درمان سریع و خانگی کمردرد عصبی در دوران بارداری

درمان سریع و خانگی کمردرد عصبی در دوران بارداری

کمردرد کمردرد ،کمردرد در بارداری،کمردرد عصبی،کمردرد در زنان،کمردرد در ماه اول بارداری،کمردرد در هفته هفتم بارداری،کمردرد در هفته پانزدهم بارداری کمردرد بیماری بسیار شایعی می‌باشد. حداقل 85 % مردم یک‌بار این درد …

چرا عرق سوز می شویم و راه پیشگیری و درمان آن چیست؟

چرا عرق سوز می شویم و راه پیشگیری و درمان آن چیست؟

چرا عرق سوز می شویم و راه پیشگیری و درمان آن چیست؟ عرق سوز,بيماري عرق سوز,عرق سوز در بارداري,علائم عرق سوز,درمان عرق سوز,درمان عرق سوز با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان …

راه های افزایش اشتها در کودکان زیر دو سال چیست

راه های افزایش اشتها در کودکان زیر دو سال چیست

افزایش اشتها در کودکان افزایش اشتها در کودکان ,افزایش اشتها در کودکان زیر یک سال,افزایش اشتها در کودکان زیر دو سال,افزایش اشتها در کودکان,داروهای افزایش اشتها در کودکان توضیحاتی در مورد افزایش …

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش

بوی بد پا و بدن,بيماري بوی بد پا و بدن,بوی بد پا و بدن در بارداري,علائم بوی بد پا و بدن,درمان بوی بد پا و بدن,درمان بوی بد پا و بدن با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان بوی بد پا و بدن,بوی بد پا و بدن را چگونه درمان کنيم,بوی بد پا و بدن در کودکان,بوی بد پا و بدن در بزرگسالان,بوی بد پا و بدن در نوزادان,بوی بد پا و بدن در بهار,بوی بد پا و بدن در تابستان,بوی بد پا و بدن در پاييز,بوی بد پا و بدن در زمستان,آشنايي با بوی بد پا و بدن,همه چيز در مورد بوی بد پا و بدن,بوی بد پا و بدن واگيردار است,بوی بد پا و بدن و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان بوی بد پا و بدن

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش
به گزارش بی اس ام اس : آيا تا به حال با افراد ژوليده و بوي بد برخورد کرده‏ايد؟ همه ما دوست داريم تميز و مرتب و معطر باشيم، اما گاهي اوقات‏ بوي بد بدن ما ممکن است موجب آزار و اذيت ديگران شود و ارتباط ما را با ديگران دچار اختلال کند. خيلي‏ ها فکر مي کنند، عرق بدن، بوي بدي مي‏دهد، در صورتي که عرق، يک مايع بي بوست که با فعال شدن هورمون‏هاي جنسي در دوران بلوغ از غدد عرق يا همان آپوکرين ترشح مي شود و فقط پروتئين، چربي و قند دارد.عامل اصلي ايجاد بو، باکتري‏هايي هستند که به طور طبيعي روي پوست ما زندگي مي‏کنند. اين باکتري‏ها غيرهوازي هستند و براي رشد و تکثير به شرايط بدون اکسيژن نياز دارند. وقتي که منافذ پوست، با چربي ترشح شده از غدد عرق، بسته مي شوند، اين باکتري ها هم فعال مي گردند و بوي بدي ايجاد مي‏کنند.هر چه ميزان عرق بيشتر باشد، اين مشکل آزاردهنده‏تر مي‏شود. در برخي بيماري ها مانند ديابت، بيماري کبدي ، برخي اختلالات متابوليک، ابتلا به انگل‏ها و عفونت هاي قارچي و همچنين افرادي که قند خونشان کم يا زياد است، اين اتفاق مي‏افتد. برخي حالت هاي خاص مانند يائسگي، هيجان، ترس و عصبانيت بيش از حد نيز موجب بيشتر شدن ميزان تعريق مي شوند.اگر تعادل سوخت و ساز مواد غذايي در بدن به هم بخورد، بوي بدن بدتر هم مي‏شود. در واقع بدن براي خلاص شدن از شر مواد زايدي که انباشته شده اند، اين عرق و در نتيجه بو را توليد مي‏کند. مثلا برخي افراد با خوردن مواد غذايي غني از کولين مانند تخم مرغ، ماهي، جگر و حبوبات، ممکن است بويي شبيه بوي ماهي بدهند. اين افراد با حذف اين مواد از رژيم غذايي شان، به راحتي مي‏توانند از شر اين بو خلاص شوند.همچنين برخي مواد غذايي مانند سير و پياز نيز بوي بدي توليد مي کنند.

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش

چطور بوی بدن را کمتر کنيم؟

براي برطرف کردن بوي بدن، مهم ترين و اولين کار اين است که علت اين بو را پيدا کنيد. اگر شما جزو گروهي هستيد که بوي بدنتان آزاردهنده است، ممکن است لازم شود به پزشک مراجعه کنيد. با اين حال، با رعايت نکات زير مي‏توانيد بوي بدنتان را کمتر کنيد:

1) هر روز حمام کنيد. حمام کردن باکتري هايي را که به خصوص در زير بغل تجمع دارند و عرقتان را بدبو مي‏کنند، برطرف مي‏کند. استفاده از ليف در کنار صابون هنگام شستشوي بدن موجب مي شود اين باکتري‏ها راحت‏تر برداشته شوند.

2) لباس مناسب بپوشيد. انتخاب لباس مناسب در پيشگيري از بوي بدن موثر است. لباس‏هاي گشاد و نخي که به راحتي هوا در آنها جريان پيدا مي‏کند بهتر از لباس‏هاي تنگ و چسبان با الياف مصنوعي هستند. وقتي جريان هوا عرق را تبخير کند، رشد باکتري‏ها محدود مي‏شود.

3) به رژيم غذايي‏تان توجه کنيد. غذاهايي مانند گوشت، پياز، سير، ادويه جات و نوشيدني‏هايي مانند قهوه و الکل مي‏توانند بوي نامطبوعي در بدن ايجاد کنند، البته با توجه به اينکه خود فرد به بوي بدنش عادت مي کند و متوجه نامطبوع بودنش نمي‏شود، بهتر است براي اطمينان از تاثير رژيم غذايي در کم شدن بوي بدن، از ديگران کمک بگيريد.

4) سيگار را کنار بگذاريد. مصرف سيگار و بعضي داروها هم مي‏تواند علاوه بر بدبو کردن دهان، موجب بدبو شدن پوست نيز شوند. البته هفته ها طول مي‏کشد تا بوي بد سيگار بعد از ترک آن از بين برود.

5) از محصولات آرايشي و بهداشتي استفاده کنيد. براي برطرف کردن بوي بدن مي توانيد از محصولات آرايشي و بهداشتي ضدعرق و انواع دئودورانت‏ها هم استفاده کنيد. اين محصولات موجب خشک شدن سريع عرق شده و جلوي فعاليت باکتري‏ها و بدبو شدن بدن را مي‏گيرد.

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش

بوي بد پاها را چه طور از بين ببريم؟

بوي بد پاها هم يکي از موارد آزار دهنده‏اي است که به ويژه در افرادي که ساعات زيادي بيرون از منزل هستند و پاهايشان را از کفش بيرون نمي‏آورند ديده مي شود. براي از بين بردن اين بوي بد، رعايت نکات زير مي‏تواند مفيد باشد:

* پاهايتان را هر روز با آب و صابون بشوييد.

* جوراب بپوشيد. جوراب عرق پا را جذب کرده و سبب مي شود کفشتان بو نگيرد. از جوراب‏هاي نخي استفاده کنيد و آنها را به طور مرتب بشوييد.

* در انتخاب کفش دقت کنيد. کفش‏هاي پلاستيکي موجب تعريق بيشتر پا مي‏شوند. براي پيشگيري از اين مشکل توصيه مي‏شود از کفش‏هاي کتاني و چرم طبيعي استفاده کنيد.

* استفاده از پودرهاي مخصوص رفع بوي بد پا يا پودر زاج در کفش، به کاهش بو کمک مي‏کند. همچنين استفاده از اسپري‏هاي ضد عرق و شستشوي پا با محلول‏هاي ضدعفوني کننده نيز در از بين بردن باکتري‏ها و رفع بوي بد بدن موثر است. اگر دسترسي به اين مواد نداشتيد فقط کافي است از پودر جوش شيرين استفاده کنيد و آن را شب قبل در کفش خود بريزيد.

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 21 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.