10 ویژگی بهترین سماور زغالی برای طبیعت گردی

10 ویژگی بهترین سماور زغالی برای طبیعت گردی

    10 ویژگی بهترین سماور زغالی برای طبیعت گردی شاید خیلی از ایرانی ها اطلاع نداشته باشند که سماور زغالی هنوز هم جنبه کارایی در زندگی ما را دارد. برخلاف تصور …

سویق چیست + خواص و طرز تهیه سویق معجزه آسا

سویق چیست + خواص و طرز تهیه سویق معجزه آسا

سویق چیست + خواص و طرز تهیه سویق معجزه آسا سَویق خوراکی بسیار مفید، ساده و در عین حال کمتر شناخته شده در جامعه امروزی می باشد و انواع مختلفی دارد مانند …

هدست گیمینگ ایکس باکس

هدست گیمینگ ایکس باکس

هدست گیمینگ ایکس باکس امروزه کنسول های بازی متنوعی در سراسر دنیا تولید و عرضه می شود که از جمله آن ها می توان به کنسول های شرکت سونی (PS4, PS5,…) و …

معرفی لیست تجهیزات دندانپزشکی

زندگی انسان همیشه در حال تغییر است و با گذر زمان این تغییرات نیز در زندگی انسان تاثیر می­گذارد. در طول تاریخ این تغییرات رخ داده اما در برهه­ای از زمان­ها میزان این تغییرات زیاد بود مخصوصا بعد از انقلاب صنعتی شکل زندگی انسان به کلی دچار تغییر شد و شیوه زندگی انسان نیز متحول شد. ابزارها و تجهیزات در عرصه زندگی انسان جا باز کرد و همراه با پیشرفت علم و پیشرفت تکنولوژی این ابزار و تجهیزات نیز تغییر کرد و قابلیت­های زیادی پیدا کرد. عرصه­های مختلف زندگی انسان تحت تاثیر این ابزار و تجهیزات قرار گرفت مخصوصا عرصه پزشکی و تجهیزات دندانپزشکی چنان تغییر کرد که امروزه بدون این تجهیزات که ساخته و طراحی شده توسط مهندسی پزشکی است، امر درمان غیر ممکن بنظر می­رسد.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تجهیزات دندان پزشکی نیز بروز شدند و برای کاربردهای مختلف ابزارهای نوین ارایه می­شود. در گذشته تنها راه درمان دندان کشیدن آن بود ولی به لطف تجهیزات نوین دندان پزشکی امر ترمیم امکان­پذیر می­باشد بطوری که به کمک این تجهیزات امر درمان از تشخیص تا بهبودی را شامل می­شود .در این مطلب می­خواهیم به بررسی مهمترین تجهیزات دندان پزشکی می­پردازیم و کاربرد آن را مورد بررسی قرار می­دهیم.

  1. یونیت دندانپزشکی: اصلی ترین وسیله در هر دندانپزشکی صندلی بیمار یا یونیت می باشد. بسیاری از افراد به دلیل کمبود بودجه از یونیت دسته دوم استفاده میکنند که این امر به دلایلی بهداشتی توصیه نمیشود.

در فروشگاه سالنِ ما یونیت های ارزان و با کیفیتی وجود دارند که نیازهای شمارا برآورده میکند. صندلی دندانپزشکی در انواع مختلف وقیمت های گوناگون وجود دارد، اگرچه برخی گول یونیت ارزان قیمت را میخورند اما باتوجه به کاربردهای اساسی و ظاهر خاصی که به مطب شما داده و آن را شیک و بروز میکند ، ارزش خرید یونیت باکیفیت را برای شما دندانپزشکان عزیز دارد .

به طور کلی همه یونیت ها از چند قسمت مهم و اساسی تشکیل شده اند، که هنگام خرید یونیت دندانپزشکی باید به آن توجه نمود:

  • صندلی دندانپزشکی

از مشخصه های پر اهمیت یونیت دندانپزشکی میتوان به شاسی صندلی آن که به راحتی قابل تنظیم باشد اشاره کرد چرا که در گذشته دندانپزشکان مجبور بودند برای تنظیم صندلی از اهرم کمک گرفته و این کار زمانبر و دشواری بود، اکنون تکنولوژی با جک های کنترلی به کمک شما دندانپزشکان آمده و کار را آسوده نموده، قسمت مهم دیگر یونیت پشتی صندلی و تشک صندلی است که بایستی به گونه ای باشد که بیمار در مدت زمان  معالجه دچار خستگی یا کمر درد و گردن درد نشود همینطور قوت در این قسمت یونیت باعث آسودگی شما دندانپزشکان هنگام کار طولانی مدت نیز میشود ،نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که جنس صندلی دندانپزشکی به گونه ای باشد که پس از مدتی دچار تو رفتگی و فرسودگی نشود و تغییر رنگ ندهد چراکه این قسمت از صندلی با مواد ضد عفونی کننده و استریلیزاسیون سروکار دارد پس هنگام خرید یونیت به روکش صندلی و جنس فوم آن دقت کنید ،زیر سری ،زیر دستی ،سیستم الکتریکی و پنوماتیک از قسمت های مهم دیگر یونیت های دندانپزشکی میباشند که با توجه به نیاز و بودجه خود، میتوانید از تکنولوژی آنها بهره ببرید.

سالنِ ما با ارائه انواع یونیت و صندلی های دندانپزشکی با کیفیت با هر بودجه ای که شما مد نظر دارید به کمکتان آمده تا خریدی مطمئن و ارزان قیمت را تجربه کنید.

  • چراغ دندانپزشکی

دارا بودن نور سفید ،سرد و بی سایه چراغ دندانپزشکی باعث دید بهتر شما دندانپزشکان عزیز شده و بسیارکاربردی است همینطور نیز تجهیزات به کار رفته در این چراغ های دندانپزشکی موجب تمرکز نور در قسمت خاص شده و از صدمه به چشم بیمار جلوگیری میکند به همین دلیل هنگام خرید چراغ دندانپزشکی بایستی به این نکات مهم توجه کرد.

سالنِ ما به کمک شما آمده تا با قیمت پایین وکیفیت بالا بهترین خرید را تجربه کنید. چرا که این تجهیزات سرمایه کار شما بوده و در طولانی مدت برایتان خواهد ماند. ما نیز برای این سرمایه گذاری به شما کمک خواهیم کرد

  • سیستم بهداشتی شامل کاسه کراشور،ساکشن مرکزی و بزاق کش میشود.
  • کاسه کراشور

کاسه کراشور یکی از تجهیزات اساسی یونیت ها میباشد که بیماران بزاق و مواد اضافی دندانپرشکی را در آن تخلیه میکنند به همین دلیل در هنگام خرید کاسه کراشور دقت کنید که جنس آن به نحوی باشد که در مقابل مواد مخالف تغییر رنگ ندهد.چرا که در طولانی مدت ظاهری زشت و زننده به خود میگیرد. از آنجایی که از قسمت های در معرض دید مراجعانتان بوده به حفظ بهداشت و پاکیزگی آن دقت داشته باشید .

  • ساکشن مرکزی

کارایی ساکشن مرکزی درست مانند جاروبرقی است .هنگام خرید ساکشن مرکزی با توجه به نیاز خود به قدرت مکش آن توجه کنید که توانایی مکش مواد جامد و مایع را دارا باشد چراکه هر چه قدرت آن بالاتر باشد مکش بیشتری ایجاد کرده و سرعت عملتان را بالا میبرد.

  • بزاق کش

این قسمت با آب یا هوا کار میکند، و دارای یک مکش ضعیف است چرا که این قسمت توانایی مکش خون غلیظ از جراحی را نداشته و فقط برای مکش بزاق بیمار استفاده میشود.

حال با دانستن این این اطلاعات میتوانید با بهترین قیمت ، بهترین خرید را از سالن ما داشته باشید.کارشناسان ما در تمام مراحل خرید یونیت و سایر تجهیزات راهنمای شما دندانپزشکان عزیز خواهند بود.

  • کمپرسور

کمپرسور باد دندان پزشکی جزو مهم ترین ابزار تمام دندان پزشکان محسوب می شود و ویژگی های بسیاری دارد.کمپرسو باد مخصوص دندان پزشکی ویژگی ها و تجهیزات ضد عفونی کننده ای دارد که برای جلوگیری از انتقال بیماری ها و آلودگی از بیماری به بیمار دیگر تنظیم و برنامه ریزی شده است. بیشتر مجتمع ها و مطب های دندان پزشکی امروزه کمپرسورهایی را انتخاب می کنند که بدون نیاز به روغن کار می کنند و فضای کمتری را اشغال میکنند.شما میتوانید با اطمینان کامل انواع کمپرسور های ارزان قیمت و باکیفیت را از فروشگاه سالنِ ما تهیه کنید.

  • تابوره یا صندلی پزشک

این وسیله در واقع یک صندلی چرخان بدون پشتی است یا با پشتی بسیار کوتاهی است که دندان پزشک یا دستیار دندانپزشک روی آن می‌نشیند و قابلیت تنظیم ارتفاع را نیز دارد، به این ترتیب دندانپزشک هنگام انجام خدمات دندانی بسیار راحت و با آزادی عمل می‌تواند به کارش ادامه دهد. طراحی تخصصی این صندلی باعث جابه جایی راحتر دندانپزشکان نیز میشود.

شما میتوانید با هر سلیقه ای این صندلی را برای خود یا دستیارانتان از فروشگاه سالنِ ما سفارش دهید، قیمت استثنایی و ارزان ما سالنِ ما را بین دندانپزشکان محبوب ساخته است ما نیز تعهد داریم تا پایان خرید شمارا همراهی کنیم.

  • میز پزشک یا تابلت

هنگام خرید یونیت دندانپزشکی باید به قسمت تابلت آن توجه ویژه داشته باشید چرا که مهم ترین قسمتی است که دندانپزشکان با آن سروکار دارند و ابزار و تجهیزات کار دندانپزشک روی آن قرار میگیرد . شما دندان پزشکان چپ دست میتوانید به صورت اختصاصی یونیت دندانپزشکی خود را به ما سفارش داده که با آسودگی به معالجه بیماران خود پرداخته و نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید همکاران ما در سالنِ ما به شما در ثبت سفارشتان کمک می نمایند تا انتخابی درست و متناسب با بودجه خود داشته باشید چراکه لبخند رضایتتان برای ما بسیار اهمیت دارد.

تجهیزات استریل

وسایل دندانپزشکی که در دهان بیمار استفاده میشوند بعد از استفاده باید به طور کامل استریل و ضد عفونی شوند. ضد عفونی باید با حرارت ، بخار و مواد ضد عفونی کننده انجام شود میتوان تجهیزات دندانپزشکی نظیر پنس، سوند، تیغه برش و… را بوسیله این تجهیزات استریل کرد.

اتو کلاو ها از مهم ترین این تجهیرات میباشند و کار را برای  شما دندانپزشکان آسان کرده و تسریع میبخشد. هر دندانپزشکی باید در مطب خود یک اتوکلاو داشته باشد تا تمامی تجهیزاتی که هنگام مداوای بیماران استفاده نموده را استریل کند تا بیماری های خطرناکی همچون ایدز و…که از این راه ها انتقال میابند از بین بروند.

شما میتوانید دستگاه پک اتوکلاو و دستگاه روغن کاری اتو کلاو را از فروشگاه سالنِ ما تهیه کنید تا عمر دستگاه و تجهیزات دندانپزشکی شما افزایش یافته و همچنین مراجعان از این حجم از توجه شما به سلامتی آنها قطعا خشنود خواهند شد چرا که استریل بودن تجهیزات دندانپزشکی برای اغلب مردم اهمیت زیادی داشته و حق طبیعی آنان است.

سالن ما: https://salonema.com

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 24 خرداد 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.