همه چیز درباره ارتودنسی

همه چیز درباره ارتودنسی

همه چیز درباره ارتودنسی خواص ارتودنسی,فوايد ارتودنسی,ارتودنسی درماني,خاصيت ارتودنسی,خواص ارتودنسی درماني,خواص ارتودنسی براي پوست,خواص ارتودنسی براي مو,خواص ارتودنسی براي جواني,خواص ارتودنسی براي بارداري,خواص خوردن ارتودنسی,فوايد ارتودنسی خام,فوايد ارتودنسی پخته

سرفه؛ شایع ترین علامت سرطان ریه

سرفه؛ شایع ترین علامت سرطان ریه

سرفه؛ شایع ترین علامت سرطان ریه  سرطان ریه,بيماري  سرطان ریه, سرطان ریه در بارداري,علائم  سرطان ریه,درمان  سرطان ریه,درمان  سرطان ریه با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان  سرطان ریه, سرطان ریه را …

پیوند بای پس و انسداد شاخه های بیماری شریان کرونری راست و چپ قلب چیست

پیوند بای پس و انسداد شاخه های بیماری شریان کرونری راست و چپ قلب چیست

شریان کرونری شریان کرونری ,شریان کرونری راست,شریان کرونری چپ,شریان های کرونری,شریان کرونری راست و چپ,شریان کرونر راست,شاخه های شریان کرونری راست,انسداد شریان کرونر راست توضیحاتی در مورد شریان کرونری شریان کرونری شاید …

راه های مقابله با بیماری پارکینسون

پارکینسون,بیماری پارکینسون,پارکینسون در بارداری,علائم پارکینسون,درمان پارکینسون,درمان پارکینسون با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان پارکینسون,پارکینسون را چگونه درمان کنیم,پارکینسون در کودکان,پارکینسون در بزرگسالان,پارکینسون در نوزادان,پارکینسون در بهار,پارکینسون در تابستان,پارکینسون در پاییز,پارکینسون در زمستان,آشنایی با پارکینسون,همه چیز در مورد پارکینسون,پارکینسون واگیردار است,پارکینسون و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان پارکینسون
پارکینسون, بیماری پارکینسون, پیشگیری از ابتلا به پارکینسون

به گزارش بی اس ام اس : لرزش بدن و سفتی عضلات پیشرونده از علائم بیماری پارکینسون است

راههای مقابله با بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون دستگاه عصبی مرکزی را درگیر کرده و با علائمی مانند لرزش بدن، سفتی عضلانی پیشرونده، از دست رفتن توانمندی های حرکتی و غیره خود را نشان می دهد. شما می توانید با اقداماتی از قبیل نوشیدن قهوه، مصرف ویتامین ها، ورزش و غیره از ابتلای به این بیماری پیشگیری کنید.

  — ایبوپروفن پیشگیری کننده از پارکینسون

نتایج یک پژوهش کانادایی که توسط وزارت سلامت آمریکا انجام شده و در فوریه ی سال 2010 به چاپ رسیده است نشان می دهد مصرف ایبوبروفن (ادویل) باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری پارکینسون می شود. محققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف ایبوپروفن باعث کاهش 40 درصدی خطر ابتلا به پارکینسون می شود.این پژوهش روی 136474 داوطلب کاملا سالم انجام شده است. محققان بعد از شش سال بررسی مشاهده کردند که از بین این تعداد داوطلب، حدود 293 نفر به پارکینسون مبتلا شده اند.بررسی های انجام شده نشان می دهد افرادی که بروفن بیشتری مصرف کرده اند کمتر دچار این بیماری شده اند. به همین دلیل محققان بررسی های بیشتری روی مولکول های موجود در ایبوپروفن انجام دادند، چون یک ترکیب ضدالتهاب محسوب می شود. به عقیده ی محققان، پارکینسون به دلیل مرگ سلول های عصبی در اثر عوامل التهاب زا بروز می کند. البته این مورد صرفا جهت اطلاع رسانی بوده است و منظورمان این نیست که برای پیشگیری از ابتلا به پارکینسون، شروع به مصرف بروفن کنید، چون هر دارویی عوارض مخصوص به خودش را دارد.

——————————————-

علائم بیماری پارکینسون, بیماری پارکینسون, پیشگیری از ابتلا به پارکینسون

قهوه خواص ضدپارکینسونی دارد.

— نوشیدن قهوه: موثر یا بی تاثیر؟

قهوه خواص ضدپارکینسونی دارد. نتایج یک پژوهش آمریکایی که در سال 2000 و روی 8004 مرد انجام شده است نشان می دهد افرادی که قهوه و نوشیدنی های حاوی کافئین مصرف می کنند، کمتر در معرض پارکینسون قرار می گیرند. به عقیده ی این متخصصان افرادی که کافئین مصرف نمی کنند در مقایسه با افرادی که روزانه یک تا دو فنجان قهوه می نوشند، حدود پنج برابر بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.البته توصیه می شود که در نوشیدن قهوه دچار افراط نشوید و روزانه یک تا دو فنجان میل کنید. بهتر است بدانید چای سبز نیز خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارد و برای مقابله با بیماری های تخریب کننده سلول های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون مفید است.

——————————————–

پارکینسون,مقابله با پارکینسون, پیشگیری از ابتلا به پارکینسون

مصرف زیاد داروهای هورمونی خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را افزایش میدهد

— حواستان به داروهای هورمونی باشد

نتایج پژوهشی که در سال 2003 روی 77000 زن انجام شده است نشان می دهد که دریافت داروهای هورمونی و در کنار آن مصرف زیاد قهوه در دوره ی یائسگی، خطر ابتلا به پارکینسون را بالا می برد. به عقیده ی محققان، خانم هایی که قرص های هورمونی مصرف می کنند و در طول روز شش فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند، چهار برابر بقیه در معرض این بیماری قرار دارند. توجه داشته باشید که هورمون استروژن روی سیستم دوپامینرژیک تاثیر می گذارد. اگر تحت درمان با استروژن (هورمون درمانی در یائسگی) هستید، بهتر است مصرف قهوه را کاهش دهید.

——————————————–

پارکینسون, بیماری پارکینسون, پیشگیری از ابتلا به پارکینسون

قرار گرفتن در معرض آفت کش ها احتمال ابتلا به پارکینسون را افزایش می دهد

 — از قرار گرفتن در معرض آفت کش ها بپرهیزید
اگرچه برای اثبات این نظریه هنوز به بررسی های بیشتر نیاز هست، اما بهتر است بدانید که قرار گرفتن در معرض آفت کش ها، سموم و آلاینده های شیمیایی جزو عوامل احتمالی افزایش دهنده خطر ابتلا به پارکینسون است. محققان فرانسوی بر این عقیده هستند افرادی که سال ها در معرض سموم کشاورزی هستنند (مانند کشاورزان و غیره) بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند.توصیه می کنیم در حین سم پاشی محصولات کشاورزی و غیره حتما از ماسک استفاده کنید. علاوه بر این تا حد امکان از میوه ها و سبزیجات ارگانیک استفاده کنید و یا اینکه قبل از خوردن آنها، به دقت آنها را بشویید.

——————————————–

پارکینسون, بیماری پارکینسون, پیشگیری از ابتلا به پارکینسون

ورزش در پیشگیری از بیماری پارکینسون مفید است

 — ورزش کنید

انجام ورزش منظم برای پیشگیری از بروز اختلالات حرکتی مربوط به بیماری پارکینسون مانند لرزش اندام های بدن مفید است. توجه داشته باشید که علائم این بیماری دیرتر بروز می کند و این بیماران باید خود را برای مقابله ی هر چه بهتر با علائم این بیماری و کنترل بدن خود آماده کنند. توجه داشته باشید که ورزش خاصی برای پیشگیری از این مشکل و اختلالات ناشی از آن وجود ندارد.متخصصان حوزه ی سلامتی توصیه می کنند که انجام روزانه 30 دقیقه ورزش های سبک مانند پیاده روی بسیار مفید است. البته نباید به این میزان بسنده کرد و بهتر است هر هفته حداقل یک ساعت ورزش های دیگر را نیز انجام دهید.

——————————————–

پارکینسون, بیماری پارکینسون, پیشگیری از ابتلا به پارکینسون

افسردگی خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را افزایش می دهد

— مراقب روح و روان خود باشید

نتایج یک پژوهش هلندی که در سال 2002 انجام شده است نشان می دهد که افسردگی خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را افزایش می دهد. محققان بین سال های 1975 تا 1990 روی حدود 1358 نفر که دچار افسردگی بوده اند، بررسی هایی انجام داده اند. نتایج این بررسی ها با وضعیت افراد سالم (غیرافسرده) مقایسه شد.محققان به این نتیجه رسیدند افرادی که به مدت طولانی از افسردگی رنج برده اند، به میزان سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به پارکینسون قرار می گیرند. اگر دچار افسردگی هستید، حتما به روان پزشک مراجعه کرده و نسبت به رفع مشکتان اقدام کنید.

 ——————————————–

پیشگیری از ابتلا به پارکینسون,پارکینسون, بیماری پارکینسون

ویتامین ب6 تاثیر مثبتی در محافظت از افراد سیگاری در برابر پارکینسون دارد

— ویتامین  B6 را دریابید

نتایج یک پژوهش هلندی که در سال 2006 روی بیش از پنج هزار نفر انجام شده است نشان می دهد ویتامین ب6 تاثیر مثبتی در محافظت از افراد سیگاری در برابر پارکینسون دارد. در واقع مصرف موادغذایی سرشار از این ویتامین شما را در برابر این بیماری حفاظت می کند.ویتامین ب6 در مواد غذایی مختلفی مانند جگر گاو و گوساله وجود دارد. از دیگر منابع غذایی غنی از این ویتامین می شود به برخی از ماهی ها مانند ماهی آزاد و ماهی تن اشاره کرد.

——————————————–

بیماری پارکینسون,پارکینسون,پیشگیری از ابتلا به پارکینسون

مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن می تواند باعث بیماری پارکینسون شود

 — مسمومیت ها عاملی برای ابتلا به پارکینسون

برخی از مسمومیت های شدید مانند مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن یا منگنز می تواند باعث بروز علائم ناگهانی بیماری پارکینسون شود. این قبیل مسمومیت ها باعث مرگ سلول های عصبی دوپامینرژیک می شود. این پدیده در مغز بیماران مبتلا به پارکینسون به طور واضح دیده می شود. با وجود اینکه این قبیل مسمومیت های شدید چندان شایع نیست، اما باید حواستان به هر نوع ماده ی شیمیایی باشد.

 — داشتن سبک زندگی سالم

درست است که نمی توان در برابر ابتلا به بیماری های ژنتیکی کار زیادی انجام داد، اما در بقیه موارد می توان با داشتن سبک زندگی سالم از ابتلا به بسیاری از ناخوشی ها پیشگیری کرد. بهترین کار این است که تغذیه ی متنوع و سرشار از ویتامین داشته باشید، روح و روان تان را از گزند استرس و افسردگی دور نگه دارید، بی تحرکی و خدای نکرده تنبلی را کنار بگذارید و با توکل بر خدا، قلب و روحتان را سرشار از آرامش کنید.

منبع : tebyan.net

راه های مقابله با بیماری پارکینسون

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 15 مهر 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.