم کمبود ویتامین D است.

بیماری نرمی استخوان,اشعه نور خورشید

اصولا ویتامین D در زیر پوست انسان در حضور اشعه ماوراء بنفش ساخته می‌شود. اشعه خورشید از شیشه عبور نمی‌کند و برای دریافت ویتامین D تابش مستقیم لازم است. افرادی که در معرض آفتاب قرار ندارند ناچار به استفاده از مکمل آن هستند.موادغذایی مانند ماهی، تخم‌مرغ، گوشت و لبنیات حاوی ویتامین D هستند.
منبع:tabnak.ir

چه افرادی دچار کمبود ویتامین D می‌شوند؟

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.