تولیدی پلاسکو ارزان

تولیدی پلاسکو ارزان

تولیدی پلاسکو ارزان در این مقاله از وبسایت خبری جسارت به نشانی اینترنتیjesarat.com می خواهیم به شما عزیزان بگوئیم که امروزه اکثر مردم چه بخواهند و چه نخواهند از مواد پلاستیکی و …

افشین اسمعیل نوری ممقانی مهندسی برق

افشین اسمعیل نوری ممقانی مهندسی برق

افشین اسمعیل نوری ممقانی مهندسی برق در این بخش معرفی رشته مهندسی برق قدرت به قلم افشین اسماعیل نوری ممقانی ارائه شده است . افشین اسمعیل نوری ممقانی از ممقان کارشناس ممقانی …

پیکرتراشی چیست؟

پیکرتراشی چیست؟ جراحی پیکرتراشی روشی است که مورد تایید FDA قرار گرفته است و پیکرتراشی نوعی لیپوساکشن است که درآن چربی اضافی از بدن خارج شده یا به منطقه مورد نظری انتقال …

دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب به عنوان یکی از ملزومات مهم برای آشامیدن آب سالم و بهداشتی نیازمند مراقبت و نگهداری مطلوب است. اگر اقدامات لازم برای تعویض فیلتر و تعمیر آن به خوبی در اولویت قرار نگیرد، در این صورت طول عمر دستگاه کم خواهد شد.  در ادامه در نظر داریم به زمان تعویض فیلترهای مختلف بپردازیم و توضیحاتی در مورد تعمیر مطلوب ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

دستگاه تصفیه آب

همه ی لوازمی که استفاده می کنیم نیاز به مراقبت و سرویس دوره ای هستند. دستگاه تصفیه آب نیز از این مورد مستثنی نیست. داشتن آب سالم و تصفیه شده نیازمند استفاده از دستگاه تصفیه کن مناسب است. تعویض فیلترهای موجود در این دستگاه را جدی بگیرید. اگر اقدامات لازم در زمان مشخص انجام نشود در این صورت نه تنها آب سالم نخواهید داشت بلکه آب تصفیه شده با این دستگاه ممکن است حتی بدتر از آب لوله کشی یا آب آلوده باشد.

تعویض فیلتر تصفیه آب

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب چه زمانی است؟ زمان تعویض فیلترهای موجود در این دستگاه با توجه به نوع آنها متغیر است. به همین دلیل باید متناسب با نوع فیلتر، آنها را تعویض کنید. زمانی که فیلترها تعویض نشود رسوبات موجود به پمپ دستگاه نفوذ می کند. این امر کارایی دستگاه را تحت کنترل خواهد داشت. زمانی که عملکرد دستگاه مطلوب نباشد در واقع انرژی مصرف شده برای تصفیه آب بیهوده خواهد بود و همان آب آلوده را خواهید داشت. در ادامه اطلاعاتی در مورد زمان تعویض فیلتر تصفیه آب پرداخته ایم.

نام          مرحله فیلتراسیون               زمان تعویض

فیلتر پلی پروپیلن 5 میکرون PP 1        4 تا 6 ماه

فیلتر کربن گرانول         2                  4 تا 6 ماه

فیلتر کربن بلاک          3                  4 تا 6 ماه

فیلتر ممبران               4                  12 تا 18 ماه

فیلتر پست کربن                    5         12 تا 18 ماه

فیلتر مینرال                          6         12 تا 18 ماه

فیلتر قلیایی                          7         12 تا 18 ماه

فیلتر اشعه فرابنفش               8          تا زمانی که لامپ نسوزد

 

البته لازم به ذکر است که برای تعویض فیلترها باید میزان کیفیت آب و همچنین منطقه ای که در آن زندگی می کنید رو مد نظر قرار دهید. اگر سختی آب در منطقه ی شما زیاد باشد در این صورت باید به تعویض فیلتر مربوط در مدت زمان کوتاهتر اقدام کنید. توصیه می شود هر شش ماه فیلترهای موجود را زیر نظر کارشناسان مربوط و دریافت راهنمایی از آنها تعویض کنید. اقدامات لازم برای تعویض فیلترها را به افراد کاربلد بسپارید زیرا هرگونه سهل انگاری می تواند دردسرهای زیادی به همراه داشته باشد.

علائم اخطار برای تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

هرگاه برخی از علائم ویژه را در کیفیت آب مشاهده کردید، لازم است بلافاصله اقدامات تعویض فیلترهای آن را در اولویت قرار دهید. از جمله علائم مهم می توان موارد زیر را نام برد:

  • بوی نامطبوع آب
  • طعم غیر عادی آب
  • پایین بودن فشار آب از فشار شیر آبی که به آن متصل شده است

توجه به این نکات به شما فرصت می دهد بتوانید در مدت زمان کوتاهتر عیب یابی را انجام داده و از تشدید یافتن خرابی یا مشکل ایجاد شده جلوگیری کنید.

تعمیر دستگاه تصفیه آب

تعمیر دستگاه تصفیه آب

در صورتی که اقدامات لازم برای استفاده از دستگاه تصفیه آب به خوبی در اولویت قرار گیرد. به ندرت دچار خرابی آنها خواهید بود ولی در صورت بروز هرگونه مشکل بلافاصله با افراد کاربلد در تماس باشید. از انجام اقدامات خودسرانه نیز پرهیز کنید زیرا کیفیت آب آشامیدنی در میزان سلامت شما بسیار تاثیر گذار است. شرکت های مختلفی در حوزه ی تعمیر دستگاه تصفیه آب فعالیت دارند. از سوی دیگر سودجویان و کلاهبرداران زیادی نیز در بازار هستند. به همین دلیل حتما مراکز معتبر را هدف قرار دهید. شرکت آبگونه با خدمات فروش انواع مختلف از دستگاه های تصفیه آب و همچنین تعمیر دستگاه تصفیه آب در خدمت شما عزیزان است.

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی میتوانید با کارشناسان سایت آبگونه با شماره 02191015300 در تماس باشید. لازم به ذکر است که اگر فیلتر انتخاب شده برای این دستگاه کیفیت پایینی داشته باشد در این صورت در زمان کوتاهتری دچار خرابی خواهد شد. البته نصب نامناسب نیز می تواند مشکلات یاد شده را به همراه داشته باشد. اگر غشاهای فیلتر زود فرسوده شوند در این صورت باید در مدت زمان کمتر از مقادیر یاد شده در بخش قبلی، آنها را تعویض کنید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 9 اسفند 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.